Bir Hayvan Barınağı Kurmak İstiyorum En Uygun Fiyata Nasıl Kurabilirim Nasıl Yapabilirim Ve Tavsiye

Tavsiyeleriniz nelerdir

3 CEVAP

İstanbuldaysanız size elimden geldiğince yardımcı olmak isterim benimde böyle bir hayalim var

minnoskoss_123

Öncelikle eğer bunu gerçekten gönüllük esası ile yaptıysanız sizi çok tebrik ediyorum. Şimdi önce şuna emin olun, gerçekten bunu yapabilecek sorumluluğunuz var mı, buna hazır mısınız? Daha sonra iyi bir şirket bulun. İnşaat şirketi. Bulabilirseniz daha önce barınak tarzı yerleri inşa etmiş, hayvansever bir şirket bulun. Tabii mimarınızın da bu niteliklere uyması sizin için çok iyi olacaktır. Daha sonra şansınız varsa sponsor bir mama markası bulabilirsiniz. Barınağı kurduğunuz belediyeye haber verip afişler, duyurular yapmasını isteyebilirsiniz. Yine geliriniz varsa reklam, gazete haberi yayınlamayı düşünebilirsiniz. Barınağınızda küçük bir sağlık ekibi, veteriner binası gibi yerler olmalı bu arada. Barınakta bulunan hayvanların beslemesini, bakımını yapmak için gönüllü bir ekip bulun. En önemlisi barınaktaki hayvanlarla siz çok ilgilenin. Barınakta bulunan hayvanları fazlasıyla sokaktan toplamak yerine Beykoz gibi ormanlara atılmış hayvanlara yardım edin. Bunu her hafta yapın. Eğer bunları başaracaksanız bizim de sizden bir ricamız var. Lütfen bu masum hayvanları uyutmayın....

minnoskoss_123

Yaşım yetse bu işe bende girmek isterim. Ama yaş 13 bende. Bende bir kaç yaş atlamayı bekliyorum bu iş için:D