Kuşum Mum Yiyor

Pinar5504

Kuşum Fıstığı her saldığımda mumlara doğru gidip mumları kemiriyor ve yüksekte olduğu için engelleyemiyorum. Sizce bir şey olur mu ?

13 CEVAP

Yumak96

Afiyet olsun ;) (yiyormu gagalayıp atıyormu, yiyorsa mumları kaldırın otantik şeylere ne gerek var) ;)))

sirindostum

Ama gaga taşı alırsanız mumu kemirmeyi bırakabilir . Ama dediğim gibi kuşlar mum sevmez :)

Odamda Tealight mum yaksam sultan Papağınıma zararı olırmu

Zmstf

Kemire bilir amma yemesin

defne

Yemez ya bizim kusda öyle ağzına alıp geri atıyo ama yinede mumları kaldır

aycamnkse

e kaldir ozaman yiyosa

Akitamaya

Kuşunuzun gagasının sivrileşmesi gerek.

AllyNewt

Kuşunuzun gagası için kemiği var mıdır? yoksa mumlarda bir koku falan varda o mu ilgisini çekiyor?

teoxy

Kuşlar sadece ilgisini çektiği için yapar amacı yemek değil bizim kuşlarda ahşam kapıları oydu denebilir

sirindostum

Muhtemelen yemek istemiyordur.

Bakambu

diş tAşı yoksa yapar

Pinar5504

Diş taşı var ama mumu hala yiyor rafa koyuyorum dolaba koyuyorum ama her türlü bulup yiyor ama artık azalttı başka yerde salmaya başladım :)

tugcesnr

Bence veterinere anlatmalısın en iyisi veteriner.