Kedi Kumu

Zehrasnmz

Merhaba kedilerim 10 aylıklar. Kedi tuvaletiniz balkonda onları balkona alıştırdık. Kedi kapısı ve balkon teli kullanıyoruz güvenlikli. Ve bu yüzden etrafa dağılması ve koku problem olmuyor. Tek problemimiz topaklaşma. Tuvalet kabına yapışıyor ne kadar çok kum doldursam da. Çok iyi topaklaşan uygun fiyatli kum istiyorum. Koku önemli değil. Önerilerizi bekliyorum.. İyi günler

25 CEVAP

Berivanakar

Proline kesinlikle çok iyi topaklaşıyor

izmir_pet

Bende ayni sorunu yasiyordum. Oneriler uzerine metrodan aro marka kum aldim. İnce kalin taneler karisik. Cok ucuz ve gercekten topaklar bayagi sert oluyo parcalanmiyor. Ucuz kumlar genelde ayni oluyo asagi yukari. Aro bana farkli geldi. Bi denemenizi tavsiye ederim. 5kg 8.99tl

mikaelson

Quik veya proline

Zehrasnmz

Ben de clear cat i gördüm hatta iletişime geçtim ama tek ödeme şekli havale ve eft olduğu için güvenemiyorum. Petlebiye gelse anında denemek için alıcam.

zuhall

Tigerino Canada sensitive veya limon otlu. Ever cleandan daha uygun fiyati kalitesi ayni gibi.Dun satilan sitesinde yuzde 10 indirim de vardi ama site ismi vermememe ragmen yorumu silmisler.

Site yetkilileri okadar kiskaniyorsaniz siz de getirin urunu sitenize yorum silmek nedir acaba isim bile vermemisken ?!

eshquia

Kullandıklarım arasında Pisipisi ve Mırmır iyi topaklanıyor.
Buradan isminde ikileme olanların iyi topaklandığı sonucunu çıkarabilir miyiz, bilemiyorum.

Erlsri

Yeni bir kum çıkmış clear cat diye instagramda gezinirken gördüm topaklanma konusunda çok iddiaları vardı bu bakın isterseniz. Kullanmadığım için pek bir yorum yapamayacağım .

Ecerana

Erlsri evet o kumu bn de duydum. Kullanmadım ama instagram da '2kedi2aslan1ev' diye Bi hesap var bu hafta o kumu inceliyor Bi bakmanızı tavsiye ederim topakları gayet sert gibi ama koku ve tozutma nasıl bilemicem. Fiyatı da baya ucuz geldi bana. Bn de şimdi chancemaya nın kumundan aldım daha tam geçiş yapmadım çünkü kedilerim yapısı yüzünden biraz yadırgadılar bn de o yüzden bentonit ile karıştırdım kademe kademe geçiş yapacağım yani. Bn pro line kullanıyorum ama hiç sevmedim çok kötü koku yapıyor ve topaklar çok yumuşak kürekle alırken dağılıveriyor 1,5 ayda 30lt kum gitti siz düşünün artık. Ona rağmen kumun yarısı chancemaya olduduğu için 3 günde kokan kum 1 haftayı geçti anca kokmaya başladı yani şimdiden bile etkisini gördüm chancemaya nın ayrıca bnce sağlıklı da bu kum çünkü %100 organik ve tozutmuyor bu bile almaya Bi sebep fiyatı normal kum fiyatının biraz üstünde ama normal kumlara göre daha uzun gittiğini söylüyorlar. Bnce Bi benim dediğim kumdan bir de clear cat kumdan alıp bi deneyin isterseniz inş memnun kalırsınız bu ay bn de kum ve mama konusunda çok kafa karışıklığı yaşadım

Ecerana

Bu arada iki marka da Türk malıymış. Biraz reklam yapar gibi oldu ama bu kum konusu bnim de canımı çok sıktığı için biraz araştırma yaptım ve içime sinerek aldığım için bu kumu o yüzden biraz ayrıntılı yazdım

Erlsri

Haklısınız keşke kapıda ödeme imkanı sunsalarmış pek güvenilir olmuyor öbür türlü

zuhall

Buarada fiyati yuksek diye tercih edilmeyen kumlar fiyati dusuk olanlara gore cok daha uzun dayaniyor ve bazen avantajli olabiliyor. Cunku cok iyi topaklandigi icin idrar kaba yayilmiyor ve herdaim temiz kaliyor. Kedimde astim oldugu icin kokusuz ve tozsuz kum kullanmam gerekiyor.Ama fiyatlar cok arttigi icin baska kum arayisina gectim Zaten cok fazla marka bulunmasa da Reflex,sanicat,cats white kokusuz sensitivelerini kullandim. Ama hernekadar kokusuz olsa da birkere asiri toz cikardiklari icin bir anlami kalmiyor astimli kedi icin. Ayrica 6kgi 15gunde kokmaya basladigi icin degistiriyorum. Tigerino 6kg 1ay dayaniyor yani 12kglik paketi 2ay kullaniyorum. Ayrica 0 toz iyi topaklanma. Kisacasi baktim ki uygun fiyatli almanin bi avantaji olmuyor benim ve kedim icin.

Bir de cats best okoplus var ama 2 kedi icin saniyorum cok memnun kalmayabilirsiniz. Yine de dogal urun olsun isterseniz arastirabilirsiniz.

Suyanik

Üzgünüm marka çıkmıyor

aleynacamgoz

proline fena değil ama kullandıklarım arasında en iyi topaklaşan ve toplarken dağılmayan pisi pisiydi kesinlikle hala da onu kullanıyorum 10lt 30₺ ama iyi topaklandığından sona doğru kirlenen kumu atmak zorunda kalmıyosunuz o yüzden baya gidiyo ben şahsen diğer kumları kullanırken artık kum azaldıkça öyle pisleniyodu ki içinde varken onu döküp tekrar sıfırdan koymak zorunda kalıyodum ve bu yüzden daha ucuz bile daha çabuk bitiyordu yani bakarsan aynı fiyata geliyor

Erlsri

Ecerana clear cat'in fiyatı ucuz demişsiniz ama ne kadar acaba ben bulamadım fiyatını.

yaseminzcn

Akkum kesinlikle