Kedi Tırmalaması İz Bırakır Mı ?

Herkese merhaba ;
Kedim ile çok fazla oyun oynuyoruz o da farkında olmadan yüzümü ve elimi tırmalıyor yüzümde 2 tane tırmık izi var bu iz geçer mi ? ve kedim sabah kalktıgında ilk elimi ayaklarımı ısırıyor bunun neden nedir ve ne yapmam lazım ? ve son olarak :) kedim saçımı yiyor gece yattıımda yada saçımı yada açık gördüğünde direk yemek için üstüme çıkıyor bu neden kaynaklanıyor ve ne yapmam lazım ? yardımcı olursanız sevinirim. iyi günler...

16 CEVAP

artemisluna

Yaraların çabuk iyileşmesi ve iz kalmaması için madecassol krem kullabilirsiniz. Ama kedinizin ellerinizle oynamasına müsaade etmeyin. Bunun yanlış bir davranış olduğunu anlaması gerek. Elinize saldırınca hayır deyin yada şşşt sesi çıkarın ve elinizi birden çekmeyin yavaşça kendinizi kurtarın ve kedinizin yanından 10 dklığına uzaklaşın onunla ilgilenmeyin. Bunu sabırla her ısırdığında yapmanız gerek. Oyun oynarken direkt elinizle oynamayın ısırabileceği yumuşak oyuncaklarla oynatın.

Göz kapağımı kedim çizdi sizce geçer mi

Recai44

Genellikle kalmaz .

izmir_pet

Birde tirnaklarini kesmiyorsaniz bi kez vete kestirip, daha sonra kendiniz kesebilirsiniz. Yalniz cok dikkat edilmesi gerekiyo. Tirnagin 3te 1i kesilir. Sadece sivri uclari alinir

izmir_pet

Tirmalama izi genel olarak gecer. Ama yuzdeki derin izler kalir. Benim daha kucukugumden kalmis bi iz var ve gecmiyor. Cok derin olmayanlar gecer tabi. Ve genelde kediler sacla oynama, isirma, yalama, emme gibi seyler yapabiliyor. Ozellikle anneden erken ayrilmis kediler:)

Sutunannesi

Üzülerek söylüyorum ki kalıyor :( elimin üzerinde ve kollarımda bir sürü tırnak-diş izi var ve seneler olmasına rağmen geçmiyor

dilekz

Benim de ellerimde kollarımda hala geçmeyen izler var. Yıllar oldu bu saatten sonra da geçmez diye düşünüyorum.

Oncelikle izin vermemelisin bunun yanlış bişey olduğunu anlamasi gerek uzaklaşın bir süre ondan ki yaptığının yanlış olduğunu anlasın tırnak izlerine gelirsek yuzdekilerjn geçme olasılığı düşük ama kolardaki gibi izin boyutuna göre degisiyo tabi

melikealgin

Derin degilse kalmıyor

Heathcliff

Derin olmayanlar tamamen geçiyor çok derin olanlar anca büyüteçle baktığında görülebilecek silik izler bırakıyor

findik550

Biraz ne kadar derin tırmaladığına bağlı ama kalıcı olmaz merak etmeyin, kediniz yavruysa oyun istiyordur normaldir. Aşılarını da yaptırıyorsanız zaten ev ortamında olduğu için merak etmenize gerek yok :)

Alicveben

Bende hiç iz kalmadı bu güne kadar, ama derin ise kalabilir bence de.

Luna1429

Yüzünüzdeki tırmalama izi geçti mi ne zaman geçti acaba benim kedim de benim yüzümü tırmaladı da

Luna1429

Yüzünüzdeki tırmalama izi geçti mi ne zaman geçti acaba benim kedim de benim yüzümü tırmaladı da

Superisi814

Kedi tirnak izlerinin gecmesi biraz cildinizle ilgili, kuru ve hassas ciltlerde daha uzun süre kalabiliyorlar doger cilt tiplerine göre, biraz derinligi ile ilgili tirmalamanin; biraz bakimi ile ilgili.Sari kantaron yaği cok faydali ozellikle hassas ve kuru ciltlerde .Öte yandan yillarca kalabilenler de var.Asil sari kantaron yaği aktarlardaki acik sari gibi degil, böyle turuncuya dönmüş olani cok daha faydali..Kendiniz de yaza yapabilirsiniz bir cok kullanim alani var.
Sacinizi filan emmesi , yemeye calismasi cogunlukla anneden erken ayrilmis kediciklerde görülen bir davraniş.Yine ayni şekilde patileriyle yoğurma hareketi yaparlar.Kedinize yumusak minder vb.hazirlayip onu kullanmasini saglayabilirsiniz.Benim ki saç kismini zamanla birakti.Yogurma diye tabir edilen patileriyle bastirma isimi 4 yildir birakmadi.