Kedi Tüyü

kedilik

Yaklaşık bir aydır 11 aylık kedimiz aşırı tüy döküyor.mamayla ilgili olduğunu düşünüyorum. kısırlaştırmadık bi kaç gün içinde kısırlaştıracağız.kısırlaştırdıktan sonra da tüy dökümünün azalacağı mama ya da takviye malt öneriniz var mı?

17 CEVAP

artemisluna

Tavuklu mamaların tüy dökümünü arttırdığı söyleniyor, tavuklu olmayan bir mama kullanabilirsiniz. Vitamin olarak vmp önerebilirim, ya da gimpet'in vitamin macunları.

Bilgeylmz

Nd,orijen veya acana yaşmama olarak gimcat

izmir_pet

Balikli mamalar tuy dokumune iyi gelir. Matisse somonlu ve brit care'in tuy dokumune iyi geldigini okumustum internette.uygun fiyatlilar arasinda tabi, daha iyilerini alabiliyorsaniz alirsiniz zaten. Uygun fiyatli ariyorsaniz matisse ve ND oneririm kisir mamasinda

satinalmayin

balıklı yazan hermama balıklı değil dikkat edin çoğunun içinde yine tavuk var saf balık olan mama bulun.Ama hep dökülücek sadece azalır kaliteli mama ciddi manada azaltır tüy dökümünü.

Bebek kediler için sanırım balıklı mama önerilmiyor değil mi arkadaşlar ? Bir yaştan sonra yiyebiliyorlar ?

izmir_pet

Yavru mamalaei hep tavuklu zaten:( sanirim oyle. Bu arada tuy toplama eldiveniyle hergun severseniz,tararsaniz.. Fazlalik tuyler gider ve tuy dokumu azalir

artemisluna

Mizmizinannesi piyasada balıklı yavru kedi maması yok pek olanlar da genelde balık tavuk karışık. Bence yavruların balık yemelerinde bir sakınca yok. Ben haftada bir haşlanmış balık veriyorum, bence faydası var üstelik çok seviyorlar. Sizin yavrunuz da 3 aylık olmuş nerdeyse bence azar azar verebilirsiniz. Tabi tuzsuz yağsız ona özel pişirin, hatta suyundan da koyun, malum kediler fazla su içmiyor bu sayede su da içmiş olur. Höpür höpür götürüyorlar :)

kedilik

@izmir_pet daha önce hiç böyle bir sorunumuz yoktu, veteriner fazla kilolu olmaya doğru ilerlediğini söyledi (8 aylıkken 4kiloya yakındı) ve yetişkin mamasına geçmemizi önerdi,.yetişkin mamaya geçtikten sonra aşırı tüy dökmeye başladı.yapışkanlı Rulo kağıtlarla hafif hafif tarıyorum tüylerin çıkış yönüne doğru.dökülmek üzeri olan tüyler dökülüyor bu sayede ama o da etki etmiyor sevince elime 10-15 tane tüy geliyor

ferollis

@kedilik merhaba, bizim kısırlaştırma sonrası ve baharda başlayan fakat bitmeyen bir dökülmemiz oldu, royal canin hair&skin care ile dökülme epey azaldı ve şu an normal seyrinde. Fakat mamanın içeriği uzun süreli kullanım için ne kadar uygun bilmiyorum

kedilik

@ferollis daha önce Prochoice markanın kuzu etli yavru kedi mamasını kullanıyorduk, royal canin hiç kullanmadık kullanmayı da düşünmedik hiç.dediğiniz gibi uzun süreli kullanıma uygun bi mama değil

LILI

yok öyle birşey ya kedi için en iyi mama balıklıdır hills balıklı yavru kedi maması var bi bakın isterseniz veyahut kedi 11 aylık değildi yetişkin maması verebilirsiniz

izmir_pet

Hills yavru zaten kotu. Kedide cok kucuk dglse yavru vericem diye hills'e baglamaya luzum yok hic bosuna. Kilosu cok fazla dgl aslinda ama kedinin boyuna gore falan degisir tabi:) vet oyle dediyse oyledir. Kisir mamasi kilo kontrol saglar. En guzeli budur. Yalniz yapiskanli rulo kedide kullanilmaz ki. Eldivenler satiliyonette petshoplarda falan. Onlardan alin tavsiye ederim

izmir_pet

İceriginde balik proteini dgl de balik olan mamalardan secin. Fiyat ucuzsa baligin yaninda tavuk da icerir tahil da icerir tabi ama. Butceniz ne kadar yetiyorsa ona uygun bir mama almanizi tavsiye ederim. Hatta kg fiyati yazin ozelden isterseniz bana

kedilik

prochoice kuzu etli yavru kedi mamasını kullanıyorduk mamayı değiştirmeden önce sanırım bu markanın yetişkin mamasına geçiş yapacağız

izmir_pet

Prochoice iceriginde et balik vs bulundurmuyor. Reflex gibi dusunun. O fiyata matisse alabilisiniz