Şiddet Gören Sokak Köpeği

Eschu

Sokakta beslediğim bir köpek var insanlar hayvana taş ata ata saldırganlaştı yapmayın diyorum saldırıyor ne yapalım diyorlar.Kızdıran çocuklardan 2 tanesini ısırdı ailesi benimle kavgaya falan geldi şikayet ettiler belediye aldı köpeği arayıp sorduğumda uyutuldu denildi.Ama köpek 10 gün sonra sokağa geri geldi şimdi mama veriyorum yemiyor tavuk aldım gittim yer diye yemedi 4 gündür ağzına bir lokma girmedi ve zayıfladı.Ve gelen geçen çocuk yetişkin demeden taşlamaya devam ediyor köpek yaralanıyor.Bu konuda yapılabilecek birşey yokmu lütfen fikri olan yazsın çok zor durumdayım.

17 CEVAP

Sahiplendiremez miyiz ilanlar verip anne babalarında kabahat hayvan sevgisi aşılamamış ki

Sarecansu

daha duyarlı değil insanların normal insan olduğu bir yere demeliydim pardon

laidylinda

bende izmirde yaşıyorum.ilçeniz neresi acaba.

Yıllar onca o semtten taşındım şimdi sebebini daha iyi anlıyorum izmirde hayvan sever çok belki sahiplenen çıkar

Sarecansu

köpeği alıp insanların daha duyarlı olduğu bir bölgeye getiremezmisiniz? sizede mi saldırgan

Eschu

Mizmizinannesi
Sahiplenen çıkacağını düşünmüyorum pek

Sarecansu
Bana karşı saldırgan değil (zaten her insana saldırmıyor sanırım ona zarar verebileceğini düşündüğü kişilere saldırıyor) ama hem aracım yok hemde şimdi bir yere bırakırsam bu sefer daha çok psikolojisi bozulursa hiç yemek yemedi şuana kadar hayvanların böyle intihar etmeye çalıştığını duymuştum doğrumu bilmiyorum ama

Sarecansu

baksanıza taşlandığı yerde durmak kadar bozarmı psikolojisini? köpekleri besliyorlar buralarda kimsede kötü davranmıyor araçsız yürüyerek geliriz istersniz üçyola bende eşlik ederim yeterki kurtulsun o pis insanların elinden.

Sarecansu

sevgi istiyor.. kim bilir o barınakta neler yaşadı. belkide hastalık kaptı veterinere götürelim önce isterseniz

Sarecansu

tabiki

Kadriye16

Köpeği taşlarken video fotoğraf gibi kanıt tutun daha sonra cimer,bimer, orman su işleri bakanlığına şikayet edin belediyedekilere de videoyu gösterin ve sahiplendirme olmuyorsa köpeğin güvenliği için besleme odaklı bir bölgeye bırakabilirsiniz

Sarecansu

köpek zaten barınakta bulaşıcı hastauk kaptı büyük ihtimal..

Eschu

Sorun çözüldü köpek güvenli bir yere alındı yardımcı olan herkese çok teşekkürler

Eschu

Laidylinda
İzmir karabağlar'da oturuyorum.

Mizmizinannesi
Maalesef burdaki insanlar hayvanlara karşı duyarlı değil

laidylinda

bende karabağlarda oturuyorum . köpeğin fotosunu atarmısınız belki tanırım.

Eschu

Sarecansu
Özelden konuşabilirmiyiz acaba