Hangi İrk Bu Hayvan Sahiplenmek İstiyorum

Basbelasi

Bu hangi irk ve sahiplenmek istiyorum

23 CEVAP

Ayse_naz_G

Çok tatlı bir hayvan fakat yaşadığınız yer akdeniz iklimi gibi sıcak bölgelerse tercih etmeyin derim çünkü bu hayvanlar 14 derece ve altında yaşayabiliyor yani yazın sıkıntı çıkarabilir :)

LILI

sibirya kurdu veya alaska kurdu olabilir

LILI

Yaptığım Araştırmalara göre Alaska Kurdu

Ayse_naz_G

Alaska kurdu ;)

onurhhn

Onun için gerekli koşulları şağlamadığınız sürece böyle bir hayvanı dört duvar arasına tıkmak hem köpeğe hem size eziyettir. Sert ve soğuk iklimleri severler. Egzersiz ihtiyacıyla baş etmek zordur.

LILI

Ayse_naz_G Dediğine Katılıyorum Antalya gibi yerlerde yaşıyorsanız sıkıntı olur.

Heathcliff

Birincisi eğer kayak merkezinde yaşamıyorsanız bizim iklimimize uygun bir köpek değil iklimi geçtim egzersiz ihtiyacını karşılayamazsınız bu ırk her gün saatlerce koşmak ister aynı şey Husky için de geçerli

Basbelasi

Lili bende ikisi arasinda klfim

Heathcliff

Sonbahar kışın kabul edilebilir ama ben yazın Ankara da 1-2 saatlik yürüyüşte güneş yanığı olduğumu da biliyorum iklimi geçtim bu ırk günde en az 3 saat egzersiz ister bunun büyük bir bölümünde de koşması gerekir eğer enerjisini yeteri kadar atamazsa evin eşyaların apartmanın ağzına sıçar tabiri caizse.Çok tüy döker ve eğitimi zordur bunun yanında.

mimimomo

kars'ta vb yerlerde falan degilseniz, lutfen kalkismayin :( zaten bu garibimi de anca bi dukkan servis edebilir ki, o kotulugu yapmayin bu sahane canlara.. yazik, gunah.

Heathcliff

Çevrenizde hata yapıp alanlar var diye sizin de hata yapmanıza gerek yok

Heathcliff

Rottweiler,Doberman ve Jack Russel baskın ırklardır evet Jack Russel da baskın bir ırktır hatta en çok ısıran ırklar arasındadır o yüzden ilk köpek olarak tavsiye etmem

laidylinda

çok tatlıymış maşallah.

Basbelasi

Ankarada yasiyorum

Basbelasi

Promlem yok