Apartmana Çıkma Sorunu

Sarecansu

Merhaba arkadaşlar, kedim sürekli dış kapı açılır açılmaz apartmana fırlama huyu var. bağırıyorum geri dönüyor mesela bugün üst kata kadar çıktı tuttum getirdim yakalamaya çalışırken falan düşmesinden vs korkuyorum. merak ediyor çok fazla. balkonumuzda file vs yok uslu uslu bakıyor giriyor içeri geri. yani kaçma isteği falan yok evden. apartmandada serbest bırakamıyorum baksın görsün diye, biri görür çıkartır dışarı falan güvenemiyorum nasıl engelleyebilirm bu hareketi?

36 CEVAP

Sarecansu

evet arkadaşlar hayırlı olsun bu konuyuda bir çözüme ulaştıranadık el birliği ile :D

Gozdetemizel

Olsun ya ne guzel muhabbet ediyoruz :)

Balkon için kuş fileleri var internetten ucuza bile alabilir camlara da yapabilirsiniz kendiniz kolay bir şey benimde oğlum kucak delisi kucağımda uyumadan yapamıyor kucağa da alıştırmak için ödül mamaları ile kendinize getirip kucağınıza gelmesini sağlayın bunu bir gün içinde 2 veya 3 defa yapın ama zorlamayın kucağıma gel diye onu geçtim evde bir kedi olunca girip çıkmak kolay oluyor ama 2 kedi veya fazla ise zor onada çözüm yolu bulabiliriz kolay yani onların bizlerin bir evlâdı oldunu unutmayalım şuan ben oğlumu bazen şahsi araba ile bir yere gidicem zaman pusetine koyuyorum arabaya binince çıkartıp kucağıma alıyorum uslu durdu içinde ödül mamasını hak ediyor bazı şeylere bu şekilde alıştırabilirsiniz ki herşeyin küçükte olsa bir çözüm yolu vardır:)

Demetcinar

İnsan kızamıyorki zaten masum masum bakıyolar yüzüme:) iki tane olması daha zor birinin peşine gitsem digeri firar ediyo :D daha küçükken böyleler büyüdüklerinde allah yardımcım olsun. Neyse canları sagolsun

mimimomo

aynisi bende de var; meraktan delircekler. ayakabilari disari birakiyorum, coraplarla cikip kapinin onunde giyiyorum bazen o derece firlama heveslisi oluyolar.

  1. top firlatma

  2. yas mamayi evden cikmadan hemen once servis etme gibi gecici cozumlerle idare ediyorum.

tabii bu asalamarda canta - mont falan tamamen giyimli olacak, anahtar elinizde hazir olacak. onlar mamaya gomulunce, fiy.
daha ne kadar idare eder bilemiyorum : ))

Sarecansu

benimki topu takmıyor :D bide ondan gizli gitmek istemiyorum ona güle güle diyip gidiyorum oda ben giderken durup bakıyor genelde başkası gelince kapıyı açtığımda fırlıyor :D

Sarecansu

olmadı tasma takıp keşfe çıkıcaz apartmanı başka türlü rahata ermeyecek

Sarecansu

bende napçağımı bilmiyorum valla şuan

izmir_pet

Kesfettikce daha cok aliskanlik haline geliyo. Bizim ev de 4kat. Ve onceki kedime kendi oz amcamin takme atip merdivenlerden yuvarladigini biliyorum. Baskalari ne yapmaz. Valla kimsrye guvenmeyin alismasin. Bizimkide kacmaya calisiyo artik bi skeilde kaciyorum

izmir_pet

Cansu sen kacinci kattaydin bilmiyorum daa balkona alistirma. Bak brnim onceki de oyleydi kacmiyo atlamaz falan derken ya kayar ya kus bisey gorur duser. Benim kedim 3.kattan dusmustu allahtan bisey olmadi ama cok tehlikeli

Sarecansu

apartmanda zaten güvenemem kimseye ayrıcada gezmesin ne işi var ams merak işte. balkona gelince ordan bakmayı çok seviyor hep gözetimimde zaten yazın da file yaptırmayı düşünüyorum boydan boya bakalım

Sarecansu

  1. kattayız

izmir_pet

Allah allah yaa benimki de cok hircin ama tum gun kucagimdan inmiyo:D hatta kucagimda 2saat sokakta durdugumuzu biliyorum yazin havalar sicakken. Kucukten alistirmaya da baglidir heralde saniyorum

Sarecansu

kediannesii bizimki ödül mamasını bir kere yedi sonra ağzına sürmedii :D neyse idare edicez bi şekilde ne yapalım

Sarecansu

demet ben bugün geçtim karşısına kızdım sonra bana miyav diyip başka odaya gitti kalkıp :Ddd