Apartmana Çıkma Sorunu

Sarecansu

Merhaba arkadaşlar, kedim sürekli dış kapı açılır açılmaz apartmana fırlama huyu var. bağırıyorum geri dönüyor mesela bugün üst kata kadar çıktı tuttum getirdim yakalamaya çalışırken falan düşmesinden vs korkuyorum. merak ediyor çok fazla. balkonumuzda file vs yok uslu uslu bakıyor giriyor içeri geri. yani kaçma isteği falan yok evden. apartmandada serbest bırakamıyorum baksın görsün diye, biri görür çıkartır dışarı falan güvenemiyorum nasıl engelleyebilirm bu hareketi?

36 CEVAP

Sarecansu

bir arkadaşımında kedisi böylydi bir gün farketmeden çıkmış yine sabaha kadar kalmış apartmanda. o gün bu gündür kapıya dahi yanaşmıyor aldı dersini ama benimki böyle bir ders almadan bu huyunu bıraksın istiyorum nasıl başarıcam?

Gozdetemizel

Benim kuzenimin ki elektrik salterlerine pence atip yanip ölmustu.gozunu seveyim sahip cik kedine :(

Sarecansu

evden çıkarken bile sorun yaşıyorum bazen evde tutacak kimse yoksa,odayada kapatmak istemiyorum çıkarken beni bu sorun sinir ediyo bu aralar valla

Gozdetemizel

Ben elimde cingirakli top tutuyorum topu atiyorum cikmadan.o ona kostyrurken ben tüyüyorum :)

Gozdetemizel

Onu da denedim hergun daha cok kapiya gidip miyavlamaya basliyolar busefer.alistirmak iyi mi bilemedim

izmir_pet

Valla canim brnimkide uslu uslu bakiyodu ama soylemeye utaniyorum fakat 3kez dustu 3.kattan. Hic olmasa bi anlik kayiverir allah korusun. Suan zemin kattayiz ama hangi katta oturursam oturayim gozetim altinda bile asla birakmam balkonda. Alisirsada hep isticek. Mutlaka kucaginda cikar birakma bence

Sarecansu

artık çok geç bunun için kucağa alınca korkuyor zaten yükseklikten zaten eylülde kendi evime geçeceğim ozamana kadar idare edicem yazın

Sarecansu

hiç sevmiyor kucak ne otururken ne ayakta hiçbiryerde :D

Sarecansu

atıyor kendini

Gozdetemizel

Ya hakkaten bu kucakta durmama olayini napcaz.bnmkide asla durmuyo ama esim gelince masallah gidip gobeginin ustune seriliyo zilli

Gozdetemizel

Kucukken surekli kucagimdaydi gogsumde uyurdu.buyudukce azitti :) yani haftada 1 gelir uyursa falan ocakta yemek olsa kalkmiyorum.yemek yansin gerekirse ,keyfini cikartayim diyorum

Demetcinar

Aynı sorun bende de var:( işten eve gelip kapıyı açıtığım an dışarı kaçıyorlar:( birini yakalayım derken digeri kaçıyor. Biraz önce biri aşagı digeri yukarı kata kaçtı tek tek yakaladm. Sabahları ayrı olay:( bir yolunu bulursanız eger benimlede paylasırmısınız:)

Gozdetemizel

Siz apartman koridorlarina tel kafes yaptirin ben de bahceye yaptirayim baska yol yok :)

Demetcinar

Aynı katta kalsalar sorun olmucak ışık söndüğünde korkup geri gelıyorlar ama merak işte durmayıp biri aşağı digeri yukarıyo gidiyo:( ben 5. Kattayım balkonlarım camlı pencereler telli o konuda rahatım ama balkondada çok durmuyorlar illa apartman bosluguna cıkacaklar

Gozdetemizel

Bu merak nolcak anlamiyorum.sinek ilaclama arabasi geciyo camlari kapamazsam bahceden iceri doluyo bizde o zehri soluyoruz.arabanin sesini duydugum an kosuyorum camlara kapiya,hanfendi utanmasa beni paralicak o cam kapanmasin diye :) cok enteresanlar ya ,kelebek sinek kovalarken camdan dusen mi istersin,benimki gbi kuvette yatcam diye ortaligi ayaga kaldiran mi istersin.cesit cesit desen desen