Kanlı Kaka

Bunları buraya atmam ne kadar doğru olur bilmiyorum ama erkek kedim kakasini yapınca bu şekil oluyor ve poposuna baktım da kan oldunu görüyorum Düzelir diyorlar ama endişeleniyorum ne yapmam gerekiyordur acaba

19 CEVAP

Çok teşekkür ederim cidden 20 yasindayim hayatımda ilk defa kedi bakıyorum her ne kadarda insan olmasa da o da bir canlı ve nefes alıyor bu yüzden ona imkanım oldukça iyi bakmam gerek ...

Veterinerimizle konuştum pek bi cevap alamadım lütfen bir şeyler yazın

Farklı veterinerlerle konuşmanı öneririm, bizim hiç başımıza gelmedi ama kediler için önemli bir durum olduğunu biliyorum. Muhakkak birkaç yerle daha görüş belki tedavi görmesi gerekiyor olabilir.

2.5 haftadır böyle diye düşünüyorum hemen hemen ve ben aşırı korkuyorum yani

izmir_pet

Benimde aynisi oldu. Her gun kan miktari artti parkeye damlamaya baslamisti en son. Veterienre de gittik kesinlikle mamadanmis. Ne marka mama kullaniuorsunuz. Belki farkli sebepler de olabilir ama ilk once mam markaniz nedir?

Resim açıklamasını girin biz bunu kullanıyoruz şuan haşlanmış et ve patates püresi verdim

izmir_pet

Resim cikmiyo acilmiyo. Mamanin ismini yazabilirseniz daha iyi olur. Et patatesden bisey olmaz. Hani kabiz falan olsa olur, veyada alerjisi olmasi lazim

Felicia Somon Balıklı Yetişkin Kuru Kedi Maması bir kerede yoğurt verdim ama bu et puresi ve yoğurttan önce de vardı ve parkelere bile dökülüyordu

Kuduz aşısı ve iç dış parazitini yaptırdım eve getirdim günden beri kedim bu şekilde hep poposu kanlı

izmir_pet

Felicianin cok bi zararini duymadim ama guzel bi mama degil o kesin. Ve bazen en guzel mamalar bile bazi kedielre kotu gelebiliyo. Ya veterinere gidin yada brnce mutlaka mama degisimi yapin ve gecicek mi kontrol edin derim. Ama sizinki cok ilerlermis veterinere mutlaka gidin. Belkide bi cisim falan yutmus olabilir allah korusun, belki bagirsaklarda yirtilma vs olabilir. Bicok sebebi var. Bu sekilde beklerseniz kotuye gider. Mutlaka veterinere gidin

izmir_pet

Siz o zaman daha o zaman veterinere soylediniz keske. Daha gec olmadan veterinerinizle gorusun ve mamanizi da degistirin. Bu mama hem pahali hem kotu. İcinde et yok zaten

Veterinerimiz sadece yaş mama yemesini söylüyor garip Yani dün kusmus onu da ilk defa gördüm şaşırdım sabah saat 1 suları idi kustunu gördümde yoğurt ve et ve patatesten bir şey olmaz biliyorum ama sürekli de kuru mama vermem ne kadar doğru bunuda bilmiyorum birde mama değişimi oldu üst üste buda beni sinirlendiriyor kedinin sahibi ben değilim sanki ailem mis gibi hissediyorum veterinerimiz nerdeyse ödül maması bile verme diyecek yani onu hisetim sadece kuru mama yese ne olur ...

Ben o gün de dedim aslında ama ailem birşey olmayacağını söyleyince bir şey yapamadım 20 yasindayim daha gencim ama bu yavrucak benim kendi doğurdum çocuktan hiç bir farkı olamaz sokağa at falan diyen oluyor cidden çok moralim bozuluyor şuan veterinerde sadece kuru mama yesin dedi hani hemen alın getirin demedi anlayamıyorum zaten herkes bir çok laf ediyor garip garip

izmir_pet

Kandwn sonraysa veterinerler sadece kuru yediriyo bi sure gozlemlemek icin genelde. Ama mama degisimi yapmadan veyada kontrol etmeden bu kadar ilgisizlik.. Bence veterineri degistirseniz daha iyi olur. Ve bosverin ailenize bakmayin. Allah korusun bisey olsa aileniz dgl siz uzulceksiniz sonucta. Ve mama degisimlerinde oluyo genelde kan. Kademeli gecis yapmak, fazla mama degisimi yapmamak ve guzel bi mama secmek lazim

izmir_pet

Bu arada kabiz olmazsa sadece kuru mamayla beslenen bicok kedi biliyorum asla ek bisey verilmiyo. Ama yinede sadece mama yesin ama arada bir yas mama alinir veya o tarz biseyler evde yapilabilir. Et balik haslanabilir. Ev yemekleri degil de, onun icin saglikli sebzeler etler haslanabilir pure yapilabilir koyu corba olarak yapilabilir. Ama siz ilk once kan'i duzeltmelisiniz. Mutlaka baska bi veterinere gitmenizi oneririm. Boyle uzun sure kan gelmwsi cok kotu bisey