Kedimi Kısırlaştırdıktan Sonra Hastalandı

ArdaKaplan0

Pazartesi sabah 10.00 civarlarında kedimi kısırlaştırmıştım belediyede sonra eve geldiğimizden beri hiçvişey yemedi,halsiz şırıngayla sasece su veriyorum onu bile çok zor alıyor dili hep dışarda hep uyuyor lütfen yardımcı olur musunuz ölücek diye çok korkuyorum

19 CEVAP

ArdaKaplan0

Izotonik sodyum klorür solüsyonu siye bişeymiş serum

ArdaKaplan0

Sana tavsiye damrdan naekoz verdirme kesinlikle benimkine verdiler yavrucak kaç gündür böyle hep yatıyo gaz anestezi vermiş olsalar çoktan uyanmıştı

Faytekin

Muhtemelen anestezinin etkileridir,bu tip tepkiler verebiloyorlar, burda kimse veteriner degil ama herkes kendi tecrubelerinden birseyler paylasiyor, aynisini bizde yasadik, 1 hafta kadar surdu sonra toparladi,bende olucek falan sanmistim hatta, salyalar falan akiyordu surekli agzindan, simdi masallahi var,veterinere de sormustum Bi kac gun daha surerse kontrole goturun ama mutlaka, ama sizin kedinizin durumu daha ciddiyse bence hemen goturun beklemeyin derim

ArdaKaplan0

Ne yapacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin 3 tane veteriner aradım 50 ml lik serum takılması fln gerekiyomuş doğru mudur

izmir_pet

İlk once sebeini bilmek lazim aslinda ameliyatta kotu giden biseymi oldu nedendir acaba? Cok gecmis olsunn insallah iyilesir kisa surede. Hic bilmiyorum nedir falan ama genelde serum veriliyo kisirlastiemadan sonra beslenemeyn ve halsiz kedilere. Ama isim olarak falan bilmiyorum. Mutlaka ameliyati yapan hekime de sorun bence yolunda gitmeyen biseymi olmus ameliyatta

ArdaKaplan0

Ameliyatı başarılı geçti sonrasında böyle oldu işte

Gozdetemizel

Hay Allahim valla her kisirlastirmada bi problem.korkuyorum kendi kizimi kisirlastirmaya :( cok gecmis olsun.eger hekiminize guvenmiyosaniz baska veterinere goturun.ne yapilmasi gerekiyosa yaptirin enazindan elimden geleni yaptim dersiniz ,keske demezsiniz.bian evel iyilessin yavrucak

ArdaKaplan0

Galiba bunun da salyası akıyo ama kahverengi ama ilk defa şimdi akıyo gliba

ArdaKaplan0

Burnu da akmış daha mı kötü oluyo acaba

izmir_pet

Bunlar normal dgl. Damardan narkozla ilgisi yok. Benim disi kedim uyumadi ve 3kez igneyle ilac verildi uyumasi icin. Ona ragmen cok cabuk uyandi ve ayni gun iyilesti. Lutfen guzel bi veterinere gidin ve ameliyati yapan hekime de sorun

Friolero

Kedilerin kısırlaştırma ameliyatından sonra bünyeleri zayıflar. Bu sebeple de hastalıklara karşı daha açık olurlar.

ArdaKaplan0

Ya bugün gitrik serum istedim ama vermedi gerek yok dedi onun yerine iştah açıcı ve vitamin verdi galiba ne verdiğini tam bilmiyorum ama kedi hala yemek yemiyor suda içmiyor

BenQ

Salyası akıyorsa ateşi olabilir veterinere götürdüğünüzde serum takarlar ve antibiyotik tedavisi uygulanabilirler aynı şey bizimde başımıza gelmişti . Sonrasında bunlar uygulandı ve iyi oldu

ArdaKaplan0

Ateşi yok galiba

ArdaKaplan0

Veteriner gayet iyi dedi yarasıda iyi dedi derisini falan sıktı su ihtiyacı da yok dedi sonra açlıktanda ölmez dedi o yüzden 2 iğneyi vurdu ısrar etmeme ramen serum takmadı