Acill

LILI

Kesimde kulağında ve kafasında açıklıklar var nedir bunlar yardım lütfen kaşıyıp duruyor

19 CEVAP

zuhall

Mantara benziyor. Ama uyuz ya da mama alerjisi de olabilir. Veterinere goturmelisiniz mantarsa yayilmadan tedavi baslanmali.

Prenseslena

Mantar başlangıcı olabir açık bölgede hafifi bi kızarıklık var mı fotoğrafta belli olmuyor

bappatan

Mantarsa veya uyuzsa size de bulaşabilir tedavisini eldivenle yapacaksınız. Egzama da olabilir o bulaşıcı değil. Geçmiş olsun

LILI

batikonla temizliyorum travazol diye bir krem var ondanda sürüyorum eski sahibi sürüyormuş

Anonymus813797

Ne olduğunu tam olarak bilmiyorum ama alerji olabilir. O bölgeyi sürekli olarak temizleyin mikrop kapmasın. Geçmiş olsun.

LILI

biraz geç cvp verdim kusura bakmayın vete götürdüm mantar dedi sonra değil dedi kaşınırken üzülüyorum bugün orayı hafif yara yapmış kızarıklık var

LILI

kulağındaki açıklıkta hafif kızarıklık var bide kafasında 1 tane kızarıklık var açıklıkta kaşıyor orayı 4 aylık bize 3 aylıkken geldi

LILI

güncel

LILI

güncel

Uranus1

Mantara benziyor batikonla silip temizleyebilirsiniz ketoral kremde sürebilirsiniz tabi bu tedavi için wood lambasıyla bakılıp mantar teşhisi konulması lazım

LILI

batikonla temizliyorum travazol diye bir krem var ondanda sürüyorum eski sahibi sürüyormuş

LILI

güncel

Pmydn

Gerçekten çok zor benim kedimde de aynı sorun var farklı 2 veterinerde mantar olmadığını söyledi mama kaynaklı yada stresi bağlı dedi çok üzülüyorum bekleyip hiç bişey yapamamak onun o kaşınırkenki hali beni çok üzüyor çok araştırıyorum ama bi çareside yok GB şuanda beslenmesiyle alakalı olabileceği için artık tek tip besliyorum yaş mama yok vitamin yok ödül maması yok hiç bir ekstra kullanmamamı söyledi ve 4 aylık kızım benim bağışıklık sistemleri güçlenene kadar bu tarz sorunlar yaşanabilir dedi ayrıca ekstra bi kimyasal sakın sürme dedi ayrıca bekliyorum bende zor olsada

Pmydn

En azından sizede faydası olur belki bizim yaşadıklarımızın tabi bi vet hekiminde görmesi gerek

ArdaKaplan0

Vete götürdünüz mü?