Bir Çay Bardağı Mama Kaç Gr Eder ?

Zynpkck

Golosi indoor mama kullanıyoruz ben tahminen günlü iki çay bardağı mama variyorum sabah akşam birer bardak sizce bu mama miktarı yeterlimidir günlük 70-80 gr mama yemesi gerekiyo bir çay bardağı kaç grmdır malesef ne ölçü kabım nede tartık var lütfen yardımcı olun ..

27 CEVAP

Gozdetemizel

:):) ulen varya su sitedeki yardim birlik beraberlik muhtesem :) ajda cay bardagimi kiraathane tipi mi soylerseniz hemsehrim halledicek olayi simdi :)

Gozdetemizel

İzmir-pet neden 65 degil 70 degil 66 gram :):)

Gozdetemizel

Valla bunu 3 aydir bende cozemiyorum.cunki kuru mama da gram mililitre olayi zor.sivi olsaydi esit olurdu gibi ama suan bunun olcu kapsiz cozumu yok bende olcu kabi aldim buyuzden

Gozdetemizel

Yok ya valla olcu kabi iyidir.benim zilli iyice kantarin topuzunu kacirdi.gerci ben dun Turkiyeye geldim.esim aksam 9da eve girtiginde mamaya da dokunmamis kumda temiz dedi.demesinde kalmadi kakasini yapti.gecen seferde ben turkiyeye gelince boyle yapmisti.sanirim ben hep az mama koyup bittikce tamamladigim icin evde kimse yokken ac kalirim ve kumu kimse temizlemez kafasiyla yemiyo ve tuvaletini yapmiyo.simdi bu 10 gun zayiflar kesin :):):)

izmir_pet

Ay sizinkide cok tuhaff:)) ne ilginc. Ben hic olcuyle vermiyorum ya bence mantikli dgl bana gore. Her mama da bir dgl her kedinin ihtiyaci ve sindirdigide:) ben olcuyle versem beni yerler:D

izmir_pet

Gozdetemizel'in dedigi gibi kiraathane tipi bildigimiz klasik en kucuk cay bardagiyla baktim. 1cay pardagi silme dolu sekilde 66gram :)

Gozdetemizel

Camin gramini eksilttin mi dogru soyle :D

Gozdetemizel

:):):) tahmin etmistim

Gozdetemizel

3 asagi 5 yukari aynidir ama.cat&kitten mama benimki ben orijeninkini aldim.kedinin kilosuna gore besleme miktari mamanin arkasinda yazdigi icin rahat oluyo.ztn nekdr vermeniz gerektigini de biliyosunuz suan.farketmez bence bitanesini alin olcu kablarinin

Gozdetemizel

Bu sitede var.yanlisim yoksa 15 tl gibi biseye aldim.

Zynpkck

Benimkisi iki kıtırdatıp bırakıyo bazende mama kabı birazcık dolu oluyo ondan azmı yiyo şöylemi böylemi kafama takılıyo birazda evhamlıyım aslında kömür hanım gayet tobik ama işte normal ufak çay bardağı klasik olan yani bu arada çok çok sağolun :))

Gozdetemizel

30 gram yaziyo 2 kiloya kdr olan kedilere.bnmki ayin 11 inde 1850 gramdi.30 gramin yettigini sanmiyorum zatende yas mamada veriyorum ben.bilmiyorumki ya valla napcami sasirdim

Gozdetemizel

Ozaman Zeynep Hanim suan kediyi obez yapma yolunda ilerliyo baya baya 2 cay bardagi dayiyo yavrucaga hergun :):):):)

izmir_pet

Tarti 66cikartti. Bende yuvarlamak istemedim:D ama kediden kediye degisiyo yaa. Tahilli mamaysa normaldir bence bu mama, kedi sisman dglse. Gobekli tombisse sıkınti:)

Ecerana

Bardağı direk tartıya koymamıştır bnce bardak ile ölçüp mamayı tartıya koymuştur diye tahmin ediyorum. Bu arada bn de hergün bir kediye iki çay bardağı mama koyuyorum yani toplam günde 4 çay bardağı mama gidiyor. Eğer bu koyduğum mama bir günü geçip hala bitmezse de dışkı takibi ve kedi durgun mu ona bakıyorum herhangi bir hastalık durumu olduğunda bu ölçü ile mama koyma işi gerçekten çok işe yarıyor