Kedimin Bogazında Şişlik

Demetcinar

Merhaba, 4 aylık erkek kedimde bogazının sol tarafında şişlik olustu. Normalde cok hareketlidir. Yerinde duramaz. Bu sabah sürekli yatınca yanına gittim kaldırıp kontrol ettigimde şişlik farkettim. Çok halsizdi mama yemiyordu su bile içmiyordu. veterinere götürdük. Ödem olusmus dedi ama neden böyle oldugunu anlayamadı. 3 iğne yaptı agrı kesicİ ödem dagıtıcı. 29 ocak ve 31 ocakta tekrar gidip aynı iğneleri bidaha yaptırıcaz . Resimini paylastım. Sizce neden böyle bir şişlik olusmus olabilir dün gece yatana kadar hiçbişeyi yoktu.

16 CEVAP

Demetcinar

Normalde o kadar çok hareketli bir kedi ki 1 dk yerinde durmaz sürekli oyun halindedir. Dün sabah onu öyle halsiz yatarken görünce o kadar çok korktum ki kaptıgım gibi veterinere götürdük. Üzülmemek elde değil açıkcası :( neyseki atlatıyoruz çok şükür:) allahım onlara hep sağlık versin

Demetcinar

Dokundugumda hiç tepki vermiyor. Hiç miyavlamadı da. Acısa elletmezdi diye düşündük. İçi sert baya. İğneler iyi geldi galiba. Öğlene kadar hiç birşey yemedi hep yattı çok halsizdi. Veterinerden geldikten sonra mamalar yedi. Kardeşiyle oyunlar oynadı hareketlendi baya bu sabah da hareketliydi. Ama şiş hala. Yarın ve perşembe tekrar aynı iğneler vurulacak. Bir an önce geçer inş:(

Gozdetemizel

Cani yanmiyosa hareketli ve besleniyosa gecmis bile annesi :) uzulme sen

Demetcinar

Merhaba, evet ilk igneden sonra biraz inmişti keyfi iştahı yerine gelmişti 2 gün sonra hiç bişeyi kalmadı şişliğide indi birdaha da tekrarlamadı. Veteriner en son böcek ısırmıs yada arı sokmus olabılır dedi kapalı balkonumuz var pencerede sineklik var dedim kediler heryere girdiği için hiç belli olmuyor demişti. Sizin kedinizin iştahı nasıl hareketlimi şiş yere dokundugunuzda elletiyormu

catOsz

merhaba ben de sokaktan aldığım kedimde fark ettim. İç dış parazit yaptırmıştım ve gözlemlemek için eve almıştım. Bugün fark ettim şişliği sol tarafında onun da. Sizinki şimdi geçti mi ve sonrasında neden olabileceğini bulabildiniz mi? Teşekkür ederim

Demetcinar

Böyle bir durum başına gelen yok mu acaba

artemisluna

Geçmiş olsun, lenf bezleri şişmiş olabilir mi, insanlarda da hastalık, enfeksiyon durumlarında şişebiliyor. Ateşi var mı?

Demetcinar

Sagolun Ateşi yok. Bogazları da kızarık değil. Veterıner ödem yapmış dedi. Ama neden oldugunu bilemedi Dün hiç bişeyi yoktu sabah şiş olduğunu gördük

Gozdetemizel

Belki oynarken falan biyere carpmistir odem olusmustur orda demet hanim.insallah cabucak gecer gider

Demetcinar

bilmiyorum ki umarım biran önce geçer de agrı acı çekmez:(

Gozdetemizel

Aciyomus gibi bi tepki verdi mi hic peki ne bileyim elletmiyo mu,sadece keyifsiz mi o kismi yalayabiliyo mu?heralde acisa agrisa surekli miyavlayarak anlatmaya calisir

Merhaba kedinizin boğazı aynı benim kedimin boğazı gibi şişmiş veteriner antibiyotik verdi acaba sizinki iyileşti mi antibiyotik ile ? Veteriner iyileşmezse ameliyata kadar gider dedi çok üzüldüm:(

Cevap verirseniz çok sevinirim gerçekten çok tedirginim şuan

Şu an kedimin sağ boğaz şişti
Hareketi azaldı , nedir ki bu hastalık ?

Bugün benim oğlumun başına da aynısı geldi, çok korkutuyor beni. Dün hiçbir şeyi yoktu. Sabah halsiz olduğunu fark ettim ve şişliği gördüm. Sağ tarafı bu şekilde şiş. Neden oluyor bu :(