Kedim Uyurken Titriyor!!!

sanemalt

Kedim uyurken sürekli vücudu ve ayakları titriyor. Tüylerinde, iştahınnda, dışkısında bir sıkıntı yok ama korkuyorum yinede. Aylar önce düşmüştü onun tramvası olabilir mi?

20 CEVAP

Benim kedimde de oluyor çok enteresan veterinerde teşhis koyamadı çünkü genel durumunda bisi yok uyurken bazen ön bazen arka yada tamamı kasılma mi diyim titretme mi diyeyim garip bisi anlayamadım ama uzun zamandır var teşhis bulan varsa sevinirim

artemisluna

Uyurken titremesi normal ama eğer gerçekten tüm uyku boyunca sürekli titreme varsa veterinere gitmek gerek.

yukime

Benim kedimde de mevcut. Sadece uyurken oluyor ama sürekli değil. Onun dışındaki durumlarını da inceleyin ve veterinere danışın bence.

Sedanurdrl

benim büyük kedim atlas 3 gündür depresyondaydı sürekli uyurken titredi daha önce hiç böyle olmamıştı.. yavru kedi sahiplendim, bir türlü kabullenemedi sonra yemeden içmeden kesildi ki yemek için aklını oynatır hiç hareket etmedi sürekli uyudu ve aşırı derecede agrasifti 1 metre yanına yaklaşsak bile hırlamaya başlıyordu 2.gün vete. getirdim tahmin ettiğim gibi depresyon tanısı koydu 3 günlük sakinleştirici bitkisel bir hap verdi... şimdilik kullanıyoruz yavaş yavaş düzeldi umarım bir daha olmaz :(

Mustafanacar

Pitirbebek %99 rüya görüyor. Endişelenmeyin.

Sude2003

Kaç gündür öyle? Eğer sadece bugün olduysa rüya görmüştür. Ama uzun bir süredir oluyorsa veterinerinize de danışın derim

Busragokcen

Köpeklerde de oluyor bazen. Yani benim iki köpeğimde var veteriner uykuda gördükleri sebebiyle diyor. Mesela bacaklarını titretiyorsa koşuyor gibi vsvs ama önceki cevaplara katılıyorum sürekli oluyorsa bir veterinere danışın bir şeyden korkmuşta olabilir ses yükseltmeyin :)

Magdelinay

2 tane ayni cins erkek sarmanım var 1 bucuk yasinda olan yan yattığı zaman ayaklar boşta iken uykuda titriyor,domuşup yattığı zaman
ayaklarını karın altına alarak uyuduğunda titremiyor, lakin diger 1 yasindaki kedimde yok..Kısırlaştırılması yapılmadı uyanıkkende kasılma var alt ayak bölgede ? Veterinerlerde bilemeyiz diyerek olmadik tahliller sunuyorlar cok külfetli olunca elim boş döndüm.

ayparcasi24

Sizinle uyusun korkuyor olabilir.kabus falan

LadyAndCat

Bebek kedi ve köpeklerde titreme normaldir. Büyüyünce azalıyor ve yaşlanınca geçiyor :)

SBKart2207

Uyurken titremesi normal ama soru eski .dd

merhabalar, acaba bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı? Benzer bir şey yaşıyorum. Kedim yaklaşık bir aydır uykuya dalmadan önce patilerini kasıyor, titriyor. Yeme içmesinde, hareketinde ve dışkılamalarında bir problem yok.

Mustafanacar

Ayaklarını hareket ettirmesi hızlı hızlı nefes alması veya bıyığını kıpırdatması rüya gördüğünün belirtisidir.

Arzuarslan

Bir sürü insan yaşamış bunu ama sonuç ne oldu acaba benim kedimde de oluyor uykuya dalarken ve dalınca titriyor kasiliyor. Rüya olduğunu düşünmüyorum çünkü koşma hareketi gibi değil. Bi sonuç alan vars yazsın lütfen

mustfaka

muhtemelen rüya görüyordur