Topaklanan, Patiye Yapışmayan Dağılmayan Kedi Kumu Hakkında Önerileriniz Varmıdır?

nihanakhan

Merhaba en iyi özelliklere sahip kedi kumu hangisidir?

20 CEVAP

LenaHanim

Bu özelliklerin hepsine sahip bi kedi kumu bulursanız haber verin ben varımı yogumu vereceğim :)

Gonul10

İnanın hepsini denedim.En çok sanicat in karton kutu içindeki lavanta kokulu olanı ve reflex in aktif karbonlu gri renk olanını çok sevdim.Vancat çok koktu.Pisi pisi çok dağıldı ve bence koktu.Reflex in diğer çeşitleri ni hiç sevmedim.

Anonymus552223

Tuvalete alistirin kedi kumundan nefret ediyorum. Kokuyo dagiliyo kedinin ayaklarina yapisiyo. Boyle cok rahat.

eshquia

Tuvalete alıştırmayın! Dışkısından hastalık tespit etme şansınız azalır.

SenanurKsl

Çişi güzel topaklanan koku yapmayan kedi kumu uygun fiyatlaılar arasında en iyi Proline Marsilya sabunlu ince taneli bana göre. Bi çok markayı denedim . Yerlere fazla dağılmaması için önüne kedi paspası serersiniz yarı kapalı yani açık ama kernarlı yüksek kedi tuvaleti alırsınız mis gibi olur . Ufak tefek dökülür etrafa bunlar normal şeyler koku da yapabilir biraz bu da gayet doğal bişey kaka bu sonuçta anormal olmadığı müddetçe tabiki kokacak. Öncelik herzmana onların sağlığı olmalı ve kedi besliyosak bunların gayet normal olduğunu bilmeliyiz. Kapalı tuvalet sakın almayın mesela koku yapıyo diye bu sefer tozun içinde küçücük alana hapsetmiş olursunuz kediyi hem alerjik reaksiyon gösterebilir hem astım vs solunum yolu hastalıklarına yol açabilir. Yani genel herkese bir mesajdı bunlar hepsini üstünüze alınmayın .

Özetleyecek oluraak benim kum önerim Proline İnce Taneli Marsilya Sabunlu Kum

Ecerana

Bn de bu zamna kadar lindo pisipisi mırmır ve pro line ince taneli aldım ve en kötüsü pro line dı topaklanıyor ama küreğe aldığımda hemen dağılıyordu bu yüzden de hemen koku yapıyordu. Bn şuan chancemaya kullanmaya başladım ne bentonit ler gibi toz yapıyor ne de yerden ufak ufak kum taneleri topluyorum taneler büyük olduğu için bir kaç tane dökülüyor onu da tuvalet paspasından geri kaba boşaltıyorum koku konusuna gelecek olursak temizlediğiniz sürece ve kum çok eskimediği sürece kokmuyor. Benim kedilerim den biri hassas yani bentonit kum kullanirken açık tuvalet kullanmak gerek ama diğer kedim de öyle Bi dağıtıyor ki kumu bir iki kürek kum topluyordum o yüzden kapalı tuvalet kullanmak gerekiyordu. İki kedimin de bu sorunlarına çözüm olacak kapalı tuvalet de bile hasta etmeyecek kum lazımdı ve Bi kaç ay önce bu kumu keşfettim ve çok memnunum artık her kum sorana bu kumu öneriryorum memnun olmasam gerçekten övmem rahat rahat eleştiri mi yaparım ama çok memnunum en başta doğal maddelerden yapılıyor ve bu yüzden sağlıklı bir kum yani sırf bu yüzden bile alınır yalnız kediler ilk kullanırken yabancılık çekebiliyor yapısı farklı olduğu için önceki kumu ile karıştırıp kullanmayı öneririm ilk başta çünkü benim bir kedim ilk kullanırken kakasının üstünü kapatmadan direk çıkmaya başladı diğer kedim ise bir gün tuvaletini tutmuş en son yere yaptı tuvaletini ama sonradan karıştırıo koydum şimdi sorun yok artık fiyat biraz pahalı gelebilir ama kullanım süresi uzun olduğu için bana çok pahalı gelmedi 3 seri var bn orta seviyeli seriyi tavsiye ediyorum çünkü diğer seri çok pahalı düşük kalitedeki seri de ise çişler topaklanmıyor sadece kakayı alıp atıyorsun çişi hapsediyor ama yine de bana hijyenik gelmiyor kum iyice eskiyince de kumu tamamen atıp yeni kum koyuyorsun. O yüzden hem topaklanma sı hem koku hapsetmesi hem deme dağılmaması açısından chancemaya gold serisi öneriyorum instagram siteleri ve satış siteleri var oradan da araştırabilirsiniz. Bir de clear cat diye kum varmış ona da iyi diyorlar ama denemedim bilmiyorum Bi gün onu da denemeyi düşünüyorum ama ikisi de türk malı ve doğal maddeler den yapılmış ikisine de bakın derim

onurtemiz

Sanicat Clean var kutulu versiyon genel olarak memnunum Ever Clean den sonra gelen en iyi kum diyebilirim. Kedim kokusunu tuvalete bırakıyor ve bu kum sayesinde biz o kokuyu alamıyoruz çok çok iyi hapsediyor. Topaklanması da iyi. Sanicat Clean diyorum ben size

Anonymus552223

Tuvet dedigim, kucuk alaturka tuvalet var kullanmadigimiz orasi. Taşa kakasini yapiyor, herseyi goruyorum yani hastalik tespiti falan. Ortadaki delige de çisini yapiyor. Kendi ogrendi onu. Ayaklari da batmiyor. Annemlerin kedi de var o da kullanilmayan bir lavaboya yapiyor. Hic sorun yasamadik, her turlu kumdan daha iyi. Kediyi kumsuz birakinca, otomatik olarak gideri olan bir yere yöneliyorlar zaten. Lavabo tuvalet gibi

Anonymus552223

Klozete konulanlardan bahsetmiyorum, hemen bilip bilmeden yazmislar gene onemli olan sagliklari diye, biz dusunmuyoruz sanki sagliklarini. Kum da cok saglikli bisey degil

Fablemoon

Mycat kalın taneli kedi kumu kullanıyorum 10L 25 TL'ye almıştım ve çok memnunum. Şimdi okudum bir yerde kalın taneli ve ince taneli kumu birleştirince daha iyi bir performans elde ediliyormuş aynı markanın ince tanelisini deneyeceğim bakalım. Kalın taneli ince taneliye göre gerçekten daha iyi bir performans sergiliyor bana göre dağılması felan birde bazen kumu tuvaletin ağzına kadar doldurduğum halde diplerde bazen ince tanelide yapışma oluyordu ama kalın taneli de hiç o sorunu yaşamadım. Birde bazen kalın taneli kumlar sert oluyor ama bu kullandığım mycat kalın taneli kedi kumu sert değil ayağını acıtmıyor yumuşak tavsiye ederim

Gozdetemizel

Catsan kullaniyoruz.ne denediysek olmadi 5 kum denedik ama catsan en iyisi.agir bikere dagitmiyo eselerken,bide cikis yeri elekli tuvalet aldik buda patilerine yapisanlarin orda kalmasini sagliyor.3-4 parca kum paspasta olursa oluyo gun icinde onun disinda bazen burda tedarik edemedigimizden bisuru marka denedik ama hicbiri catsan kdr iyi cikmadi

Proline kullanıyorum marsilya sabunlu olanını. Kokusu güzel çok iyi topaklanıyor. Çok ender pati aralarına yapışıyor bunu %100 engelleyemezsiniz zaten illa ki yapışacak. Tuvaletinin önüne paspas koyun genelde orada oluyor zaten.

Bencede Sanicat! Çok memnun kaldım! Bir keresinde (markasını hatırlamıyorum ama ÇOOK GÜZEL KOKUYORDU) kalın taneli kum almıştım çok memnun kalmıştım sonra işte zamlar filan geldi, aldığım yerde bulamadım falan filan Sanicat'i keşvettim :) Çok iyi

nihanakhan

Teşekkürler herkese

BanuYuzgec

En memnun kaldığım kum Ever Clean ama hayvan deneyi yaptığı için kullanmayı bıraktım uzun süre de Cats Best Öko Plus kullandım ve çok memnun kaldım ne toz ne koku sorunu var hem de doğal ama fiyatı yüksek gelirse alternatifi olarak Chance Maya gold serisini öneririm.