Herkes Bir Bakabilir Mi, Mama Değişikliği Ve Akıl Danışma

onurtemiz

Merhabalar kedim 16 aylık erkek
ND Düşük tahıllı Kuzulu yiyor iki-üç hafta kadardır. Düşük tahıllı kedinin doğasına aykırı değil ve sağlıklı bir şekilde kilo alsın diye seçmiştim. Mamadan genel olarak memnunum ama protein vb maddeler çok olduğu için acaba kilo almıyorlar mı? Mesela Matisse te protein daha az tahıl vb maddeler öbürüne göre biraz daha fazla, ikisi de aynı şirketten çıkıyorlar ve Acaba Matisse e geçsek tüy dökülür mü sağlığından yana sıkıntı olur mu, dışkısı, tüy kalitesi-parlaklığı......... Ve bunun gibi sorular. Tecrübelerinizi ve bilgilerinizi beklemekteyim

21 CEVAP

Cansumuezza

bizde nd düşük tahıl serisinden balıklı kullanıyorduk. kedimde bir kilo artışı göremedim (zayıf) ayrıyetten tüyleri dökülüyor. matisseye geçtik dün itibari ile umarım güzel sonuçlar alırız. Tüy dökümü birazda kediyle alakalı oluyor kimisi acana yiyor çok dökülüyor kimisi reflex yiyor hiç dökülmüyor

Cansumuezza

evet maalesef öyle elime para geçer geçmez hemen ya mamaya ya kuma ya başka bişeye. fiyatlar banada ağır geliyor ve ekstra bi memnuniyet yaşamadığım için bende matisseye geçtim. iyi veya kötü yorumlarımı paylaşırım

Anonymus552223

Adi mamalar yagli oldugu icin kilo aldiriyo bence, sizin kedi normal gorunuyor. Neden kilo aldirmaya calisiyosunuz ki

SenanurKsl

Ayrıca valıklı olduğu için ekstra tüy dökümü yapmayacaktır hatta iyi bile gelebilir.

SenanurKsl

Tek sıkıntıso dediğim gibi pek bir yerde satılmıyor fakat watsaptan ulaşıp kafanıza takılanları sorabiliyorsunuz

onurtemiz

@Cansumuezza iletişimde kalalım kedinizin genel durumu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum, ben öğrenciyim ama en iyilerinden vermeye çalıştım kedime şu an da 16 aylık artık zararı olmayacak şekilde kaliteyi bir tık aşağı almak istiyorum. İstediğim almam gerek şeyler var ama alamıyorum bizimki yüzünden :-) ND'nin fiyatları da uçtu işte geçen yıl gibi olsa yine ND devam ederdik

@SemanurKsl balıklı mamalar çok daha ağır kokuyor ve ben 0 tahıla karşıyım düşük miktarda tahılı savunurum daha önce çok araştırma yaptık düşük tahılı doğadan alıyor kediler ve zararı yoktur. ND yi bu yüzden çok seviyorum.

Genel olarak ND'den memnunuz değiştirme zorunluluğu hissetmiyorum ve piyasadaki en iyi birkaç markadan biridir. Sadece şahsi görüşüm olarak daha fazla tombik olsun istiyorum kedimin bunu da sağlıklı bir şekilde yapmak istiyorum. Ekonomik olarak ta biraz rahat etmek istediğim için de Matisse aklıma geldi. Fiyatına göre içeriği çok iyi. Bu yüzden Matisse hakkında tecrübeli insanları ayrı olarak bekliyorum buraya :-)

SenanurKsl

Anlıyorum bir araştırın içeriğini siz yine de farklı çeşitleri de mevcut mamanın belki tahıl içerikli de olabilir aklınızda bulunsun :)

Ecerana

Biz de 3 haftadır matisse kitten mama kullanıyoruz şimdilik içime sinen ucuz ve gayet kaliteli bir mama. Şuan kedim hasta o yüzden ilaç kullanıyoruz etkilerini çok göremiyorum ama tüy konusunda ufak da olsa azalma var bizimkiler de

onurtemiz

@Ecerana çok üzüldüm çok dikkat edin umarım bir an önce sağlığına kavuşur

Ecerana

Teşekkür ederim uzun zamandır uğraşıyorum Bi antibiyotik söylediler fakülteden sistem de hata olduğu için doktor yazamadı geçen hafta Bi veteriner bulup yazdırmam lazım fakülte çok uzak çünkü. Bakalım inş bir an önce ilacı alıp verebilirim kedime. İnş sizde size en uygun mamayı bulursunuz :)

satinalmayin

Onur sen araştırmacı birisin sırf birileri tavsiye diyor diye mama almıyacağından eminim

  • kediler doğada ne kadar tahıl tüketiyor ?(%2 den çokmu?)
    -Nd duşuk tahıllıda gerçekten azmı tahıl var ,neden tahıl?
    -protein oranımı protein kaynağımı önemli bit5kisel yağları protein oranını ucuzdan yükseltmek için kullkanan mamalar varmı?
    -Kediler ne yer yahu neden bu gerçekliği es geçelim sırf bize iç açıcı gelmiyor diye?
    -sincap,yavru tavşanlar,küçük kanatlılar,sıçanlar ,fareler,bazı sürüngen ve böcekler şimdi bunlardan en çok tükettiği ufak kanatlılar ve fareler bir farede ne kadar su ne kadar et ne kadar tahıl var içeriği ne bir analiz yap mamanı kendin bul ;neden raw değil kurumama oysa daha sağlıklı en sağlıklısı whole prey ama bunu bizde kimse yapmaz dimi kedilerde raw beslenme diye bir grup var facede 100 000 ne yakın kişi bu gruba üye et et et sadece et olsa bile pişirilince faydası ne olur ne kaybeder peki raw ne getirir araştır en kötü ihtimalle bilgi sahibi ol kendi yolunu en güzel şekilde yine kendin çiz ama doğaya sadık kal bu hayvanlar evde yaşamaya başlayınca evrim falan geçirmedi hala av için keskin dişler tırnaklar ve yırtıcı içgüdüsüne sahipler ufak bir kuşa tepkisi sana ipucvu veriyor zaten ayrıca emin ol matisse daha iyi değil doğadada tombul kedi yok emin ol.

Cansumuezza

onur bey biz Nd den matisseye geçtik yazmıştımda ilk yorumlarda. o kadar memnunuz ki keşke ilk matisse alsaydım.

SenanurKsl

Merhaba ben size applaws okyanus balıklı ve somonlu tahılsız mamayı öneriyorum. İçerisinde %50 et var gayet sağlıklı ve besin yüzdelerine bakarsanız kısır kediler için çook uygun.Ayrıca tahılsız dediğim gibi ve sağlıksız bir madde yok içinde. Matisseden çok daha iyi bana göre. Heryerde satılmıyor. A k v a r y e m.net te var bitek. Fiyatıda baya uygun 6 kg 225 tl. Kilosu 37 tlye denk geliyor. Ben skt sini sormuştum Haziran 2019. 6 ay var fakat bitirdiği sürece sıkıntı olamyacaktır. Ben şuan acana pacifica kullanıyorum ve bu mamadan sonra Applawsa geçmeyi düşünüyorum.

Gamzessven

Bence de kilolu olunca iyi beslenmiş olmuyor ki. Zaten yaşlandıkça alacak kilo. Bir de tahılsıza neden karşısınız ben tahılsız almıştım da merak ettim

berke690

Az tahıllı mamayı savunurmuş , herkes veteriner olmuş.O zaman kullan ve gör etkilerini niye insanlarıda uğraştırıyorsun