Acil!!!

Anonymus813797

Arkadaşlar sokakta beslediğimiz bir oğlumuz vardı. Adı Miskin. Miskini bugün gördüğümde farkettim ki kuyruğunun birleştiği yer parçalanmış. Miskin insanlara yaklaşabilen bir kedi değil. Sizce ne yapabiliriz. Pansuman yapmam gerekiyor büyük ihtimalle ama yarası çok derin ve onu tutamayacağım için ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen bilgisi olan yazsın. Çok acil

21 CEVAP

Cldkgkcs

Direk tutamazsınız öyleyse. Taşıma kutusuna tavuk eti mama falan koyarak girmesini sağlayın sonrası artık veterinerde hallolur en azından ilk müdahalesi yapılır

Anonymus813797

Arkadaşlar kediyi iki gündğr aramadığım sormadığım yer kalmadı. Cidden dün yalansız en az 5-6 saat sadece miskini aradım. Ama yok. Belediye mi aldı öldü mü kaldı mı hiç bilmiyorum. Böyle bir kedi değildi. En son işte gitmeden önce kafese koymayı denedim. Geldi. Ama ne mamayı yedi ne de kafese girdi. Bu sefer kafessiz, kapsız bir şekilde mama bıraktım önğne baya yedi. Sonra bir ümitle taşıma kabını çıkardım. İçine girecekken son anda geri dönüp bileğimi ıssırıp kaçtı. Uyku ilacı denemek gerçekten çok tehlikeli bir yöntem bence. Hem hayvana ne zaman etki edeceğini bilemeyeceğim için he an yolun ortasında bayılıp kalabilir. Her zamna yanında bulunma şansım da yok. Daha önce denemişliğiniz var mı?

Poncik2016

Boynundan nasıl tutulacağını biliyormusunuz. Eğer fırsat bulursanız boynundan tutup varda kafesine yada birşeye koyup veterinere götürün. Sizde pansuman yapabilirsiniz ama veterinerin yapması daha doğru olur derim. Yara mikrop kapmasin. Çok geçmiş olsun

minnoskoss_123

Geçmiş olsun:( Kısa zamanda veterinere götürmenizi tavsiye ederim. Aksi taktirde enfeksiyon kapabilir. Umarım hemen iyileşir.

Anonymus813797

Miskinin kapalı alanlarda durmama huyu var. Daha önce de bu tarz bir olay yaşadık. Ön bacağında biraz kan vardı. O zaman bu kadar büyük değildi. Taşıma kutusunu çok denedim ama hayvan özellikle girmiyordu. Şimdi tekrar deneyeceğim ama büyük boy tavşan kafesiyle. Belki bu sefer korkmaz... Çok üzülüyorum 2 yıllık emek verdim ben ona :(

Ağ gibi birşeyle yakalayabilseniz yabancı ülkelerde görüyorum hope for paws da falan ne güzel tutup tedavi ediyorlar burda da vardır belki

Cldkgkcs

Ben olabildiğince zorlamadan denemenizi öneririm. Çünkü zorlamayı ilk denersiniz bu defa ürkeceği için başka seçeneğiniz kalmaz sizden de uzaklaşır. O kafese gelir umarım kuru mamadan ziyade bi tavuk eti falan koyarsanız inşallah girer

Cldkgkcs

İnşallah yakalarsınız kendinizi üzmeyin küçük bir yaraysa iyileşir umarım

Anonymus813797

Keşke önemsenmeyecek kadar küçük olsa... Biz insanlar o kadar küçük şeyleri sorun haline getirirken onların acılarını dile getirememeleri çok üzücü :(

Ayse_naz_G

çok kötü olmuş bir insanın saldırısına uğramış olabilir (insanlara alışkın değil demişsiniz ama zorla tutmuş olabilirler) yada biryere kıstırmıştır veterinere götürün mamayla taşıma kutusuna sokabilirseniz veterinere götürün evde iyileşebilecek birşey değil iltihap kapar ve daha kötü olur tekrardan geçmiş olsun :(

Poncik2016

Komşumuz veteriner demiştiniz demi. Komşunuzu kapın getirin. Belki o bir şekilde tutabilir yada bir fikir verebilir.

Serkan8291

Bence tasıma kutusunun içini yas mama koyun yrmek için giricektir elinizi kalın eldiven giyin tırmalamasına karsın girdiğin an kapatın veteninere götürün yoksa enfeksiyondan ölür

Recai44

Eğer mama verince geliyorsa et gibi bir şeyi bir kafese veya kutuya koyup uzaktan girmesini bekleyin. Girince hemen koşup kafesi kapatın.

Kedilerimm

Bi haber varmı

Anonymus813797

Kedi önceden pati atardı yine elimizden yer içerdi. Şimdi korkudan en çok fotoğrafki kadar yaklaşıyor. Ensesinden tutmayı biliyorum ama Miskini daha önce tutmaya çalıştığımda ıssırmış ve kolum davul gibi olmuştu. Bunu büyük ihtimalle ya arabaların altından geçerken yanlışlıkla yaptı ya da sokakta gezen 3-5 salağın kedilerin üstüne saldıkları köpekler yaptı. Benim kedimi de köpekler aynı yerinden ıssırdılar ama bu kadar derin değildi. Birde şimdi köpek falan ıssırdıysa aşısı tam değildir ölür diye korkuyorum. Off :(