Veterineri Şikayet Etmek, Hukuki Hakkımı Aramak İstiyorum ?

Merhabalar,
Kedimin iştahsızlık, halsizlik ve ateş şikayeti ile veterinere gittik. Çeşitli tahliller yapıldı ve sonucunda yüksek ihtimalle FİP dendi. Ve uygulamalar yapılmaya başlandı. Ama 3 günde kedimin durumunda hic iyileşme olmadı aksine daha kötü bir hali oldu ve bende başka veterinere götürdüm. Gittiğim veteriner” bu kedi fip değil, sadece ateşi var ateşine bakıldı mı? “ dedi. Bende düşündümki eski veterinerimiz ateş şikayetiyle gittiğimiz halde hiç ateşine bakılmadı. Veterinerimiz tahlil sonuçlarını incelediğinde bu kedi fip değil ateşi olduğu için yemek yemiyor hepsi bu dedi. Eski veterinerimizin yapmış olduğu uygulamaları ve verdiği ilaçları gösterdiğimde ise “ fip şüphesi olan kediye kesinlikle lysin verilmez” dedi ve bilimsel makaleden gösterdi. Benim kedime hem “lysin” i sabah akşam reçete ettiler hemde fipe dönüşmemiş kediye fip miş gibi kortizon kullanmaya başlamışlar. Biz maddi ve manevi olarak çok fazla yıprandık. Hayvan onların elinde resmen işkence çekti 5 kişi bir kediyi tutup kanını alamadı. Gittiler birde sakinleştirici verdiler. Kolu morluk içinde. Ama ikinci gittiğimiz veterinerimiz 2 kişi usta ellerle tutup kanını alabildi ve hayvan o kadar agresifleşmedi. Yani anlayacağınız ben bize yapılan bu saçmalıkların hakkını aramak istiyorum. Ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olun.

8 CEVAP

Bende hakimi aramak istiyorum bir konuda ama bunlar nasıl ve ne şekilde yapılır bilmiyorum...

zuhall

Bir avukata basvurursaniz size yapmaniz gerekenler icin yol gosterecektir. Bu sure icinde konulan teshis,yapilan tedavi hakkinda tum belgeleri saklamaniz gerekir. Elinizde bu tur kanitlar yoksa isiniz zor biraz

zuhall

Bir avukata basvurursaniz size yapmaniz gerekenler icin yol gosterecektir. Bu sure icinde konulan teshis,yapilan tedavi hakkinda tum belgeleri saklamaniz gerekir. Elinizde bu tur kanitlar yoksa isiniz zor biraz

zuhall

Bir avukata basvurursaniz size yapmaniz gerekenler icin yol gosterecektir. Bu sure icinde konulan teshis,yapilan tedavi hakkinda tum belgeleri saklamaniz gerekir. Elinizde bu tur kanitlar yoksa isiniz zor biraz

Cansumuezza

oy kuzum ya.. nasıl şuanda?
yaptıkları saçmalıklara mutlaka bir kılıf uyduruyorlar..Türkiyede böyle şeyler için malesef hiç umudum yok. insana değer verilmiyor ki hayvana yanlış teşhiste bir yaptırım uygulansın.. ama belli olmaz siz şikayetinizi yapın. veteriner odasına falan yapılmıyormu acaba? en çok sinir olduğum bu işte. yahu anlamıyorsanız anlamıyorum deyin. hayvana yanlış tedaviyle neden acı çektiriyorsunuz..Dilerim en kısa sürede iyi olur yavrunuz..

Gamzessven

Yapılan uygulamaların veteriner tarafından yazıldığı bir reçete- rapor olmalı elinizde. veterinerden bunu istemeniz hakkınız. Zaten normalde hep yapmaları gerekiyor ama yapmıyorlar. Lysin olayı gibi kanıta dayalı çalışmalarla gidip avukata da durumu anlatın. O kadar yıl okuyup bi halt bilmeyen veterinerlerden gına geldi artık yeter

mmuratyilmazz

neredeyse aynı şeyleri yaşadım bir iki ay daha bekleyip bu doktorları isim ve resimleriyle ifşa etmeyi düşünüyorum. telefonda hala bana "fip abi, haa durumu iyileşmişse uzun yıllar kuru fip olarak yaşar diyor" diyorum ki literatürde en fazla yaşayan kedinin 700 küsür gün yaşadığı var. "yok abi ya" diyor. kedimi 2 hastanede yaklaşık 10 doktor gördü uzmanı da yurtdışı eğitimlisi de para koparmak için başka test yapmadan elisa sonucuna göre kuru fip dedi. şu anda maşaallah 3 hafta sonunda ateşi düştükten sonra normale döndü sadece kulak çevresinde yaralar çıktı

Eliifsngl

Şuan kedinin durumu nasıl ? Ben bu konuda bir şeyler söylemek istiyorum fip ten yavrusunu kaybetmiş bir anne olarak. İlk etapta ateşle başladı, ateş düşürücüyle eve gönderildik hekimimiz çok iyiydi gerçekten. Kontrole gittiğimizde her şey yolundaydı iki gün sonra ya kadar. İki gün sonra birden ateşi yukseldi ve ikinci göz kapağı çıktı ateşten hemen götürdüm aynı hekime fip ihtimalini söyledi ama belirtilerin hepsi Yok enfeksiyonda olabilir diyip standart tedaviye devam etti. Sonra birden iştahı kesildi sonra kusmalar başladı bu sürede şiddetli ishal. Kaç gece hayvan hastanelerinde sabahladım. Yapılan testlerde fip değil ama corona çok az aktif çıktı. Hekimimiz bu tahlilden sonra fip olabileceği konusunda konuşmaya başladı ki yüksek ihtimal ama halsizliği Yok hemen umudunu yitirme dedi. Bu 10 günlük tedavi süresi sonunda (ki bu sırada Balım hiç bir şekilde yemek yemşyor serumla besleniyor) halsizlikleri başladı. Çok fazla ilaçla yüklenmeye gerek Yok bünyesi zaten zayıf dendi ve bağışıklık güçlendirici ilaçlarla devam etti tedavi. En son sadece nefes alıyor kolunda serum evde dahil, uyuyordu sürekli artık kakasınıda tutamıyordu. Su gibi bırakıyordu heryere. Tabi kilo kaybı hat safhada. Bu geceyi atlatır sabaha çıkarsa Yaşar dedikleri 4 geceyi atlattı. En son karında şişmeleri başladı ve kaybettim yavrumu. Yani bu fip denilen illet her şekilde kendini gösterebiliyor nolur tedbirli olun. Sürekli ateşini kontrol edin kakasını kontrol edin koklayın. Ağızını poposunu kokudan bile şüphelenin. Malesef tedavisi Yok. Umarım şuan kediniz iyidir ve fip ihtimalini düşünmek bile istemiyorum