Sokak Mi? Barinak Mi?

guineapigela

Merhabalar oncelikle.. Biliyorajnuzdur ki bazi hatta cogu barinak adeta olum kampi. Kotu yasam kosullari olsun salgin hastaik olsun... Sokaklarda pekte farksiz degil.aslinda. Siz hangisini tercih ederdniz. Hayvanlar hangisinde daha mutlu yasiyor tabiki ilisindede zor yasam suruyorlar ama ikisinden hangisi birtik daha iyi? Oncellikle ben sunuda belirteyim. Hayvamimi terkedecegim icin boyle bir soru sormadim. Basit medenlerle onu. Terketmem zaten. Hadi cok ciddi bisey oldu. Ve artik ona bakamiyacagim. Ona iyi bakabilecek yuva ararim ve sahiplendiriim.... Cevaplari merak.ediyor ve bekliyorum. Simdiden tesekkurler

11 CEVAP

Huskylove

Özür dilerim yanlış okumuşum ama ben barınağı düşünürüm

Ayse_naz_G

Aksaray'daki barınak çok iyi her hafta gidip bağış yapıyoruz çok güzel bakıyorlar yemek yaparken görmüştüm çok iyiydi tedavi edilen köpekler ayrı yerde kalıyorda hepsinin bakımı periyodik olarak yapılıyordu buradaki sokak köpeklerinin durumu kat kat kötü biz gördükçe barınağı arıyoruz tedavi edip kısırlaştırıyorlar öbür barınakları bilemem...

Huskylove

Barınağı seçmeni öneneririm ama senin seçimin

guineapigela

Ben secim icin sormadim acaba siz nereyi tercih edersiniz diye mrk etiim.hayvamimi ben birakacak olsam iki yerede birakmam zaten. Bem.sizin cwvaplarinizi dusunclerinizi mrk ettivim icon bi soriyu sordum HUSKYLOVE

guineapigela

Siz boyle bi durumda olsaydiniz ikisinden hangisini tercih ederdiniz? Kisaca sorum bu

Barınak tan barınağa değişir . Tabi sokaktan sokağa da . Sokaktan sokağa nasıl değişir diyeceksiniz bırakıldığı sokaktaki köpekler saldırgan sa , sevdirtmiyorsa ve insanları rahatsız ediyorsa aç kalır ve sokak köpeklerinin saldırısına uğrayabilir .

Mesela bizim burada 10 15 tane sokak köpeği çete gibi dolaşıyorlar ve insanlara saldırıyorlar o yüzden kimse beslemiyor ve çok açlar bende beslemesem yaşayamazlar birde yukarı taraf var 4 5 sokak ilerisi marketler sokağı falan orası 3 4 tane köpek var ama hepsi kuzu gibi öyle bir besleniyorlar ki o 4 tanesi benim beslediğim aç köpeklerin 10 tanesine bedeldir (kilo olarak)

Tabi 10 15 tane köpeğe yemek yetiştirmek zor oluyor birde kendi köpeklerin var neredeyse 20 köpek besliyorum ve kendi köpeklerinin mama masrafı falan aylık 400 sokak köpeklerinin de günlük 30 tl tutuyor (makarna ile çorbailk tavuk karistiriyorum) bende bu kadar masraf ediyorum zamanımı harcıyorum ve hayatımı riske atıyorum ama insanlar beni görünce 'bırak ne besliyon şu a**na kodumun köpeklerini ' diyor bide onlarla uğraşıyorum . Ama o köpeklerin yüzündeki mutluluğu görünce yaşadığım zevkin tanımı yok lütfen bir tek kendi köpeklerin ize değil sokak köpeklerine de yardım edin.

guineapigela

Soru..degil :))

guineapigela

Sorun degil :))

guineapigela

Evet haklisin.