Yeter Artık!!! Kedinin Cinsinin Ne Önemi Var ?

Arkadaşlar kedimin cinsi smokin mi şu mu bu mu demenizin ne önemi var sanki evi koruyacak hayvan cinsi için besliyecekseniz hiç beslemeyin zaten

23 CEVAP

Cansumuezza

birde millet öğrenmiş uzun tüylümü yapıştır norveç orman kedisi siyahmı yapıştır bombay yahu Türkiyede az vardır bu kedilerden belkide yoktur sokakta işi ne? bide maine coon var tabi onu yazmayı unutmuşum ne tekirler burada maine coon,norveç kedisi falan oldu. Ah ah :D

Ayse_naz_G

sadece merak için soruyorlar cinsini merak ediyorlar yoksa niye cinsine göre beslesinlerki? :/

Cansumuezza

o kadar haklısınızki. hergün bi sürü bu saçma soru acaba sokaktan aldıysanız kediyi cinsi ne olabilir?? hadi hep beraber bi düşünelim bakalım?!! aaa buldum melez! sanki sokakta safkan ırklar geziyor.

Ayse_naz_G

birşey söylemek istiyorumda daha 2-3 gün önce evi korumak için hangi cins köpek almalıyım diye soran sizdiniz şimdi gelip bana kedilerin hepsi aynı ama köpeklerin hepsi aynı değil demeyin her köpeklerin huyları farklı ona birşey demiyorum ama kedilerinde huyları farklı mesela birisi soruyor kedimin cinsi ne diye resimdekide atıyorum smokin cinsi bir kedi belkide ona göre ne sevip sevmediğini araştırıp ona göre davranacak yoksa aaa bu tekir kediymiş deyip sokağa atacak halleri yok ya aynı şey köpekler içinde geçerli sadece MERAKTAN...

Duman_1

Cinse göre almıyorlar ki aldıkları kedinin cinsini merak ediyorlar ne saçma Bi yorum bu

Huskylove

Sadece merak ediyor bir şey yok

PsLuna

Öyle demeyin cins kedileri evlerine alıp heveslerini aldıktan sonra sokağa bırakanlar da var. Hem farklı cinslerin meyilli oldukları hastalıklar huyları vs farklı olmuyor mu? Ne var yani insanlar merak edebilirler. Bu onları cinsine göre sevip sevmiycekleri anlamına gelmiyor. Benim kedim tekir. Burda fotoğraf yarışmasında denk geliyorum bazen neredeyse benim kedimin tıpa tıp aynısı bacaklarındaki lekeleri vs. Ben benimkini özgü zannediyorum gözlerinin kenarındaki kleopatra çizgileri :) Bende merak ettim ister istemez. Meğerse alaca tekir diyorlarmış onlara da yanlış hatırlıyo olabilirim tekirin de 4 türü varmış. Bu konuyu insanların memleket nere sorusuna benzetiyorum ben. Hey mır mır sem kimlerdensin der gibi :) bi tek benim kedimin gözleri öyşe değilmiş ama sevgisini değiştirmiyor ki insanın 20.000 lira versinler gene de değişmem ne cins ne de normal kediyle :)

oglusum

bende bi tekir vardı yeminle sanırsın maine coon Norveç tekiri almışsın harmanlamissin gibi ucu benziyor birbirine ama benim tekirim aşırı uzun tüylü ve yeleliydi

minnoskoss_123

Sadece cins diye alıyorlar. Petshoplar da o hayvanları kakalıyorlar işte. Sonra da bize cinsini soruyorlar. Gerçekten ne önemi var:)

izmir_pet

Arkadaslar niye bu kadar buyuttunuz kii:)) burada cins soruluyor sitede mesela. Belki ne yazacaklarini dusunuyolar, belki sadece meraktan. Hani cins kedi hevesi olsa zaten sokaktan almazdi o kisi. Bu durum cok nadir gorulur. Herkws merak eder nedir, neye benzer diye. Tabiki sokaktakiler karisik melez,cins dgl. Ama rengine kasina gozune tuyune biseyine bakarak, benzee turdeki bi kedi ismini veriyoruz. Demek degil ki o irk o cins safkan:DD

bettyerl

takma bu kadar usta boşver kim ne sorarsa sorsun

Ayse_naz_G

izmir_pet katılıyorum sokağa atılmış cins kedilerde var

izmir_pet

Gunun en guzel cevabi :DD hic gulecegim yoktu,aynenn:))

Sselin1

İsteyen merak ettiği konuyu sorabilir bence buna karışmamız yanlış ki böyle bir yetkimiz de yok. Her soruya bakıp cevap verme zorunluluğu da yok zaten. Hem hoşgörü güzel bir şey :)

izmir_pet

merak edenlerin hevesini kirmayalim bence, cookkk sacma sapan sorular yorumlar konular varken:)