Normal Mi?

bappatan

Kedimin kulakları sıcaktı herhalde ateşi var dedik veterinere gittik. 8 tane iğne yapıldı kan alındı röntgeni çekildi enfeksiyon başlangıcı parazit şüphesi dendi bir de bönreklerinden şüpheleniyorum diyerek bi işlem daha yaptı toplamda 800 lira ödedik o değil 5 gün daha geleceksiniz iğnelerini olacak dedi her güne 90 lira daha. Hayır parasında değilim ama kedimin ishali dışında iştahı su içmesi oyun oynaması her şeyi yolunda. Antibiyotik bile vermedi evde içirmem için. Hassas kedi maması sattı bir de 1 kg 90 liraya. Kolundaki bandajı çıkarttım böyle bir şeyle karşılaştım bunların hepsi normal mi?

23 CEVAP

bappatan

Bandajı 2 gün sonra çıkarabilirsiniz dedi o yüzden çıkardık. Başka veterinere de gittik ve tahlilleri gösterdik hiçbi şeyi yokmuş sağlıklı olan hayvana eziyet ettiler. Bakanlığa ve mavi masaya şikayet edeceğim. Gereksiz testlere tabii tuttular. Önce verdikleri vitamin şurubu (ben ilaç zannediyordum değilmiş) ishal etmiş sonra da ishali tedavi için canını gereksiz yaktılar yok böbrek şişmesiymiş akciğerleri şişmiş enfeksiyonu varmış parazitten şüpheleniyormuş 3 farklı veterinere gösterdik hem kediyi hem tahlilleri i. Kedimin patisi titriyordu acı çekmekten acı acı miyavlamaktan başka bir şey gelmiyo elinden dilsiz hayvana bu kadar eziyetin hesabını önce ben soracağım!

bappatan

Ankaradayız yani ben Üniversite hastanesinde insanların saf niyetlerinin suistimal edildiğe şahit olduktan sonra bir daha gitmedim. Bir can sahiplenmeden önce yapılacak şey kesinlikle kum kabı/taşıma çantası edinmek değil güvenilir veteriner bulmakmış. Herkese ders olur inşallah...

PsLuna

Bunun bir dur u yok mu ya ?!..
İlaç etkileşimi olur diye aynı gün hap içilmiyor. Garibime sırf para için arka arkaya iğneler. Siz de o an canına bi şey olacak korkusuyla kabulleniyorsunuz. Benim başıma gelse bende aynısı yaparım. Kendi doktarlarımız teşhis koyduğunda az çok anlayabiliyoruz yaptığı mantıklı mı değil mi? Aklımıza bi şey takılsa garip gelse hiçbir şey yapamazsak internete bakıyoz. Ama biz nerden anlıycaz ki kedinin hastalığını doğru tedaviyi mi yapıyor diye kontrol edelim. Az daha öldüreceklermiş hayvanı rezalete bak. Sizi teselli edecek şeyler söylemek isterdim ama inanın çok sinirlendim. Böyle saçmalık olmaz olmamalı. Cebinizden çıkan da az buz bi para değil asgari ücretli neredeyse 15 günde kazanıyor. Boşa gitmek yerine kimbilir kaç hayvana yaşamla ölüm arasında fark olurdu. Hastaların iyileşmesine vesile olurdu Yazık günah ya Çok çok geçmiş olsun size umarım çabucak toparlar. Allah hepimize dürüst işinin ehli veterinerlerle karşılaşmayı nasip etsin.

DogukanMasal

veterineriniz parayı seviyor galiba başka bir veterinere daha gidin isterseniz

izmir_pet

Malesef bu tarz ozel hastaneler de var, o yuzden devlete daha cok guveniyorum. Ve boyle veterinerler de var, bu yuzden ister istemez on yargi olusuyor bizde de haliyle. Olmamasi grreken bisey ama yemin dgl ne etseler yapicaklar. Zaten Allah'a inanci olsa yemine de gerek yok, yapmazlardi bu acimasizligi

bappatan

Amin gerçekten. Ama şikayet sonucunda paramızı geri alabilirsek o parayı hayvanlar için bağışlayacağım onlara adadım inşallah sonuca ulaşırız... Kedimiz şuan iyi çok şükür oyun oynamaya başladı bile iştahı da toparladı ateşi yok ishali de geçecektir zamanla. Veteriner onu kucağına aldığında ön patileriyle elimi bi tutuşu vardı ah keşke bilseydim de onu o veterinerle o odaya salmasaydım. Bi şey olsaydı gerçekten kendimi affedemezdim... Farketmeseydim kolunu o halde tekrar aynı veterinere götürseydim kangren diyip para için ampute bile ederdi manyak. Geç olsun da güç olmasın...

Duman_1

Bu arada bilemiyorum benim kedim hiç hastalanmadı çok geçmiş olsun baya baya üzüldüm

Zynpkck

Bi kediye aynı anda nasıl 8 iğne vurulur anlamlandıramadım herşeyden şüpehelenmiş ama bi tedhis koymamış bence başka bi veterinere danışın

Zynpkck

Ayrıca günlük 90 tl almış ama 8 iğneye röntgene filan 800 tl almıs garip doğrusu bnm kedimde antibiyotik tedavisi gördü günlük 50 tl verdim

DogukanMasal

bir de bandajı geri sarın daha iyi olur

izmir_pet

Oyy kiyamamm cok gecmis olsun ve Allah yardimciniz olsun

Anonymus813797

Sürünsünler inşallah. Yavrum ne kadar acı çekmiştir :(. Umarım biran önce iyileşir ve eski sağlığına kavuşur. Çok geçmiş olsun :(

Hvvgl

Geçmiş olsun. Bazen bir veterinere bağlı kalmamak gerekiyor. Başkasına danışın derim. Çok geçmiş olsun.

bappatan

Bu veterinerler yemin falan etmiyolar mı? Gerekliyse her test yapılır ğarası da verilir ama boştan yere küçücük hayvana neden eziyet ediliyo? İnsan kendi mesleğine bu kadar saygısız olabilir mi? İş ahlakı yok insanlık yok...

izmir_pet

Kendinizi suclamayin,hangimiz olsak o an bisey dusunemezdik kii bilgimiz de yok. Kabullenmekten baska caremiz olmazdi. Cok sukur kurtulmussunuz. İnsallah paranizi da alabilirsiniz, zaten onun icinde cok guzel dusunmussunuz