Kedim Geri Gelir Mi?

Melis12sb

Arkadaşlar merhaba.Geçen yaz kedi üç tane yavrusunu getirmişti bahçeye.Anneleriyle beraber biz baktik büyüttük hep burdalardi.Yani bahce çevresinden hic uzaga gitmezlerdi.İkisi erkek biri dişi.Erkeklerden birini veteriner gelişimini tamamlamış diye kısırlaştırdı.Dişi hamile diye kısırlaştıramadık.Diğer erkek daha minyon dedi kısırlaştırmadı ki 9 aylık olmuşlardi birden ortadan kayboldu.Bir haftadir ortada yok.Kızgınlıga girdi diye kaçmış olabilir mi?Böyle tecrübesi olup geri gelen var mi?Çok üzülüyorum.Acaba başına bisey mi geldi diye

17 CEVAP

izmir_pet

Mqlesef sokaktaki kedinin garantisi yok. Basina bisey gelmediyse bazen 1hafta kaybolur ama yine gelir. Kaybolacagi uzakliga genelde hic gitmezlrr cunku. İnsallah basina bisey gelmemistir

izmir_pet

umudunuzu kaybetmeyin ve syrekli gittigi yerler varsa bi arayin belki sesinizi duyar gelir

Melis12sb

Tuvaletini bahceye yapiyordu kumu yok :( dışarıda bahçede yaşıyordu dışarıyı biliyor ama arabaları bilmiyor ya çarptıysa diye çok korkuyorum :( bu erkek kedilerin kızgınlığı ne kadar sürüyor?Yani en fazla ne kadarda gelmezse endişelenmeliyim :(

Mrvvee

Kedin geldi mi ?

Melis12sb

Ben kısırlaştırmak istedim veteriner hani olmasin diyince tamam dedim sonucta sagligi önemli.Bu kediler hic gitmiyor burdan en fazla yan bahceye gider gezerler o kadar.Hep cevredelerdi.Yemege hep gelirlerdi.Bizim kediler arka bahçedeler yani öyle pek sokaga cikmiyorlardi.Birden gitti çok üzgünüm çok özlüyorum veterinere gittim bir dişinin peşine takılmıştır başına bisey gelmediyse döner dedi :( yani gidip dönme ihtimalleri var dimi kaybolmaz insallah :(

izmir_pet

Gercekten amacim sizi uzmek dgl ama iki ihtimal var. Benim onceki disarida baktigim kediler bazen bi gidiyooardi nadiren 1hafta 10gun sonra geldigini biliyorum,tam umidi kestigim anda. Oyle olabilir ve insallah oyledir. Ama sizin gibi kedim vardi balkonda bakiyoduk uzaklasmiyodu. Sokaga bahceye cikip geliyodu hemen ve bi sabah gelmedi. Aksama malesef ölüsunu bulmus komsular. Tabiki oyle dusunmeyin ama bahsetmek istedigim basinabisey gelmesin yeter. Onun disinda gec de olsa gelir. Kotu dusunmeyin. İnsallah da gelir diye dusunuyorm

Melis12sb

İnşallah gelir araba kazasından dolayı mı kaybettiniz :(

Hvvgl

Annemin beslediği kediler aylar sonrada geliyordu valla ben şaşırıyordum. Umarım başına birşey gelmediyse döner diye düşünüyorum. Kapinizin önüne kedinizin kumundan dökün, herhangi oyuncağını koyun . Kokusunu alacaktır.

izmir_pet

Benimkine ne oldugunu bilemiyoruz, komsu malesef cope atmis ve baktik yarasi biseyi yoktu. Hic bilmiyoruz yani.
Sorunuza gelince erkek kediler bi kere kizginliga girdimi devam ediyo zaten, sokaktakilerin aylarca gecmedigini goruyorum. Sure olarak ne kadarda endise edeceginizi bilemeyiz, ne oldugunu bilmiyoruz cunku ama 1hafta 2hafta sonra bile gelir basina bisey gelmesse. Siz yakin cevrenizde arayin cagirin biraz her ihtimale karsi

Beyzanurtzlk

Benimde böyle kedim var ara sıra kaybolup geri geliyor bir ara iki hafta gelmedi ben ağlamaya başlamıştım ya başına bir şey geldiyse diye bir geldi iki katı olmuş biri baya beslemiş keyfi orada iyi diye eşşek bizi unutmuş

Melis12sb

Ben bir aylıktan beri besliyorum onu ve kardeşlerini.Hiç gitmezdi ilk defa oldu o kadar üzüldüm ki ya başına bisey geldiyse diye daha dokuz aylık.:(( Dışarıyı biliyor illaki ama arabalardan cok korkuyorum :( bir haftadir yok ortada

izmir_pet

Kotu dusunmeyin umudunuzu kaybetmeyin

Melis12sb

On gündür yok :( başına bisey gelmis olmasinda en korktugum o :(

Anonymus552223

Belki biri cok sevip eve almistir, insana yaklasan kedidir sonucta

Melis12sb

Bilmiyorum ki :( ölmesinden korkuyorum iki haftadir yok.Kızgınlıga bile girse birkaç günden gelmesi gerekmez mi? aranızda hic kedisi bi anda kaybolup sonra gelen oldu mu?İki hafta bir ay süre gibi ama :(