Önemli

Merhaba , biz dun okulda eğlence günü yapmıştık . Orada hayvan da satıyorlardı. Ve aralarında kuşlar da vardı . Bizim evde de bir mavi kız kuşumuz vardı . Ordan bir tane erkek kus almak istiyorduk . Orda bir tane sarı renkli kus vardı obürleride zaten mavi . Biz mavi istemedik aynı renk olmasın dedik . Sarıyı alalım dedik . Orada sahipsiz duruyordu güneşin altında. Bize sahibi var dediler . Biz onu orda 10 da görmüştük . Sonra kimse gelmedi biz kardeşimle koşa koşa eve gidip kuşumuzun yeminden aldik . Zaten hemen yedi saatlerdir açtı cunku. Ve okul sonu oldu saat 3 dü . Kimse gelmedigi icin biz onu eve götürdük. Ama bir şey varki biz onun kanadının kırılmış olduğunu düşünüyoruz. Aldığımızdan beri bir kanadı biraz aşağıda ve titriyo . Kim yaptı bilmiyorum ama bence birisi almış ve kanadını kırıp orada ac susuz bırakmış. Sanırım fazla para ödememek icin oyle yapmış ama yaptığı çok yanlış . Biz de bugun onu veterinere götürücez. Veterinere gidene kadar ne yapmalıyım. Bana bilgiler verebilirmisin Ve bu arada uçabiliyor ama cok çabuk yoruluyor. Asagiya fotograf koyucam

Bu arada kanadı alMerhaba , biz dun okulda eğlence günü yapmıştık . Orada hayvan da satıyorlardı. Ve aralarında kuşlar da vardı . Bizim evde de bir mavi kız kuşumuz vardı . Ordan bir tane erkek kus almak istiyorduk . Orda bir tane sarı renkli kus vardı obürleride zaten mavi . Biz mavi istemedik aynı renk olmasın dedik . Sarıyı alalım dedik . Orada sahipsiz duruyordu güneşin altında. Bize sahibi var dediler . Biz onu orda 10 da görmüştük . Sonra kimse gelmedi biz kardeşimle koşa koşa eve gidip kuşumuzun yeminden aldik . Zaten hemen yedi saatlerdir açtı cunku. Ve okul sonu oldu saat 3 dü . Kimse gelmedigi icin biz onu eve götürdük. Ama bir şey varki biz onun kanadının kırılmış olduğunu düşünüyoruz. Aldığımızdan beri bir kanadı biraz aşağıda ve titriyo . Kim yaptı bilmiyorum ama bence birisi almış ve kanadını kırıp orada ac susuz bırakmış. Sanırım fazla para ödememek idığımızdan beri böyle

9 CEVAP

Anonymus552223

Okuldaki eglencede nasil kus satiyolardi o kismi anlamadim ben, gecmis olsun

MRY

veterinere götürene kadar cok uçurmayın ve korkutmayın belki kanadında kırık varsa gerçekten daha da kötüleşmesin. umarım en kısa zamanda iyileşir.

DogukanMasal

her veteriner kuştan anlamıyor saçma tedaviler yapıp fazla para almaya çalışıyorlar veya yanlış tedavi yapıp yaşayan kuşu öldürebiliyorlar ona dikkat ederek iyi bir veterinere götürün

Biz de şimdi veterinerden geldik . Ne dedi anlamadim ama sanirim kanadı incinmiş veya enfeksiyon gibi birsey dedi. Bize yarim litre suya bir ilac dökün dedi. Biz de şimdi döktük. 4-5 güne iyileşir dedi .
Ben sizi sonra bilgilendirirm . Inşallah iyileşir.

Bizde öyle yaptık. Herşeyi kafesin en aşağısına koyduk . Yukarı çıkıp yorulmasın diye . Ve biz onu aldığınızda uçurduk dediginiz gibi 2 turda hemen yoruluyor . Ve şimdi O uçabiliyor sanki kanadı kırık degil de acaba bir yere çarpıp şişmiş olabilir mi kanadi . Ben bugun biraz inceledim ve şişkin gördüm kanadı . Umarım dediginiz gibi en kısa zamanda iyileşir

Teşekkürler

Bilgos

geçmiş olsun

Tesekürler