Neden Ben? (2 Soru)

guineapigela

Eski evimde bir kumru balkonuma yuva yapti. Yumurtladi. Dogurdu sonra gittiler. 3,4 ay once tasindim. Suan bu evimdede tam camin kenarina tamda cok guzel ve genis yere yapmislar. Ama neden hep benim evime yaparlarki??:) kedim surekli onlari izliyo korkmasin diye perde hep kapali kagit yapistirdim cama :))(

  1. Sorum; bazilari dogum yaptiktan donra pire yayilir yavrulardan eve de girer kopegine de bulasir kedine de bulasir dedi sizce olurmu?

  2. Sorum; 3 tane yumurtladi ve ben dusmek uzere olan bi yumurtayi baya avucladim ve yerine koydum. Yine bazi arkidisler reddedecgini soylediler ben pek inanmadim ama size de bi sormak istedim. B

Biraz uzun oldu ama cevaoplarinizi bekliyorum:))))

4 CEVAP

Faytekin

Neden siz onu bilemiyorum ama ayni seyi bende yasadim 2 kez, pireyle ilgili bir sorun yasamadik pire olmadı yani, yumurtalara bende dokundum hatta yerini degistirmistim bende düșmesin diye ama herhangi bir reddetme falan olmadı,hepsi guzelce buyuduler ucup gittiler sonra pırpır :)

Yavruları redeetmez bence. kuşların kökü yeteneği gelişmemiştir sizin ellediğinizi analamaz

izmir_pet

Yumurtaya ellendiginde reddetmez fakat guvercin yavrulari dogduktan sonra insan ellerse reddiyo, bunu biliyorum

izmir_pet

yani yumurtadan cikinca demek istedim:)