Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Mesane kalınlaşması olan kedim de kuru mamayı tamamen kestim

Sedanurdrl
Sedanurdrl

2776 Puan

Geçen yıl kedim ve benim için çok zorlu geçti. Gezmedik veteriner kalmadı, kedim de geçmek bilmeyen bir kanlı idrar sorunumuz vardı. ilk teşhis mesane kanseri dendi bir kaç veterinere götürdüm tam kanser denmez mesane kalınlaşması olabilir dediler. 1 ay bir tedavi süreci oldu hiç bir iyileşme göstermedi. Yurt dışında benzer vak'aları çok araştırdım ve anladım ki bizim veterinerlerde iş yok ve asla bir daha güvenmem istisnasız hepsi para peşinde belki aralarında iyi vardır ama hiç rast gelmedim. Tabi ki de her şeyi ücretsiz yapsın demiyorum ama abartmasınlar ama bizimkiler çok güzel abartmayı biliyorlar. Neyse asıl konuya gelmek istiyorum kedime ilk olarak ev yapımı mama vermeye başladım süreç böyle devam etti sonra kedim kuru mamayı istememeye başladı, çok çok az miktarda kuru mama veriyordum, kedimin kanlı idrarı kesilmeye başladı son 3 haftadır kuru mamayı tamamen kestim artık kedim kanlı idrar yapmamaya başladı ve son 2 haftadır kızılcık suyu içirmeye başladım. Günde 12 kere idrara çıkan kedim artık günde 5 kere çıkmaya başladı. kuru mamanın aslında kediler üzerinde hiçbir iyi yanı olmadığını düşünüyorum sadece birilerin cebine para girsin diye üretilmiş çünkü kuru mama kedileri gerçekten ciddi derecede hasta eden ve tahrip eden bir madde bu yüzden bir daha kedime asla kuru mama yedirmem.
İdrar yollarında sorun yaşayan kedi sahiplerine kızılcık suyunu mutlaka vermelerini tavsiye ediyorum.Benim kedime çok iyi geldi.


24 CEVAP

Arthur4
Arthur4

10382

Hangi mamayi veriyordunuz


Sedanurdrl
Sedanurdrl

2776

en son sanabelle urinary kullandım ondan önce hills daha önce nd


Faytekin
Faytekin

10482

Geçmiş olsun maalesef bizim vetler oyle cogu,cok cok ıyıleri de var ama iste sansimiza denk gelirse, kizilcik suyunu nasıl verdiniz,bir de kediniz kac yasinda, bu rahatsizligi kac yasinda basladi,yaşadığınız ciddi bir sorun biraz daha aydinlatirsaniz sevinirim


satinalmayin
satinalmayin

9532

çiğ beslenmeye geçin
suzionline.com


Sedanurdrl
Sedanurdrl

2776

kedim 1.5 yaşında bu hastalığa yakalandı mayısta 2 yaşını dolduracak erkek kısır kedi. Kızılcık kurusunu aldım az bir suyla kaynattım sonra ince bir süzgeçle kızılcıkları küçük tortular halinde ezerek suya karıştırdım, yaklaşık yarım su bardağı kızılcık suyu yapıyorum ve 3 gün boyunca 1.5 şırınga yardımıyla kedime içiriyorum. İdrar yollarına çok iyi geliyor içeriğinde fazlasıyla c vitamini bunuluyor. Kedim hastalığı idrar yolu enfeksiyonuyla başladı sonra kum oluşmaya başladı en sonda tahribatlardan dolayı mesane kalınlaşmasına döndü. 5 ay sürekli kanlı idrar yaptı bazen yoğunlaştı bazende azaldı ama bir türlü çaresini bulamadık, yoğun araştırmalarım sayesinde ev yapımı mama ve kızılcık suyuyla destekleyerek kanlı idrardan kurtulduk şimdilik inşallah bir daha yaşamayız. Sık sık idrara çıkma olayıda azaldı, normalde geceleride 4 kere idrara çıkan kedim 1 haftadır geceleri idrara çıkmıyor günde 5 yada 6 kez gitmeye başladı.


Sedanurdrl
Sedanurdrl

2776

çiğ beslenmeye geçmek istiyorum ama biraz parazit ve bakterilerden endişe ediyorum onuda tam araştırarak geçeceğim inşallah


Faytekin
Faytekin

10482

Teşekkürler cevabiniz için, geçmiş olsun tekrardan, iyilestigine sevindim,umarim bir daha olmaz


Sselin1
Sselin1

15288

Çok geçmiş olsun çaresiz olmak çok kötü bir durum neyseki düzelmiş kediniz. Şunu merak ediyorum kuru mama verdiğiniz süreçte kedinize haftada kaç kere yaş mama veriyordunuz.


Sedanurdrl
Sedanurdrl

2776

umarım bu hastalıkla tekrar karşılaşmam şimdi sıradaki hedefimiz kilo vermek kedim 7 kilo ve baş edemiyorum aklı fikri yemekte çokta hareketli ama sadece gram gram veriyor kiloları sonra tekrar alıyor 6.800 gramdan aşağıya düşemedik hiç


Sedanurdrl
Sedanurdrl

2776

hazır ıslak mamayı 4 aydır hiç vermiyorum. Kendim yaptığım ıslak mamayı her sabah veriyordum şimdiyse 1 sabah 1 de öğlen veriyorum. 2 Günde bir yumurta veriyorum, yumurtanında gerçekten iyi geldiğini düşünüyorum çünkü kedim de hiç tüy dökümü kalmadı ve tüyleri çok güzel ve sağlıklı görünüyor. kuru mama kullandığımda haftada 2 yada 3 kez ıslak mama veriyordum. Bir ara sürekli ıslak mamaylada besledim yeterli su tüketsin diye ama onunda faydasını görmedim.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 742 Görüntüleme
  • 24 Cevap
  • 6 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 18430 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR