Kedi Kumu Aramaktan Yoruldum

Erlsri

Arkadaslar bu zamana kadar
1.Ever Clean(en kalitesiydi ama fiyatı uçtu)
2.Sanicat pink passion(topaklanma sıfır)
3.Reflex( topaklanma iyi ama çok tozutuyor)
4.Pro line (tozutuyor ve parfumluydu ama bizim kumda hic parfum kokusu yoktu)
Kumlarini kullandık. Şuan reflex e devam ediyoruz ama tuvaletini temizlerken tozdan artik ben rahatsız olmaya basladim kedimi düşünemiyorum bile. Sizin kullandiginiz kumlardan en az tozutan ve kokuyu hapseden kum hangisi acaba ? Gerçekten su kum mevzusundan çok sıkıldım:(( Cevaplariniz icin şimdiden teşekkür ederiim .

23 CEVAP

darknight53

Vancat kullandım aman diyeyim rezalet bir kumdu kumu olabildiğince yüksek tutmama rağmen kabın dibini kazımaktan sıkılmıştım topaklanma çok kötü . Şuan akkum kalın ve ince taneli karışık kullanıyorum tozutmasına rağmen topaklanması en iyi bu kum kullandıklarımdan . Eğer tozutmasına müsade etmeden temizlemeye alışırsanız fiyat performans dengesi gayet iyi . İri taneli kumlar ince tanelilere nazaran daha yukarda kaldığı için kedi çıkarken patilerine daha az kum takılıyor ayrıca orta ve alt kısımda biriken ince taneliler hem güzel topaklanmasını sağlıyor hemde dibe yapışmıyor .

mialopez

Metro Aro kumu. Topaklanması koku hapsetmesi çok iyi. patilere yapışmıyor.

Zozannn

Pisi pisi eczacıbaşı kalın taneli ilk kullandığım ve gayet memnunum bu ay farklı bir marka denemek adına clean paws bentonit aldım bu da çok koku yapmıyor ama benim en kesin önerebilecegim şey kalın taneli olması ince taneli olan çok fazla tozutuyor ayrıca pisipisi eczacıbası hos bir kokuya da sahip

Gamzessven

Ben de eczacıbaşı pisipisi kullanıyorum memnunum. Proline mırmır quik markalarını kullandım aralarında en iyisi pisipisi. İnce taneli daha fazla dağılsa da kedim daha çok seviyor

Sselin1

Mırmır ekstra güçlü topaklanan. 5 lt lik kutularda satılyo kokusuz bir kum. Bu zamana kadar kumları topaklanmasından ziyade tozutmasindan dolayı degiştirdim hep. Bu konuda en çok memnun kaldığım kum bu. Tabiki az miktarda bir toz var ince taneli bir kumda bu kacinilmaz. Ama beni rahatsız etmiyor. Ayrıca Koku sorunu hiç yaşamıyorum tuvalet kabının yanindan gecerken sıfır koku. Tek sorun biraz dağılıyor iste

Sselin1

Bu arada vancat kullanmıştım kullandığım en tozlu kumdu diyebilirim

bappatan

Sanırım aynı dertten muzdaribiz ben micho kalın taneli kullanıyorum ızun süredir. Toz da yok topaklanma da iyi koku da yok halbuki kokusuz kum. Bir de Alice i çok övdüler onu sipariş ettim bakalım daha iyiyse onu da kullanıp öyle tecrübe edeceğim. Proline çok berbat sunnycat i de sevmedim aslında yerli malı iyidir ben diyeyim

Eymentalay

Tigerino canada kullanıyorum tozutma sıfır topaklanma iyi ve eve dağılmıyor. Sadece kum kabının önüne biraz dağılıyor o da taneleri çok küçük olduğu için, onun dışında bi sıkıntısı yok

Elifozmen

Ben proline kullanıyorum marsilya sabun kokulusunu topaklanması gayet iyi kokuyuda iyi hapsediyor berbat diyenler fln olmuş ama bilemiyorum ben baya memnunum kedim çok dağıtıyor kumunu böyle bi sorunumuz var bizim ama kumla alakası yok

Sedanurdrl

vancat kullanıyorum tozutma oluyor az çok topaklanmada öncekilerde dağılıyordu son aldıklarım çok iyi topaklanıyor bir iyi bit kötü uzun zamandır kullanıyorum ama belli olmuyor nasıl çıkacağı

Fablemoon

My Cat kullanabilirsiniz ben çok memnunum koku yapmıyor,dağılma ,toz sorunu da yok

Cansumuezza

burada geçen her kumu denedim neredeyse sıfır toz diyebileceğim tek kum segnor gattoydu.

PsLuna

Ben de bu kum konusunu gerçekten anlamıyorum. Her markanın hem iyi hem kötü yorumu var. Ben vancat, lindocat, pisipisi kalın taneli, proline, quik kullandım. Yüz de yüz beğendiğim yok vancat çok tozuyor topaklanması iyi, lindocat çöl kumu gibi sürekli poposuna yapıştı. Pisipisi inanılmaz kötü kokuyordu kendi haliyle çamur gibi dibe yapıştı sürekli. Arkadaşlar proline için tozuyor demişler benim açtığım 2 paket hiç tozutmadı, toplanması iyi onun da koku hapsetmesi kötü. Artık her poşet farklı çıkıyor ye düşünmeye başladım. Yorumlar o kadar farklı ki

Gamzessven

Gerçekten her paket farklı olabilir mi? Dün kumu yeniledim dibine yapışmaya başladı önceden böyle değildi. Signor gattoya baktım ************da bulabildim sadece. Onu da deneyeceğim.

Cansumuezza

bu arada maalesef her paket farklı olabiliyor