Hangi Mamayı Tercih Edersiniz?

Melusine

Anket

Brit Care
(16 oy)
Prochoice
(6 oy)
Petcurean
(5 oy)
Sanabelle
(18 oy)
Toplam (45 oy)

Bu orta segmentteki mamalardan hangisini tercih edersiniz? (N&D, Acana, Orijen markalı mamalar bunlara göre pahalı olduğu için, her bütçeye uygun olan, fiyat-performans olarak gördüğüm bu mamaları seçtim.)

39 CEVAP

Faytekin

Ben genelleme yapmadim zaten, olacak yada olmayacak diye bir kaide de yok diye de belirttim zaten, ancak benim etrafimda ve arastirdigim kadariyla da bunu yasayan bir sürü örnek varken de kalkip rahatlikla kullanabilirsiniz diyemem kimseye, sonuc olarak olması yuksek ihtimalli bir durum, bahsettigim orneklerde her cinsten kediler mevcut,hee bunu yasayipda gormek isteyenlere bişey diyemem kendi karari tabiki,kolay atlatilacak bir durum degil,ben bu riski alamam, bende bir donem verdim kedime ancak o kadar cok örnek varki bunlari ogrendikten ve gordukten sonra kestim vermeyi,cok ciddi bir durum cunku,alternatif bir sürü mama var sonucta bile bile lades demenin anlami yok bence,erkek kedilerin hepsi kısırlaştırıldiktan sonra zaten böyle bir tehlikeyle karsi karsiya,bir de uzerine böyle bir gercek varken kullanmak bence yangina körükle gitmek gibi birsey olur.

Sselin1

Bu sorunu yaşayanlarınin çogunun kedilerine sadece kuru mama verdigini düşünyorum çünkü protein degeri de minarel degerleri de normal bir mama alternatif olarak önerebilecegimiz mamalarla ortalama ayni degerlere sahip. Merak ettigim sey Orijen mamada da bu kadar örnege rastladiniz mi? Acana mamada bu hastalıga sebep olacak baska bir içerik olabilir mi acaba tuz vs gibi

Faytekin

Valla buna tam olarak ne sebep oluyor bilemiyorum ama orneklerde ki pet sahiplerinin hepsi duzenli olarak yaș mama,malt,macun vs..kullandiklarini soyluyorlar,birde șöyle bir araştirma var,Acanin ozellikle Pasifica cesidinde analizlerinde yuksek oranda Arsenic maddesi oldugu saptanmis,hepsinde varmis ama Pasifica da cok yuksek cıkmış,birde bi soylentiye gore mamalarin tedarigi sirasinda radyasyona maruz kaldigi,ne kadar dogrudur bilemem,benimde simdiye kadar en sevdigim icerik olarak en begendigim mama Acanaydi haala da oyle ama,bu haberlerin ve erkek kediler icin böyle bir sıkıntınin olusabilecek ihtimali uzerine,erkek kedime vermeyi kestim acikcasi,zaten dişi kedim gibi bayila bayila yemiyordu onun acisindan bi sıkıntı yok,daha cok sevdigi bir mama aldım,bu iddaalarin dogru olma ihtimali cok düșük olsa bile,zaten böyle bir rahatsizliga yatkin olan erkek kediler için vermeyi düşünmüyorum bundan sonra.

Sselin1

Genelde gercek et içeren kaliteli mamalarin ev kedilerine agir gelecegi konusunda asılsiz bir duşunce var ama kaliteli mamalarla kötü mamalar aynı protein degerlerine sahiplerler aslında. Önemli olan hareketine yaşina bagli olarak bir kedinin günlük ne kadar protein alabilecegini bilmek ona göre güzel bir mama seçmek. Bu anlamda cevap vermiştim aslında Acana da farkli bir durum varsa bilemem sonuç olarak icinde katilan her maddayi bilmyoruz. Örnekleri göz ardi etmek olmaz tabi iyi günler dilerim

Sselin1

N&d de daha cok protein oldugnu söylememin sebebi acana ve orijen mamalarinin protein olarak kedilere agır geldigi düşüncesiydi buna cevap olarak yazdım sadece. Ben de n&d kullanyorum. Radyasyon olayını biliyorum ama bu cevresel bir faktör baska bir markada da ayni sorun olabilrdi. Bu anlamda markayi eleştirmek pek dogru degil. Ayrıca Ben içerik incelemesi yaptım içerik olarak n&d de, orijen de acana da, naturea mama da güzel mamalar. Tabi görünenin haricinde baska bir sorun varsa bunu bilemem. Görünen uzerinden degerlendirme yapiyoruz. Denek gruplari oluşturup uzun yıllar süren bir calisma yapmadik hicbirimiz. Cevrenizdeki ornekleri de göz ardi edin demiyorum tabi ki arti eksi yönlerine bakip son karari siz vereceksiniz. Iyi günler

Faytekin

Naturea mamayida kullandim gerçekten cok kaliteli bir mama,kullandigim sure boyunca hicbir problem gozlemlemedim ve cok severek yediler,sadece yavru kediler zorlanabilir yemekte,taneleri diger mamalara gore biraz daha büyük ve sert,birde 10 kg luk secenegi yok,en fazla 7 kg var oda 340-350 tl civarinda butcesi olan için çok guzel bir secenek Naturea,yalniz bu mama da cok az yerde satiliyor,satan petshoplar da cok pahalı satiyor,siteler den takip etmek gerekiyor zaten birkaç tane site satiyor,șunu da belirtmekde fayda var, mama almadan once ************* dan fiyatlara bi göz atın derim, bazen ciddi anlamda kampanya yapiyor bazi satıcı lar 1-2 gunlugune,cok cok uygun oluyor,ama satıcınin cok basarili satıcı olmasina dikkat edin aksi takdirde problem yasayabilirsiniz.

Sselin1

Kesinlikle sorun tam olarak marka degil asıl sebep kuru mama ve kedinin yeterli sıvı almaması. Geçenlerde birisi yazmıştı kedisinde idrar yolları sorunu yaşamiş ve kullandığı mama da n&d. Yaşadagı sorunu kuru mamayı tamamiyle keserek aşmış. Ben hiç bir marka kuru mamayı tek besin olarak önermiyorum bu konuda hicbir markaya güvenemem çünkü. kedime her gün yaş mama veriyorum. Düzenli olarak her gün hareket etmesini sağlıyorum. Diğer türlü hastalık ihtimali hep yüksek çünkü.

Cansumuezza

Türkiyedeki insanların bahçeli evi olduğu zaman (yurtdışındakiler gibi) lüks sayılıyor kedilerimize nasıl sağlayalım? dolayısıyla evden çıkmayan kediler oldukları için mama ağır geliyor yine aynı yere geliyor olay yani..

Acana ile alakalı bir sorun yaşadığınız için mi söylüyorsunuz yoksa yapılan yorumlara göre mi söylüyorsunuz? Eğer tamamen varsayım üzerine söylüyorsanız acana pasificayı kedinize verin tabiki boşuna bekletmeyin..

Benim kedim 2.5 yaşında ve bugüne kadar (bir kere temin edemediğim için n&d ile besledim) hep orijen ile besledim. Çok şükür en ufak bir sıkıntı yaşamadık mama kaynaklı. Yani acana orijen vs ev kedilerine ağır gelir olayı hurafe..

Bunun dışında seçenekleriniz dahilinde sanabelle ve brit care uygun görünüyor...