Kedi kılı?

cigdemcnkc
cigdemcnkc

5064 Puan

Bilindiği gibi kedi kılı zararlı mıdır? Geçen bizi gören bi teyze anlattı akrabası kedisi yüzünden enfeksiyon kapmış her yeri şişmiş kızarmış. Ama bikaç yerde okuduğum kadarıyla herhangi bi zararı yokmuş. Neden insanlarda böyle bir algı var ki ben doğru olduğunu sanmıyorum o kadar biz insanlarında saçı kılı vs dökülüyor ölenini duymadım :) benim düşüncem bir minnoşun sorumluluğunu almamak için vicdanlarını rahatlatma biçimi bu.


16 CEVAP

Ayse_naz_G
Ayse_naz_G

117005

Bazı insanlarda kist yapa ve ameliyatla alınır onun için öyle diyorlar mesela siz kendi saçınızı yanlışlıkla yiyiormusunuz,hayır ama kedinizin tüğü ister istemez ağzınıza kaçar ve yutarsınız (bizimde saçımız var dediniz ya)


binicimelek
binicimelek

236

Eğer aşıları tam ise bi sıkıntı olmaz. Bazi insanlara tüy alerji yapabilir astım gibi .. ama normal bi insana sağlıklı kediyse sorun olmaz


wintercatt
wintercatt

666

Bence de muhtemelen alerjisi vardı :) Babama da bir arkadaşı ''evde hayvan olunca hastalıklar çok olurmuş vs vs'' bir sürü şey söylemiş ama sağlıklı olduğu sürece bir sorun göremiyorum :)


Luckysmom
Luckysmom

2450

Bi avuç kedi tüyü yemedikten sonra bi sorun olacağını sanmıyorum. Sonuçta kedi tüyünün yanlışlıkla yutulduğunda vücuttan dışkı yoluyla atıldığı bilimsel olarak gözlemlenip kanıtlanmış birşey.


Kesinlikle cigdemcnkc e katılıyorum, bu insanların bir bahanesi.


Kedi sağlıklıysa bir tane tüy yutmuşsunuz hiçbi şekilde hastalık falan olması mümkün değil. Yoksa şuan hiçkimse kedi beslemiyor olurdu.


cigdemcnkc
cigdemcnkc

5064

Vala bi kere kafede makarna yerken boğazıma saç takıldı :) e uzun olunca olabiliyor ama ölmedim :)


cigdemcnkc
cigdemcnkc

5064

Evet tamamen bahane hemen besleme dışarı sal demeye başlamasından nasıl bir yaklaşımı olduğu anlaşılıyordu zaten. Keşke biraz duyarlı olabilseler. Muhtamelen o kişinin alerjisi vardı veterinerede düzenli gittiğini düşünmüyorum eşi falan istemeyip birçok kez dışarı bırakmış köpekler saldırmış geri gelmiş. Belki bu şekilde enfeksiyon kapmıştır


-Asil-
-Asil-

1949

Tamam hadi evden tüy yuttun peki onun dışarıda uçan onca tüyden yediği yemekten yutmayacağı ne malum sanki her gün yüzlerce hayvan sahibi tüyden ölüyor gibi algı oluşturmaya çalışıyorlar daha bugün misafir aynı şeyi anlattı durdu ama anlatanlar da hep yarım yamalak. Yutanına denk gelmedim ancak olabilir ama eve aldığın için değil başka birçok sebepten olabilir klasik hayvan beslemeye karşı tipler hepsi aynı şeyi söyler aynı şeyi anlatır ve bizi sinirlendirmekten başka hiçbir anlamı yoktur:)


Gamzessven
Gamzessven

15405

Eğer kedinin üzerinde parazit yumurtası varsa ve tüyle beraber parazit yumurtası da yutulursa vücutta kist yapıyor. Ama biraz zor bir ihtimal yaygın bir durum değil. Kaldı ki ev hayvanlarımızın her türlü aşısını kontrolünü yaptırıyoruz zaten. Böyle saçma saçma konuşan insanlara dayanamıyorum. Besleme sokağa sal ne demek? Allahım herkesin kalbine sevgi versin


guineapigela
guineapigela

118432

Ya hep bu (bazi) teyzeler dedeler onlari ilgilendirmeyen, ustune vazife olmayan sey hakkinda bizleri endiselendirmemeseler.... Parazit varsa kist yapabilir. Ama nadir bi olay bu.Cokta endilenemenize grk yok :))


guineapigela
guineapigela

118432

Zaten biz farlinda olmadan hergun tuy yutuyiruz


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 258 Görüntüleme
  • 16 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 11878 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR