Tüy Dökülmesine Çözüm. Vetoskin Kullanan?

Ozgekurt

Merhaba, Vetoskin vitamin kullanan var mı? Tüy dökülmesini minimuma indirdiği, sadece tüy dökülmesine değil deri sağlığınada iyi geldiğini öğrendim araştırmalarımla. Annemi zor ikna edip getirmiştim eve bizimkini. Bebekken sıfırdı tüy dökümü. Annemde birşey diyemiyordu tabi. Bir büyüdü aman Allahım :) Duyunca koşarak gidip aldım vitamini işe yarayacak mı çok merak ediyorum. Kullanan varsa veya tüy dökümüyle ilgili tavsiye verecek olan bekliyorum. İşe yararsa bende güncelleme yapacağım :)

18 CEVAP

Ozgekurt

Her konunun altına böyle ders vermek amaçlı yapılmış yorumlardan bunaldım vallahi. Kimse tüy dökülmesinin bitmesini beklemez ama herkes kediyle daha kaliteli bir yaşam için minimuma indirmenin yollarını arar. Evde hayvanı olan bireyler olarak çoğu insan sizin kadar araştırıp bilgi sahibi oluyordur emin olun. Bende traşın doğru olmadığını düşünüyorum ama bunu söylemenin bin farklı yolu var attığınız yorum dışında. Herneyse.

busbar

Kedileri traş ettirmenin onların paikolojisi acısından zararlı oldugunu bilmiyor olmanız cok garip gerekli olmadıgı durumlarda tüylerini traş ettirmemelisiniz alırken hayvanın tüy döktüğünü bile bile alıp sonra tüy döktüğü için yakınıyorsunuz her kedi tüy döker en aza indirseniz de mevsim gecislerinde ne yazıkkı ek ne kullanırsanız kullanın yinede dökücektir ve bahane olarak hayvan evde bunalıyo tüylerinden daralıyo gibi bahaneler bulunuyor eger bu hayvan sıcaklıyor olsaydı tüyleri olmazdı zaten ,yazın sıcaklamamak kısın üsümemek için tüyleri degisir ve bu yüzden tüy dökerler tras sırf kendinizi rahat ettirmek için hayvana yaptıgınız bir eziyet bence

Ozgekurt

Merhaba herkese; vetoskin uzun süreli kullanımda işe yarar mı bilmiyorum bizimkine 1 ay boyunca kullandık ama 1 aydan sonra yemeyi kabul etmedi. Neden bilmiyorum. Zaten ikiye bölerek verilen bir vitamin. İkiye bölüp içindeki sıvıyı, yiyorsa dışınıda yiyebilir demişlerdi. Lina ilk başta çok iştahla dışıyla beraber yiyordu ama sonra vereceğimi anladığı anda kaçmaya başladı resmen. Mama kabına sürüyordum içindekini bu seferde mamasını yemiyordu, bende bıraktım. 1 ayda işe yaradı mı derseniz bence vaat ettikleri sonucu vermiyor. Gözle görülür bir azalma bile olmadı. Bizde mecburen tıraş ettirdik. Tıraşa karşı olanlar olabilir fakat annemin astımı ve alerjisi çıktığı için ve bizimkinden vazgeçemeyeceğimiz için biz tüy sorununa şu şekilde çözüm bulduk;
Senede 1 kere üşümemesi için yaz mevsiminde tıraş ettirmek
Felicia mama(her kedide işe yarar mı bilemiyorum ama bizimkinin tüy dökümünü inanılmaz azalttı)
Her gün düzenli olarak gimcat vitamin vermek(isteyene görselini mesaj olarak atabilirim)
Düzenli olarak furminatörle taramak(ki bu işlemi vitamin ve doğru mamayı bulduktan sonra haftada 1-2 kez yapmamız yeterli oluyor)
Şuan Lina siyah giyip kucağa alınıp sevilse bile en fazla 2-3 tane tüy bırakıyor ki bu insan saçında bile olan bir durum çok normal. Maşallah demeyi unutmayın nazar değip tüy yumağının tüyleri tekrar ağzımıza girmeye başlamasın :)
Yardımcı olmak adına uzun uzun yazdım umarım işinize yarar..

Eymentalay

@busbar söylediğiniz şey her kedi için geçerli değil benim kedim hiç bişey olmamış gibi devam etti ve traş ettirmeden önce sürekli soğuk yerlerde yuvarlanıp duruyordu evin soğuk yerlerinde veya damacananın dibinde yatıyordu traştan sonra normale döndü. Başkalarına akıl vermek yerine güzel bir üslupla yorum yapabilirsiniz, karşınızdaki kişi sizden daha az bilgiliymiş gibi akıl vermeniz hoş değil

Ozgekurt

Ben 185 liraya aldım semtten dolayı biraz tuzlu oldu sanırım çünkü Bakırköy'de 150 tl diye öğrendim. İstanbul'da oturuyorsanız oraya bakabilirsiniz. Kargoda yapıyorlardır belki arayıp öğrenebilirsiniz. Ben ordan almadım ama bu şekilde duydum ismini verebilirim isterseniz veterinerinde. 10. günden sonra etkisi görülüyormuş güncelleme yapacağım tekrar :)

Eymentalay

Vetoskini her yerde aradım internette de çok araştırdım ama bulamadım, en son kedimi traşa götürdüğüm veterinerde gördüm ordan almayı düşünüyorum :) siz eğer dedikleri gibi kısa sürede bir etki görürseniz burdan bilgilendirirseniz sevinirim :) vetoskinin yanında furminator tarakta kullanmanızı tavsiye ederim ben aldım işe yaradı çok memnun kaldım ama mevsim geçişinde tüy dökümüyle başa çıkmanın tek yolu traş bence, Allah’tan benim kedim traşı yadırgamadı bazı kediler bunalıma giriyormuş benimki hiç bişey olmamış gibi devam etti

Eymentalay

Ha birde kaça aldınız acaba?

Ben 2.kutuyu aldım oldukça memnunum. Tabiki sıfırlanmadı ama ciddi bir rahatlama oldu ikimiz için de

Anonymus915830

Vetoskinin namını ben de çok duydum ama henüz almadım. Siz ne kadars aldını acaba ?

pinarcaya

Vetoskin ben de aldim. Kullanmaya baslamadim daha. Faydasini gordunuz mu?

Benim kedimin tuyleride cok dokulmeye basladi bu ara bende yeni aldım hapi icirmem zor bnde uyurken patisine suruyorum uyanip hemen yaliyor ve 1 saat bana dusman misim gibi bakiyor. Yaninda ic dis parazit damla ve birde tarak verdi veteriner hekimimiz bakalim duzelecekmi.

Xloadwa

Bende tarak aldım furminatör diyorlar daha gelmedi ne yazık ki 0 a indirmek mümkün degil evet kedileri izi tüy dökecegini bilerek alıyoruz ama kedinin saglıgı yanında kendimizin ailemizin saglıgıda çok önemli ikisini denge de tutmak çok zor

muteber

Ben de veteriner den aldım.1aydır kullanıyorum biraz fark etti fakat 2 kutu bitirince ancak tam olarak etkili olduğunu söyledi veteriner.bakalım sonuç nasıl olacak .

sutlacsmom

İşe yaradı mı acaba deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

tyguler

busbar traş etmek o kadar da kötü bir şey değil.
Peki hayvan bunalmıyorsa en soğuk yerlerde yatmak icin yalvarıyor