Hayvanlara Çip?

cigdemcnkc

Sonunda hayvan hakları konusu üzerinde durulması, bazı yaptırımlarının olması güzel ama çip konusunu anlayamadım bu kadar kedi köpeğe nasıl çip takılabilir ki

1 CEVAP

satinalmayin

evde beslediğiniz kedinize vetiniz takar bir ücret karşılığı belediyelerde kendi bünyelerindeki hayvanlara veteriner yardımıyla takar ben bunların çözüm olucağını sanmıyorum sokaktaki bütün hayvanlar toplanır kısırlaştırılır 15 sene sonra sokakta hayvan kalmaz evlerde beslenilenlerde çiplenir sahibinin üstüne kaydedilir hatta kısırlaştırılır ve sokakta bulunması halinde ceza olursa ileri gidilebilir bir tanesi değil hepsi aynı anda uygulanmalı.
vete gidince ilk aşıdanda önce bu çip takma işlemini devlet şart koşucak yoksa illa bir gedik olur bu hayvanların doğası şehir caddeleri değil artık bvir doğaları yok.Sokakta hayvan görmeyelimmi valla sefil olucaklarsa görmesekte olur bencil olamayız.Yuva arıyanlar kısmına bakılırsa bu çok büyük bir iş ama devlet el atmalı gerekirse herkesten vergi kesilsin bu iş hallolsun.