Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Kedim Kumaş Yiyor

merhaba 8 aylık van kedisi ve scottish fold kırması bir kedim var N&D yavru kedi maması kullanıyoruz çok mutlu sevecen ve bize aşık bir kedi ama çorap yün ve kazak kumaşı yiyor dün koltuk örtüsünün büyük bir kısmını da yemiş veteriner vitamin verdi ama başka başına böyle bir şey gelen var mı acaba?


15 CEVAP

srplzngl
srplzngl

113857

pica sendromunun altinda cok farkli sorunlar yatiyor olabilir, gecistirmeye gelmez. bence farkli bir veterinere daha goturup tahll isteyin.


epiglottis
epiglottis

144113

Çok ilginç bir konu


merhabalar arkadaşlar çok uzun zamandır girmiyordum buraya, kedim 1,5 yaşında ve hala fırsatını bulursa kumaş yemeye devam ediyor. Sanırım bu durumun bir çözümü yok, çok sakin ve çok mutlu bir kedi bu problemin kaynağı psikolojik değil diye düşünüyorum. etrafta yiyebileceği hiçbir şey bırakmamaya gayret gösteriyoruz, bir de uzun süredir gece çok az mama yedirmeye başladık. Normalde günde 2 kere mama yiyorlar. Uzun süredir bir vukuatımız yok çok şükür.


minnoskoss_123
minnoskoss_123

127449

Kumaş yemiyordur iplikleri söküp ağzına alıyordur. Benimki de yapıyor normal. Fakat dikkat edin yutmasın. Bazen kakalarından çıkmıyor midelerinde kalıyor.


hayır kumaş yiyor iplikleri sökmüyor boğazından kaç kere çekip kumaş çıkardım ve yutuyor onları kıyafetlerimizin parçaları kakasından çıkıyor


minnoskoss_123
minnoskoss_123

127449

Tam kumaş mı, iplik iplik mi?


komple kumaşı ısırıp koparıp yutuyor. kadife koltuk örtüsünü bile yedi.


başına gelen yok mu hiç :(


srplzngl
srplzngl

113857

hic tahlil vs. yapilmadi mi? hekimin kapsamli testler yaparak sorunun kaynagini bulup ona gore tedavi uygulamasi lazim. vitamin verip yollanacak bir durum degil bence bu.


kedimi veterinerimizden sahiplendim bu yüzden 8 aylık olana kadar bütün tahlilleri eksiksiz elinde var. bu sorun da yeni başlamadı 4-5 aylıktan beri var ne yazık ki.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 739 Görüntüleme
  • 15 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 25275 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR