Acill Cevap!! Pitbulla İlgili

Beyzanurtzlk

Merhaba arkadaşlar acil cevap verin. Burada pitbull besliyorlar. Pitbullun kulağına bir şey yapmışlar ve çok vahşi.. dün bir kediyi parçalatmışlar. Bugün bir kedi gördüm çenesi kaptırmış... bu hayvanları kurtarmam lazım pitbullu aldırmak için nereye başvurmam gerekiyor???. Kedim sabahtan beri yok çok korkuyorum. O köpeğede yazık hayvanı kümese takıyorlar. Ve o çenesi soyulan kedi iyileşir değil mi?..

15 CEVAP

dumanmia

Hemen en yakın zamanda şikayet edin hayvanın sahiplerini hayvanda götürsünler ki zaten götürürler tüm suç sahipte
Öyle eğitiyorlar ve kedileri kendileri önlerine koyuyor parçaladın diye caniler!!!!

Cansumuezza

derhal polisi arayın heleki kedileri parçalattıklarından eminseniz açık adres vererek polisi arayın

Cansumuezza

aynısı bir ablamın başına geldi sokaktaki tüm kedileri bilerek parçalatıyorlardı şerefsiz adiler polisi aradı gelip köpeği aldılar.

Cansumuezza

ayrıca sahiplerindende şikayetçi olun

Beyzanurtzlk

Polise mi şikayet ediliyor? Yarın ilk işim o olacak şuan annem evde bunları besleyenler melalı tipler bulaşmama izin vermezler.

Anonymus552223

Yalniz devlet alirsa kopegi direkt uyuturlar (öldururler) ozel barinak var mi yasadiginiz yerde, gonullu insanlarin oldugu? Sonucta kopegin degil sahibinin sucu

Anonymus552223

Haytap falan da olabilir ama cok yogunlar, ben birkac kez mail attim donus olmadi

Beyzanurtzlk

Ya hayır yok... uyutulmuyor diye biliyorum barınağa koyuluyormuş. İstemiyorum o hayvanads çok üzülüyorum ama o kadar çok hayvan katlediyorlar ki ne yapacağımı şaştım.

Anonymus552223

Barinakta da kafes icinde hareketli hatvan icin cok zor. Ölse daha iyi. Dedigim gibi ozel barinak olursa daha iyi olur, ama yoksa tabi polisi arayin, bunlar kopek dovusu falan da yaptiriyorlardir kesin.

Cansumuezza

yapıcak bişey yok. her türlü onların elinden alınmalı. bizde şikayet etmiyorduk barınağa gider diye hamile kedimizin tüm iç organ ve doğmamış bebeklerini parçalanmış etrafa saçılmış görmeden evvel.

Gamzessven

Ayy bence hemen şikayet edin pitbull sahiplerini

Luckysmom

Polisi arayın çünkü YASAL olarak bu bir SUÇ. Aynısını ben de yaşadım, köpek dövüştürme, zararlı ırk a hayvan öldürtme yasal bir suçtur aradığınız anda geliyorlar. Ben aradığımda geldiler siz de vakit kaybetmeden arayın.

minnoskoss_123

https://haciko.org.tr/acil-durumlar-icin-11642018/ http://hayvanlaraadalet.org/sahipli-hayvana-kotu-muamele-ornek-dilekce/2017/11/20/ (Birinci linkte şikayet edebileceğiniz yerler, ikinci linkte ise dilekçe örneği var.) Instagramda @hayvanhaklari @sokakhayvanlari @had @haytap @haysev diye etiket yaparak bunu paylaşın. Çok fazla kişi yardımcı olacaktır eğer polis uyutmak isterse köpeği.

minnoskoss_123

http://hayvanlaraadalet.org/sahipsiz-hayvana-kotu-muamele-ornek-dilekce/2017/11/20/ Bu da sokak hayvanlarına yapılan kötü muamele ile ilgili bir dilekçe örneği.

Beyzanurtzlk

Çok çok teşekkür ederim ilginiz için dün gece götürmüşler köpeği. Büyük ihtimal soyadlarını sormak için bakkala sormuştum hemen söylemiş götürmüşler köpeği... nefret ediyorum böyle insanlardan