Hangi Mamayı Tavsiye Edersiniz?

patkam

Anket

Hill's
(9 oy)
Bonocibo
(7 oy)
Bozita
(7 oy)
Proplan
(12 oy)
Mito
(0 oy)
Micho
(3 oy)
Goody
(5 oy)
RoyalCanin
(16 oy)
Orijen
(28 oy)
Ev Yemekleri
(10 oy)
Toplam (97 oy)

Arkadaşlar siz olsaydınız kediniz veya köprğinize hangi mamayı verirdiniz ?

50 CEVAP

Puppy730

Tabii ki aralarından orijen.

hilalnurcl

Ben kedime Goody Gurme verdim ilk başta, fazlasıyla sevmişti. Bazen Whiskas'ın konserve pürelerinden de veriyorum ödül olarak, bayılıyor. Şuan da Royal Canin kullanıyorum, çok memnunum. Veterinerimiz, kar amaçlı bazı mama firmalarıyla anlaştıklarını bu yüzden o markaları tavsiye ettiklerini, aslında hepsinin birbiriyle çok yakın olduğunu söyledi. Önemli olan petinizin hangisini sevdiğiymiş, hangisini sevdiğine bakın, ilk alışınızda 15kg almayın, beğenirrse miktarı arttırırsınız :)

suzan

hilalnurci whiskas ve goody çok kötü mamalar ayrıca doğru kedinin hangi mamayı sevdiği ile mama kaltesi ölçülemez bu iki marka veterinerlerin (uzman veterinerlerin) asla vermeyin dediğ mamalar whiskas eskden çok iyiydi ama sonra el değiştirdi ve berbat ötesi oldu. sonra yine el değiştirdi ve şu an orta halli bir mama. goody asla önermyorum.

Niasa

ben herhangi bir markayı savunmuyorum ayrıca goody whiskas ya da bonacibo da kullanmıyorum, insanları yanıltmamak ya da yönlendirmemek için hangi mamayı kullandığımı yazmadım. mama'nın iyi olup olmaması sizin inanmanınla ya da üreticinin mamayı yemesiyle ilgili değil bunu anlatmak istiyorum. olayları biraz bağımsız yerlerden incelemenizi öneririm. matematik olarak %54'ü et olan 15 kg mamanın o fiyata satılması mümkün değil. içeriği tamamen aroma ve tatlandırıcı olan bir mama.

suzan

proplan ya da orijen olabilir
ev yemekleri ve royal canin, goody gibi markalar asla verilmemeli bence

patkam

Çok teşekkürler ... Yardımcı oldu ... Biz genelde *********.com dan micho'yu alıyoruz.

Niasa

bence siz bir an önce veterinerinizi değiştirin, mama kalitesi kedinin köpeğin mamayı sevmesiyle ölçülemez. her mama asla ve asla birbirine benzemiyor. ayrıca o veteriner nasıl veteriner ki kar amaçlı tavsiye ettiklerini bile itiraf edebiliyor çok merak ettim.

suzan

*********.com en ama ennnn mükemmel seçm mamanın içindeki et miktarı %54-56 arası bizde onu kullanıyoruz eğer micho yu görseydim kesinlikle onu önerirdim

suzan

çünkü içinde ne olduğu belli değil...

patkam

Evet suzan ın dediği gibi *********.com çok iyi bir site benim bundan şüphem yok ... Çünkü zaten orası aslında fabrika .... Kendileri üretim yapıyorlar ... Üstelik o kadar dürüstlerki mamanın kaç gün önceden üretildiğini bile açık açık yazıyorlar .... Üstelik ben micho nun yanında bonocibo yu kullanıyorum ... Çokda memnunum ...

suzan

gidip fabrikayı gezdik kadın kendisi yiyor mamalardan. ayrıca whiskas ve goody gibi çok ucuz mamalar değil siz de onları savunmayı bırakıp hayvanınıza sağlıklı mama verseniz?

suzan

bu anketin amacı hangi mamayı kullanıyorsunuz ve hangi mamayı önerirsiniz. ayrıca *********'nın amacı hayvan sağlığı diğer mama markaları gibi bu yolda kar sağlamak değil. gayet iyi bir mama, içindeki et miktarı ''doğru'' bu tür fabrikalara kontrole gelindiği gibi *********'nın da fabrikası kontrol edilmiştir.

Puppy730

Ne zaman Royal ve Proplan gibi paragöz veterinerlerin önerdiği mamaların zararlı olduğunu öğreneceksiniz? Hill's ve Orijen'in aynı oyu almasına çok güldüm. Defalarca soranlara yazdım ama tekrar yazacağım. BU GİBİ MAMALARIN ÇOĞUNDA YA ET ORANI DÜŞÜKTÜR VE TAHIL FAZLADIR, (bu deri alerjisi vb. sorunları ortaya çıkarır.) YA DA ET DİYE İĞRENÇ KISIMLARI MALİYETİ KISMAK İÇİN MAMAYA KOYARLAR, NOKTA. İğrenç kısımlar derken nelerden mi bahsediyorum? Hayvanın ayağı, kanı, tüyü ayağı gibi kısımları. Bunları neye dayanarak söylüyorum? Veterinerimin ısrarla önerdiği Royal Canin'i aldım. Mama konusunda şüpheliydim zaten.

http://www.********.com/#product&id=69416

Mesela bu mamanın ürün açıklamasına bakarsanız görürsünüz. İçinde et oranı az da olsa fazla. Ama içinde buğday unu ve pirinç var. Bunlar glisemik indeksi fazla olduğu için zararlıdır. Ayrıca lçinde mısır unu da var. Mısır unu köpekleri alerji eden besinlerin başlarındadır. Daha Royal Canin hakkında yazmak istediklerim var, ama sıra Proplanda.

Bu mama neredeyse Royal Canin ile aynı. Hemen hemen her mamasında saydıklarımdan bile fazla var.

http://www.*******.com.tr/pro-plan-duo-delice-small-breed

Detaylar kısmına bakarsanız saydıklarımı göreceksiniz.

Hill's ise soya bulunduruyor. Soyanın zararlarını yazmaya kalkarsam konudan dışarı çıkarız. Ayrıca et oranı çok düşük ve tahıl oranı fazladır.

http://urun.************.com/urun/aciklamasi/197912762

Açıklamalar kısmından inceleyebilirsiniz.

Ben bu yazımda çoğu şeyi Köpeklerde beslenme sitesinden öğrendim. O siteyi ilk okuduğumda inanmamıştım. Veterinerlerden iyi mi bilecekler diye düşünmüştüm. Ama sonra araştırma yaptım, tahılın zararları, soyanın zararları, olması gereken protein değerleri vb... Ve sitenin haklı olduğunu gördüm. Köpeğinize mama seçerken bu siteden yararlanabilirsiniz. Unutmadan, ülkemizde ki en iyi mamalar, tahıl yerine meyve içerdiği için, et oranı yüksek olduğu için ORİJEN, ACANA ve N&D 'dir.

http://kopeklerdebeslenme.blogspot.com.tr/p/kopek-mamas-incelemeleri.html?m=1

hilalnurcl

Bakın ben Goody kullanıyorum demedim, başta kullanmıştım kedim çok beğendi daha sonra sağlıksız olduğu için bıraktım, bunu söyledim. Whiskas'ın da mamasını değil, ödül mamalarından konserve pürelerinden veriyorum arada. Şuan da Royal Canin kullanıyordum. 15 kg aldım en son bu paket bittikten sonra da Orijen almayı düşünüyorum Puppy730'un yazdığı yazıdan sonra, Royal'in de sağlıksız olduğunu gördüm. Ve evet Puppy'nin de söylediği gibi, GERÇEKTEN iyi olan veterinerler, size doğruları söylüyorlar, ve mantıksız şekilde pahalı ve sağlıksız mamalar yerine gerçekten yapmanız gerekeni söylüyorlar.

Puppy730

Ben zaten her veterinerden bahsetmedim, paragöz olan veterinerlerden bahsediyorum.