Evde Hazırlanabilen Bir Tarif

cansucelik07

Yavru kedim için evde yapılabilen bir tarife ihtiyacım var. Hazır mamalarada baktım. Ama çok pahalıydı ozellikle yavru kedi mama larını fiyatları uçmuş derecede. 1 yaşına kadar evde hazırlamayı dusunuyorum. Belki sonra hazır mama alırım.tabi bi tarif bulabilirsem
Bildiğiniz bir tarif varmı??

44 CEVAP

Tam1cat

Sözün bittiği yerdeyim. Hemen gidip aileme bana hayvanların oyuncak değil dünyayı paylaşmamız gereken canlılar ve her zaman korumamız gereken asla büyümeyen çocuklar olduğu bilincini verdiği için teşekkür edeceğim :) ablacım ben beddua değil o yavrucak için dua ettim. Ben de her gün bir sürü yavru kedi görüyorum hepsini alıp evime götüresim geliyor. Petshopa gidiyorum bir bakıyorum scottishler mır mır bana bakıyor içim gidiyor ama arkasında yatan acı gerçekler, ticari kötülükler engel oluyor. Ben de istiyorum durmadan yavru kedi alayım, seveyim seveyim büyümesin. Ama büyüyor. Büyüyünce sal sokağa sonra yeni yavru bul. Güzel mantık(!) bu bir ironiydi. Fark edersin inşallah. Burdaki kimse seni tanımıyor ama kimse de kedi almanı istemiyor. Normalde herkes bunu destekler. Eve alıp sonra sokağa atılacak bir yavrucağın daha çektiği acıları kimse görmek istemiyor. Sokaktan alıp eve alıştırıp sonra balkona koyacaksan, çiftleşsin gelsin diyeceksen, mama için bile kara kara düşüneceksen o kedinin sonu tekrar sokak olacak. Bırak eve alışmasın. Hayır önceki kedin için çiftleşip geliyordu diyorsun, ya erkekti ya da hamile kalmamayı nasıl başarıyordu? Şu an alacağın kedi dişi, sokağa çiftleşsin diye salıp hamile kalmamasını bekliyorsun

Tam1cat

Yaş olayı değil de aile ve yetiştirilme tarzının etkileri bunlar. Küçük hanım istiyor anne oyuncak mantığında bir canlı alıyor gerisi yok.

Gozdetemizel

Yas mamaysa tavuk gogus rende havuc rende kabak haslayip rondodan gecirebilirsin.yer mi orasi muamma

aysegunerr

Evde hazırlacağın mamanın kuru mamadan daha düşük bütçeli olacağını düşünüyorsan yanılıyorsun. Ne güzel keşke hep evde hazırlayıp beslesek paticiklerimizi, doğalarına uygun mis gibi. Ama kolay değil. Diğer başlıkta da dediğim gibi hiçbir besin eksiği olmadan mama hazırlamak çok zor. Bu konu hakkında araştırmalısın! Burda tarif verecek kimse beslenme uzmanı değil aklında bulunsun.

Anonymus552223

Medi mamasi işi en ucuz kismi.

minnoskoss_123

@Tam1cat çok haklısınız. Tam aradığım cevap.

minnoskoss_123

Linkteki fotoğrafı konuyla bağdaştır ve kedini öyle sahiplen.

Tam1cat

Minnoskosss_123 attığın görsel cuk diye oturdu ve seni kahin ilan etmek istiyorum. Resmen görüyorsun :D

Gamzessven

Bu yüzden diyoruz iyice araştırmadan sahiplenme diye. Seni ve kediciği düşündüğümüz için. Kısırlaştırma konusunda bile yanlışların var.

Tam1cat

Deveye sormuşlar boynun neden eğri, deve demiş nerem doğru ki dfkhdkdjdhd

Evde devamlı ona mama yaparak vakit harcamak yerine hem onu kuru mama gibi sağlıksız bir gıdayla beslemeden hem de afiyetle sorunsuz bir şekilde yiyebileceği bir mama markası olan Happy Taili kesinlikle tavsiye ederim. Tarım ve Orman bakanlığı tarafından onaylanmış bir mama olmasıyla birlikte içeriğinde kuru mamalarda bulunan kimyasal ve yapay proteinler de yok. Hem vakit tasarrufu hem de kedinizin mutluluğu :)

Çok haklısınız size katııyorum @minnoskoss_123

minnoskoss_123

Mesela benim de annemin alerjisi var ama birsürü kedim / köpeğim var sokakta. Hepsi benim çocuklarım. Bahçemizde evleri var, heryerde mama ve su kapları var. Veteriner evimize 3 adım mesafe uzaklıkta. Hepsi sağlıklı. Elimizden geldiğince tedavilerini ettiriyoruz, kısırlaştırıyoruz. Ben mesela arkadaşımın sitesinin bahçesinde baktığı yavruyu bizim bahçeye getireceğim. Daha iyi bir yaşam koşullarında büyüsün diye. Çok yavru kedi baktım ama o yavru sağlık bakımından öncelikliydi. Daha doğmadan önce sahipleneceğimi söyledim. O daha doğmadan araştırma yapmaya başladım. Şuan anne sütünden kesilmesini bekliyorum. Onun için içeriği kaliteli olan mamalardan alacağım, aşılarını,kısırlaştırmasını yapacağım. Tam 5 aldır araştırma yapıyorum. Kim bilir daha da fazladır. Önce bir gerçekten yetişkin gibi düşün. Gerçekten ona HAK ETTİĞİ bir YAŞAM sunabilecek misin?

Tam1cat

Mama da aslında en küçük problem. Bütçenin yettiği mamayı alırsın. Ben burda matisse sanabelle gibi mamaları öneririm evet ama karşımdaki belki ona gücü yeter belki acanaya. Ben verdiği mamaya da laf etmem. Bu ay mecburiyetten ben de daha uygun fiyatlı bir mama arayışına girdim ama hala içime sinen bir mama bulamadım. (Önerisi olanların mesajlarını hevesle bekliyorum) benim takıldığım kısım zaten mamalar pahalı diyip maddi durumumuz iyi ve kısırlaştırmaya karşıyım demesi. Yukarıda bir arkadaşın da açıkladığı gibi yapılacak çok şey varken en kolay konuyu sorun haline getirmiş. Sanırım biraz daha büyümesi lazım

aysegunerr

Beddua mı okumuş hahayt Güzel dileklerde bulunmuş. Kediyi verecek olan bilinçli olsa bari de sana kediyi vermese. Daha bunca yazılanı idrak edememişsin...