Evde Hazırlanabilen Bir Tarif

cansucelik07

Yavru kedim için evde yapılabilen bir tarife ihtiyacım var. Hazır mamalarada baktım. Ama çok pahalıydı ozellikle yavru kedi mama larını fiyatları uçmuş derecede. 1 yaşına kadar evde hazırlamayı dusunuyorum. Belki sonra hazır mama alırım.tabi bi tarif bulabilirsem
Bildiğiniz bir tarif varmı??

44 CEVAP

minnoskoss_123

Kedi sahiplenmeden önce çoooook kapsamlı bir araştırma yapmalısın. Aksi takdirde ailen kedim büyüdükten sonra onu kapı dışı edebilir.

Galiba bazı arkadaşlar yeni olduğu için bilmyoe.twce_dahyun_once diye bit arkadaş suzionline com falan demiş haklı.orada tarifler vs var.buraya sorarak soru kalbalığı oluor biraz.suzionline com a bakınız

Biraz daha kibar bir dille söyleyebilirdiniz.Bu arada o dediğiniz hesabın sahibi benim şifremi unutmuştum da.Ayrıca tekrar ediyorum lütfen KİBAR olalım.

minnoskoss_123

Ben kedimi sahiplenmeden bir sene öncesinden para biriktirmeye başladım. Şuan aşı parası, malzeme parası, kısırlaştırma parası gibi masrafları hazır.

minnoskoss_123

Herkese kumbara öneriyorum.

cansucelik07

Herkes kedi almamı istemiyor yaşın küçük, aileni zor ikna etmişsin,. masraflarını karşılayamazsın gibi yorumlar geliyor sürekli. Annem kedi almama bişey demiyorum sadece annem işe gşttinde yalnız kalmasını istemiyordu (daha sütten kesilmeden almayı düşündüğüm için) ve o konuda anlaştık sütten kesildikten sonra alıcam. Kısırlaştırma konusuna gelince kedilerin kısırlaştırılmadına karşıyım ve kediyi aldıgım yerde ki kişinin bir tanede erkek kedisi var onunla çiftleştiricez. Eğer zor durumda kalırsam kısırlaştıracak kadar maddi durumumuz iyi. Annem hayvanlara karşı duyarlı bir insan. Her anne kızar kedilerin etrafa işemesine falan. Veteriner konusunda dediğim gibi maddi durumumuz iyi. Diğer kedimi soranlar olmuştu onu biz evden atmadık bütün aşılaruda tamdı. Ama kızgınlığa girmişti ve bizde ara sıra kediyi dışarı çıkarıyordu çünkü dışarıya çok özlemekli bakıyordu bizde çııarıyorduk ve evin yolunu geri buluyordu (hem o sırada çiftleşmiş olur diye) ama o gün gelmedi ve kayboldu. Ve Bunun için çok üzüldüm çok ağladım.. Sorduğum soruların altına hep yaşımın küçük oldugunu kedi beslemememi yazıyorsunuz yaşım abarttınız kadar küçük değil 12 yaşındayım ve sorumluluklarının farkındayım. Bana karşı çıkanlar kedi beslemek kötü bişeymi?? Onu o sokak hayatından kurtarıp konforlu bir yaşam sürdürmek kötü bişeymi??

cansucelik07

Cevabımı okuyun lütfen

cansucelik07

minnoskoss_123 bende para biriktiriyorum zaten

cansucelik07

Kediminpatisii Biliyorum bir daha gireceğini şuanlık o kediyi ayarladık ama sonra yine bakıcaz

minnoskoss_123

Kesinin ömrünü uzatacak, ona daha sağlıklı bir yaşam verecek olan kısırlaştırma operasyonuna karşı olmak?

Tam1cat

Alacağı kedi dişi, yılda iki kere doğurtup yavruları kim bilir napacak? İnşallah kediyi verecek kişi vermekten vazgeçer tek dileğim bu

cansucelik07

Tam1cat bi aşıp veremediğini var benimle daha tanıyıp etmeden beddua okuyorsun??

minnoskoss_123

Söylediklerinden nasıl biri olduğun anlaşılıyor. Kedi bakmak için SORUMLULUK VE BİLGİ gerekir.

minnoskoss_123

Kedimin sorumluluğunu TAMAMEN ben üstlendim. Masraflarını ben karşılıyorum. (Mama dışında.) Sokak hayvanlarına da kendi paramla bakıyorum. Ben de küçüğüm. Ama bir canın sorumluluğunu üstlenmenin ne demek olduğunu iyi biliyorum. Önce bir araştır derim ben yine.