Köpeğe Araba Çarptı Ne Yapmalıyım

sydaglsen

Sakaryada yaşıyorum Sabahtan beri dayım köpeğini arıyordu az önce buldular araba çarpmış biri yaşadığını görünce petrol ofisine bırakmış hayvanın arka ayakları kötü durumda bu saatte veteriner bulamıyoruz ama dayım tedavi masrafları yüzünden de ne yapacağını bilmiyor doğrusu masraflarını Kaldırabilecek durumda değil farkındayım çok üzgünüm öyle melül melül bakıyor ne yapabilirim onun için yardımcı olur musunuz derneklerden yardım istemek istiyorum ama sahipli diye bakmazlar mi arkadaşlar

43 CEVAP

Ayse_naz_G

Araba çarptı az önce bulduk şeyin.Ücret almazlar trafik sigortası ödüyor diye biliyorum çok geçmiş olsun çok üzüldüm ya kıyamam :'(

sydaglsen

Daha önce Bi arkadaşımın kedisine de yardım eden Bi dernek vardı sabah ona ulaştım konuştuğum kişi haber verdiğiniz için teşekkür ederim köpeği video çekip adresinizi gönderin ilgilenelim dedi dayım göndermiş ama hayvanın olduğu yer karanlık yer zaten hiç bir şey belli olmuyor zaten oturduğu için de köpekte bir şey yok gibi görünüyor ama bu arka sol ayağı sallanıyor öyle diyeyim içi kim bilir ne halde az önce dernekten konuştuğum kişiye mesaj attım bakalım

sydaglsen

Araba çarpma durumunda sigortanın karşılaması konusu da internetten araştırdığıma göre bu kanunun sokak hayvanlarını kapsamamakla birlikte sahipli bile olsa cins olmadığı için sigorta karşılamıyormuş

Gamzessven

Öyle sigortanın..
Ne yaptınız hayvan nasıl ?

sydaglsen

Yatıyormuş halsiz hayvan kırık ayakla ne kadar iyi olabilirse o kadar iyi işte üzülüyorlar ama bir şey de yapmıyorlar dernekten konuştuğum kişi hemen ilgilenecek zannetmiştim sabah 9 da aradım konuştum çünkü direk adres falan istedi bakmak istemeyecekse neden adres ister değil mi ya yarın köpeğin ayaklarını sardırmak için bir yere götürecekmiş dayım ama o hayvanın daha iyi bir tedaviye ihtiyacı var içerde de sorun olabilir nihayetinde daha fazla ne yapabilirim bilmiyorum

Gamzessven

Hayvanı ölüme ve acıya terk ettiniz. Size daha fazla yazmayacağım söylenecek her şey söylendi. Ölürse onu öldüren arabayla çarpan değil bizzat dayınızdır. Yazık günah ya yuh

sydaglsen

Zaten dayımı ikna edemiyorum ama 1 2 ay önce Bi arkadaşım sokaktan bulduğu gözü feci şekilde enfeksiyon kapmış bir kediyi veterinere götürmüştü 2500 TL istemişti ve kimin geçekten böyle Bi imkanı var ki ve hali ile durumu olmayınca kediyi o halde vermişler kıza geri sonra bu dernekle ilertisime geçiyor sagolsunlar onlar sayesinde kedi ameliyat oldu 700 TL ye yine aynı veterinerlik bu nasıl olabiliyor bu da bir vicdan işte

sydaglsen

Ben mi terk ettim gercekten elimden geleni yapıyorum lütfen bana bu vicdanı yüklemeyin ben dayımla falan oturmuyorum bilginiz olsun iftara gittiğimizde yaşandı olaylar şimdi farklı yerlerdeyiz onu buradan arıyorum gerçekten uğraşıyorum hala

Arthur4

Seyda hanım köpeği alıp siz goturseniz olmaz mı aacaba

sydaglsen

Hanfendi ayrı yerlerdeyiz kelimesinin hangi kısmını anlamıyorsunuz dayım izin vermezse ben nasıl götürebilirim sözlü Bi izinden bahsetmiyorum ayrıca kucağa alıp taşınacak falan durumda değil. Elimden gelse götürürdüm zaten araba lazım anlıyor musunuz yok yok. Zorunluluğun farkındayım olay yaşadığından beri buraya sadece yazmakla yetiniyormuşum gibi davranmanız anlamsız. Size her kimlere ulaştığımı anlatmak durumunda değilim sorunuza cevap verdim kötü durumda yani ne diyeyim napayım sabahtan beri bende yalvarıyorum anlamıyor napayım gercekten anlamıyor sigortanın karşılayabileceğini veterinerlerin kazalarda yardımcı olabileceği her ne aklınıza ne geliyorsa sizin yazdıklarınız her şeyi attım anlattım hayvanın ayağı durumu için kinaye anlamında yazmıştım dalga geçtiğimi düşünerek okumuşsunuz demekki bende önce tedavi dedim dedim ve dedim olmuyor tamam mı yapamadım bende o yüzden bari götürsün yeterli ki diye yardım aradım

sydaglsen

Bilginiz olsun yine aradım yine az önce yarın yardım için kesin geleceklerini söylediler

Gamzessven

Allah size sabır ve güç o dayınıza da akıl ve vicdan versin. Siz vazgeçmeyin o hayvanın tek umudusunuz

Tam1cat

İnşallah gelirler, hayvan yeterince işkence çekti. Bir zahmet dayınız hayvanseverim diye ortada dolaşmasın bu saatten sonra. Hiçbir hayvansever, vicdanlı bir insan o yavrucağın bunca saat acı içinde kıvranmasına izin vermez. Siz dahil. İyi akşamlar size.