Köpeğe Araba Çarptı Ne Yapmalıyım

sydaglsen

Sakaryada yaşıyorum Sabahtan beri dayım köpeğini arıyordu az önce buldular araba çarpmış biri yaşadığını görünce petrol ofisine bırakmış hayvanın arka ayakları kötü durumda bu saatte veteriner bulamıyoruz ama dayım tedavi masrafları yüzünden de ne yapacağını bilmiyor doğrusu masraflarını Kaldırabilecek durumda değil farkındayım çok üzgünüm öyle melül melül bakıyor ne yapabilirim onun için yardımcı olur musunuz derneklerden yardım istemek istiyorum ama sahipli diye bakmazlar mi arkadaşlar

43 CEVAP

Arthur4

Köpeğin canı mi önemli dayının egosu mu kendine gelsin söyle

Arthur4

O çarpip giden şerefsiz köpeği alıp veterinere goturseydi veteriner hiç para almıyordu şimdi goturseniz araba çarptığını yolda bulduğunuzu hemen getirdiğinizi söyleyin almazlar para

Serapclbyrm

Normalde araba çarptığında veterinere götürünce ücret almaz. Ayrıca gerçekten vicdanlı veterinerler parayı ikinci plana atıyor. Götürün veterinere araba çarptı diye yardımcı olurlar.

Gamzessven

Yirmi dört saat açık veteriner illaki vardır. Araba çarpmış bulduk deyin bence de yardımcı olurlar. Para bir şekilde bulunuyor gerçekten götürün hayvanı:(

Gamzessven

Nesi var şu anda yaraları açık mı? Evde halledilebilecek bir şey değil ki ne önersek bilmiyorum. Anca yaralarını temizleyebilirsiniz. İçindeki problemleri anlayamayız

Gamzessven

Saçmalamasın allah aşkına. Ben de dayınızı parasına kıyamayan biri olarak görmek istemiyorum ama veterinere götürmemek için daha götürmeden öldürmüş hayvanı. Lütfen dayınız götürmüyorsa siz götürün gerçekten çok pişman olacak. Twitterda ve instagramda da yardım bulursunuz ilinizdeki derneklerden de. Zaten veteriner de yardım eder yaralı bulduk deyin. Başka çaresi yok bunun o size şu an nefes alarak şans veriyor bunu değerlendirmezseniz ölümüne siz sebep olacaksınız. Belediyenin bir yeri de illaki vardır bakın internetten. Zamanla yarışıyorsunuz bunun düşünecek bir şeyi yok götürmemeyi seçenek olarak bile görmeyin. Hayvanlar güçlüdür hangi hastalıklardan dönüyorlar hayata. Sizinki de yaşar onu yaşatın.

Gozdetemizel

Kendi arabasi var mi?yanlisim yoksa bir hayvana arabanizla carptiginizda trafik sigortasi tum masraflari karsiliyor diye okumustum.ekspertizin gelip arabayi kontrol edicek hali yok ben carptim bu kopege desin.

Cansumuezza

bana araba çarpsa ve karşımdakiler yardım edebilecekken etmeyip beni acıya ve ölüme terketseler buna dayanabilirmiydim diye düşünmeyen insanların neden hayvanı olur ki zaten yazık..

Tam1cat

Vicdan bahsetmeye ne senin ne de dayının hakkı yok bu bir.
Buraya yazmayı biliyorsun, kafan o kadar çalışıyor, telefonu bağlıyorsun İnternete, sayfayı buluyorsun, soru oluşturuyosun, insanlara cevap yazıyorsun. Okuduklarını anlamıyor musun peki? Yardım etmek zorundalar, büyük ihtimalle para istemeyecekler, isteyeceklerse de o yardımları öyle iste diyor herkes sana.
Alıp götürmek çok mu zor bir hayvanı. Koliye koysan taşırsın ya. Üç beş kuruş taksiye veriver ya da amcan götürsün yine girmesin içeri ama götürsün. Ulan kapısına bile bırakıp kaçsanız veteriner onu ölüme terk etmez.
Hayvan ağrı içinde yatıyor utanmadan ne yapsın kırık ayakla diyorsun. E be Allahtan korkmaz vicdansız ağrısını geçirmek senin elinde buraya yazıp duracağına gidip yardım etsene.
Allah seni de dayını da ıslah etsin azıcık vicdan azıcık da akıl versin.

Gamzessven

Kıvranmakla bir şey halledilmiyor. Harekete geçmelisiniz. Buraya yazıp öneri istiyorsunuz verilen önerilere uymuyorsunuz. Atlayın bir şeye gidin dayınızdan alın hayvanı. Ben yolda gördüğüme bile dayanamıyorum randevularımı iptal ediyorum okula gitmiyorum. İnsanoğlu istese her şeyi yapar. Yüz kere dedik önce tedavi sonra yardım diye. Sadece üzülmekle vicdanınızı rahatlatmaya çalışıyorsunuz. Hayvan ölüyor tek sorumlusu da önce dayınız sonra siz.

sydaglsen

Malesef bu şehirde yok en azından benim ulaşabildiğim önceden bir kedim için Aramadığımız veteriner kalmamışti hepsi kapalı 7-24 yazsalarda

sydaglsen

Benim gördüğüm 1 ayağı kırık sallanıyor diğerini biliyorum ama sallanmıyordu eziktir sanırım bacak iç kısmı soyulmuş ama belirgin Bi kan yani açık yara görmedim belki diğer tarafında vardır yatırdık hayvanı titriyordu mikrop kapmasin diye galiba mavi Bi sprey sıktı dayım kaçmaya çalıştı

sydaglsen

Dernekler sadece sokak hayvanlarıyla mi ilgileniyor biliyor musunuz sohayko derneğini duymuştum yarın ulaşmaya çalışıcam bide sigortanın karşıladığına dair bir şey duydunuz mu acaba

Gamzessven

Derneklerden hızlı cevap alamayabilirsiniz bence önce tedaviye başlayıp sonra yardım arasanız daha güzel olur. Kırıksa veya içinde enfeksiyonu varsa ki iç kanaması bile olabilir. Siz yardım bulana kadar dayanamayabilir. En kısa sürede tedavisini başlatın bence bir yerde :( istanbulda belediyeye bağlı hastaneler var daha uygun oluyor. Eğer sizin ilinizde de varsa onlara gidebilirsiniz. Veterinerlik bölümü olan bir üniversitenin de hastanesi vardır sakarya ünide var mı bilmiyorum ama

sydaglsen

Üni. Ye bağlı var mı bende bilmiyorum Bi araştırayım
Dayıma veterinere gidip durumunu anlatmasıni söylüyorum yardımcı olabileceklerini ama mahçup olucam yapamam ödeyemem diye götürmek istemiyor resmen elim ayağıma dolaştı dediğine göre hayvanın ayağını saracak veteriner olmayan ama bu işten anlayan birine götümeyi düşünüyor napıcam bilmiyorum iç kanaması varsa hayvanı hayatta tutamayacağız bu gidişle