Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Yavrular fazla hiperaktif neden böyle?

InciCAN
InciCAN

1124 Puan

Merhaba arkadaşlar.
İnci’nin üç tane yavrusu var. 3’ünü de sahiplendirmiştim ama 2’si yavruları geri verdi. Sebebi ise çok fazla hareketli olmaları, cırmalamaları, ısırıyor ve mırıldanıp miyavlamalarıdır. Hele bir tanesi yemek yemelerine dahi müsade etmiyormuş. O uyuyunca sadece yemek yiyebiliyoruz dedi. İnsanlara dirlik vermiyorlarmış. Sebep nedir? İki aile de aynı sorundan şikayetçi olarak geri getirdiler. İkisi de farklı yavru.


17 CEVAP

Sselin1
Sselin1

12957

Sebep yavru olmalari :) büyüyünce bu durum buyuk oranda düzelecek zaten. hayatinda kedi bakmayan insanlarin yadirgamasi normal :) siz sahiplendirirken tecrubesi olan kisilere öncelik verin. Digerlerine de kumundan, kakasindan, tüyünden, tirnagindan, hastaligindan vs bahsedin. Bunlar kenar süsü degil anlasinlar ona göre sahiplensinler


Gozdetemizel
Gozdetemizel

12386

Azcik beyinleri bassa belirli saatlerde besleyerek (ornegin kendileri yemek yiyecegi zaman) herkesin yemeginin kendi tabaginda oldugunu ogreniyorlar yavruyken.bizde ayni sorunu yasadik 2 aylikken.sonra mamasini doldurmak yerine bittikce tamamlayarak ve yemek saatine 2-3 saat kala mama koymayarak alistirmaya basladik.nezmnki biz sofraya oturduk ozaman onun da mamasini koyduk.simdi masaya gelirse bile sandalyede yatiyor.yavru bu tabiki isiracak tirmalayacak.


epiglottis
epiglottis

122424

Iyi olmuş cabuk geri getirmeleri, yine sahiplendirirsiniz. Butun yavru kediler boyle. Herseyin bir cozumu var. Yamek yiyemiyorlarsa bes dk oteki odada tutsunlar kediyi cok mu zor yani, kaplan mi bu. Suan etrafi kesfedio ogrenme caginda. Eminim yavrulariniz icin daha anlayisli birilerini bulacaksiniz.


epiglottis
epiglottis

122424

Insanlar sosyal medyada falan oyuncak gibi kedileri goruyolar, ozenip kedi istiyolar. Ama kedilerin her halini ve zorlugunu bilmiyorlar.


Arthur4
Arthur4

10382

İçimden şuan aşırı fazla küfür ettim ama buraya yazmiycam oyuncak saniyolar heralde hayvanı yaa hele var ya sakın ufak çocuklu ailelere vermeyin öyle eziyet çekiyolar ki çocukların elinde


Gamzessven
Gamzessven

16209

O ailelere söyleyin asla yavru kedi falan istemesinler kimseden. Gördüğüm en saçma geri getirme sebebi. Yavru isterler tatlı diye sonra yok çok hareketli yok çok meraklı. Bebek olduklarını unutuyorlar herhalde. Kendi çocukları ilk yürümeye başladığında nasıl meraklıysa bunlar da aynı. Gerçekten insanları anlamak çok zor. Böyle insanlara sahiplendirmeyin şimdi getirmeseler bile en ufak hastalığında ya da kızgınlığa girdiğinde geri getirirlerdi.


InciCAN
InciCAN

1124

2 erkek, 1 kız olarak doğmuşlardı. Deniz, Mahir, Nehir koydum isimlerini. Nehir için hiç olumsuz bir şey duymadım ve mutlular. Deniz ve Mahir’i geri getirdiler. İnsanlara da bir şey diyemiyorum, fakat bu durum beni çok üzdü.


epiglottis
epiglottis

122424

Daha az devrimci isimler koyun belki uslanirlar:)


InciCAN
InciCAN

1124

O halde; hatayı Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan ruhunu yaşatmak adına isimlerini yaşatma çabamda aramalıyım. :)


Arthur4
Arthur4

10382

Recep ve Tayyip olsunlar mi lutfennnnn


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 220 Görüntüleme
  • 17 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 14116 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR