Kızımı Traş Ettirdim,Bana Küstü :( Ne Yapmaliyim?

gurkanse

4 gün önce scottish fold kizimi trasa goturdum.yaklasik 1 bucuk yasinda.trastan geldigimizden beri daha durgun davraniyor.daha cok uyuyor.Normalde evin koltuklarinin tepesinde depar atarcasina kosardi.yemek yesek yanimizdan ayrilmazdi.İlgi istedimi onumuzde sirt ustu doner ve bize sirin sirin bakardi.kovalamaca oynardik cok severdi.Bunlarin hic birini yapmiyor.Daha durgun davraniyor.uyumak istiyor.genelde bir kosede oylece duruyor.gunlerdir yapmadigimiz maymunluk kalmadi,gostermedigimiz ilgi kalmadi.Kizgin degil,saldirgan degil.yanina yaklasip seversek sevdiriyor kendini trastan sonra o eski neşesi gitti guzelimin.cok pisman oldum.nasil barisabilirim kizimla?

trasa hemen karar vermedim.oncelikle
mamasini degistirdim N&D aldim
suyunu gunde 2 3 kere degistirmeye basladim
gimcatin cesitli kremlerinden aldim
ama gene de inanilmaz tuy dokuyordu.bas edemedim.dedim 1 yasina basti.bir sefer bile olsa tras ettirelim belki daha gur daha guzel cikar tuyleri dedim ama kusmesi daha kotu oldu.Her gordugumde uzuluyorum,icim gidiyor.

23 CEVAP

Cansumuezza

yazmayayım diyorum duramıyorum çocuklar için. soruyu soran arkadaşım yaş mama kediler için zararllı değik hatta kuru mamadan bile sağlıklı bişeydir ve altınu çizerek söylüyorum gerekli birşeydir haftada en az 3-4 kere içeriği temiz yaş mama verin kedinize yada kendiniz yapın. iyi akşamlar

Gamzessven

Tıraş ağır bir travmadır. Kedilerinizi görmüyor musuunuz hiç ne kadar da düşkünler vücutlarına. Günde kaç saat yalanıyorlar. Vücudunun farkınalar. Siz onu alıp uyutup tıraş ettiriyorsunuz hayvan bi uyanıyo neye uğradığını şaşırıyor. Sırf çok tüyü dökülüyor diye bu yapılmamalı bence. Dökülsün siz de diyorsunuz mevsimsel,geçici diye. Döke döke atacak siz de kurtulacaksınız. Az sabretmek geçecek demek yerine yolmaya gerek yok kedicikleri. Anestezi ayrı bir der Uyutmadan yapsanız ayrı bi dert korkuyorlar o makinelerin seslerinden zaten. Uzun tüylü bazı kedilerin kendileri de seviyormuş sorın yaşamıyorım diyen de var ama onların sayısı baya azdır bence. Özelikle kısa tüylüyse hiiiç kalkışmayın derim.

Feyzanurala

Küser tabiki mi ?kediyle mi konuştunuz öyle mi dedi acaba yaaa

Cansumuezza

zaten uzun tüylü bir hayvan değil,küser tabiiki keşke yaptırmasaydınız

Cansumuezza

aynen kediyle konuştum kedi uzmanıyım ben

Sselin1

Çogu kedi bu durumda depresyona giriyor sahiplerinin söylediği bu yani. Kendi rahatligimiz icin bunu yapmamiz dogru degil bence hergün taramaniz tüy sorununu en aza indirecektir. Yaş mama konusunda da arkadaslarin dedigi gibi schesir, n&d, gimcat, naturea markalarini gönül rahatligi ile kullanabilirsiniz. Bunlarin icinde tuz seker katki maddesi vs yok. Isterseniz hergün kullanin zarari degil faydasi var. Yalniz kedinizin bünyesi alisana kadar 1 konserveyi 2 gün icinde tüketin. Diş sağlıgı içinde dişlerini fircalamaniz gerekiyor. Sadece Kuru mama bile yese dişlerinde plak oluşuyor çünkü

Eymentalay

Küsmesi biraz şans işi ya benim kedim hiç bişey olmamış gibi normal yaşantısına devam etti beni de gayet rahatlattı uzun zamandır tüy derdim yok yeni yeni dökmeye başladı onu da en aza indirmeye uğraşıyoruz. Kediniz yakında düzelir umarım. Yaş mama alıp oyun oynatmaya çalışın oyun oymadıktan sonra yaş mamayı verin yavaş yavaş düzelecektir ama arada bir ödüllendirmeniz lazım

Eymentalay

Naturea-ND-Schesir-gimcat bunlardan herhangi birini gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ama haftada 2 vermek yerine 1 taneyi bölüp verin yaş mama bilinenin aksine kaliteli olduğu sürece bir zararı yok tek zararı biraz dişlerde tortu oluşturuyor çok fazla verildiğinde onun dışında kaliteli mamalarda bildiğim kadarıyla zararlı birşey yok

Zipirkedi

Sıcak zamanlarda hem kedi siz rahatlamışsınızdır. Şundan emin olun kedi tüylerine bakıp bakıp sizi anmıyor, travma yaşamadıysa durumu kısa zaman içinde unutacaktır. Traşın ağır bir travma olduğunu sanmıyorum

Superisi814

Kedilerin traş ettirilmesi , bazilari icin iyi bir gecim kaynagidir.Kedilerin traş ettirilmesi ozel durumlarda olmalidir, tüy dökümünde değil.Evinde kendisiyle uyuyan , kapisinin onünde onlarca kedisi olan ve kedi kopek tuyune alerjisi olan biri olarak ne dedigimi cok iyi biliyorum.
Hatanin dillendirilmesi iyidir, bu konuda aklindan geçirenler olursa , karsilacaklari durumun da ne oldugu hakkinda bilgilenmis olurlar.
Kediniz memnuniyetsiz ve dilerim ki bu kendi konforunuzu düşünürken bir daha onun mutlulugunun ve ruhsal sagliginim daha onemli oldugu hakkinda sizin icin bir tecrube olur ve ayni hatayi tekrarlamazsiniz.Hepimiz insaniz ve hata yapariz.Onemli olan ayni hataya düşmemek olduguna gore umarim size ve tras ettirme niyetinde olanlara yeterince aciklayici olmustur dillendirdikleriniz.

diablerose

kedi besleyim ama tuyleri dokulmesin. tiras ettireyim. ama bana kusmesin. bari pismanliginizi duzgun yasayin.

gurkanse

yas mama alip haftada 2 gun verecegim.varmi mama tavsiyeniz?

gulmerve

Bence yaş mamayı uzun süreli kullanmayın hem alışıyor başka bir şey yememeye başlıyorlar hemde neticede tuz vs. yoğun oranda bulunduğu için zararlı. 1 kez verin 2 kez verin ama bunu haftalık 2 ye çıkarmayın derim.

gurkanse

onerinizi dikkate alacagim gulmerve hanim.

gulmerve

zaten 1-2 derken yeniden alışır, 1 paket alsanız 2 koyum çıkarsanız içinden çok etkilenmemiş de olur