Alo 153 Hattını Kullanan Var Mı?

Fificat

Bugün baktığım bir sokak kedisini alo 153 hattıyla tedaviye gönderdim ama içim çok huzursuz. Takip etmek istediğimi söyledim, başka bir telefon numarası verdiler ama günün belli saatlerinde çalışıyormuş. Tedavi sonrası bilgilendirilmek istiyorum dedim. Size bilgi veremiyoruz dediler. Tedavi sonrası ne oluyor dedim, teslim alındığı yere yakın bir yere salınıyor dediler. Hiç inandırıcı gelmedi. Gerçekten tedavi etmiyorlar mı? Diş eti iltihabı vardı kedinin ama çok şişmişti gözünü kaybetmesinden korktum. Ama böyle daha mı kötü oldu? 153 kullanıp sokak hayvanlarını tedavi ettiren var mı aranızda?

6 CEVAP

Gamzessven

Keşke takip nosu isteseydiniz verirken. Aynı şekilde bir kediyi göndermiş komşumuz. Ben o barınakların kötü durumunu bildiğim için gidip görmek istedim komşumuz bize söyledikten sonra. Yoktu. Öldüyse öldü deyin dedim ölmedi diyorlar ama nerde olduğunu da bilmiyorlar. Birkaç sahiplenen insana sordular ama yok. Hala nerde olduğunu başına ne geldiğini merak ediyorum. Öyle kötü durumda bir kedi görünce de kendim alıp fatih itfaiyedeki belediyenin veterinerine götürüyorum sokak hayvanlarına ücretsiz bakıyorlar. Bir dahakine siz de öyle yapın. Barınaklar çok kötü kedileri öyle görünce kendime gelemedim kaç gün. Siz de gidip görün belki ordadır. Takip numarasını alın tedavisi bitince geri getirsinler. Ya da alın tedavisine dediğim yerde devam edin. Ama peşine düşün derim. Ben hala aklıma geldikçe kötü hissediyorum o kediye ne oldu diye. Bunu yaşamaktansa gidip kontrol edin

Luckysmom

Bir an önce barınağa gidin, ne kadar çabuk giderseniz yavrucağa ulaşma ihtimaliniz o kadar artar. Sitemizdeki kedilerden biri yaralı olduğu için 153 ü aramış komşular(benim olaylardan haberim yoktu) , ertesi gün gittiklerinde kediyi bulup alıp gelmişler. Ben daha sonra kısırlaştırmak için barınakla görüştüm özellikle geri getirmelerini istedim ve getirdiler. Ama her belediye aynı değil ve iyileşmesi zor olan vakalarda uyutabiliyolar bir an önce barınağa gidin derim ben

Bende tek gözünü kaybetmiş bir yavru için aramıştım geldiler tedavi olduktan sonra geri alıp sahiplendirmek istiyorum dedim geri vermiyoruz sokağa bırakıyoruz dediler bende vermekten vazgecip kendim baktım 1 hafta kadar daha sonra sahiplendirdim hic guvenilir degiller yani

Anonymus552223

Evet bizim burdaki de kötu, ben kendim goturdum birkac kere hicbir ise yaramadi, akan gozu bile duzeltemediler. Bir kez fitik kediyi goturdum, birakin burda ölene kadar bakariz dediler, sonra ozel veterinere goturdum iyileşti hayvan. Kendim goturdugum halde bunu yaptilar, asla gelin alin demem. Ise yaradiklari tek şey kopek kisirlastirmak. Onu iyi yapiyorlar, sonra aldiklari yere birakiyorlar. Ama tabi ölen de oluyorsu o koşullarda cunku cok pis.

Fificat

Ben Ankara'dayım. Nereye gitmem gerekiyor? Direkt barınağa mı? Bir de geçici bakım istasyonu var oraya mı götürürler acaba?

Luckysmom

Evet, 153 hattı Büyükşehir belediyesi hayvan barınağına bağlı oluyor diye biliyorum. Adana'da böyle Ankara'da da öyle olduğunu sanıyorum. Büyükşehir belediyesi hayvan barınağına gidin, çok büyük ihtimal ordadır eğer bulamazsanız bakım istasyonuna bakın derim