Kedim Eve Tuvaletini Yapıyor ( Büyük Küçük )

kediliev34

evde 4 kedim var ailem bu konudan dolayı zaten bana kızgın senelerdir ama alışmışlardı
2.5 yaşındaki kısır erkek kedim salona rastgele olarak tuvaletini yapıyor
bu şekilde devam ederse kediyi vermek zorundayız diyor babam lütfen yardımcı olun acil çözüm bulmalıyım

19 CEVAP

bappatan

Kum kabını ortak kullanıyorlarsa buna tepki olarak yapıyordur. Özellikle erkek kediler kısır da olsalar kumlarını diğer kedilerle paylaşmaktan hoşlanmazlar. Her kedinin ayrı tuvaleti olmalı. Kum kabı kediler için şeref meselesidir.

Ahsenbb

Sağlık problemi olabilir düzlük alanda canı daha az yapıyordur veterinere bi götürüp baktırabilirsiniz

Giizz

Eğer idrar yollarında bir rahatsızlık yoksa tamamen psikolojiktir.Evdeki diğer kedilerden hoşnut olmayabilir.Kum kabı yetersiz gelebilir.4 kedi için 4+1 kap koymanız tavsiye edilir.Ve hep çok temiz olması lazım. bir şeye inat olarak yapıyor bunun nedenini bulmanız gerek

Ahsenbb

Çok sevindim psikolojik olduğuna izlediğim bir belgesele göre,eğer aldığınız yavru kedinin sizinle kalmasını istiyorsanız mama verirken önce kendi kedinize sonrasında o kediye mama vermelisiniz ve bunu o görmeli ki onu tehdit olarak görmesin ona daha fazla ilgi gösterirseniz ve birkaç tane tuvalet kabı koyarsanız Bu problemin ortadan kalktığını göreceksiniz:)

Sselin1

Bitane daha tuvalet ayarlayin yabanci kedinin kokusunu aldigi icin o tuvaleti kullanmak istemiyordur. Hemde tuvalet sayisi artinca daha temiz kalir tuvaletleri benim kedim pis tuvalete girmez mesela temizlemem icin miyavlar. Temiz hayvanlar sonuçta :)

kediliev34

evet kısır

Ahsenbb

Canı yanıyordur*

kediliev34

avcılara götürdüm muayene oldu evet onların da dediği gibi psikolojikmiş teşekkürler arkadaşlar..
bir şey oldu 3 kedi vardı hiç sorun yoktu bir tane de kapımıza küçük kedi geldi onu da aldık sahiplenen olmadı, diğer 2 kedi küçüğü his kıskanmadı ama bu çok ters bakıyor o kucağıma gelince ya da ona yaş mama verince bile

VASVIYE

benim kedimde eve yapıyordu idrar yollarında bi sorun varmış tedavi oldu sizde bi veterinere götürün bence

kediliev34

cevaplarınız için çok teşekkür ederim, gerçekten tuvalet kabını sahiplenme durumumuymuş bir tane xxl kapalı tuvalet aldım çok mutlu oldu odaya sadece 7kg olan o erkek kedimi koydum kabı koyduğum anda koku bıraktı ve tuvaletini artık ona yapıyor 2 tane daha sipariş verdim hepsinin üstüne kime aitse ismini yazacağım :)
4 kabı da en büyük kedimin sahiplenme gibi bir olayı olur mu

Ahsenbb

Karışık girerler büyük ihtimal benim kızlarım birbirinden hoşnut olmamalarına rağmen aynı tuvalet kabını kullanıyorlar ve evde 2 tuvalet kabı var.Bu yüzden problem yaşamadım

Tikos

Her tuvaletini yapisini yakaladiginizda su puskurtebilirsiniz yada hayir diye sesinizi yukseltebilirsiniz belki engeller

İdrar yaptığı yerleri sirkeli suyla ovabilirsiniz. İdrar kokusunu alırsa tekrar yapar

betulbatar

Kısır mı acaba? Eğer kısır değilse erkek kediler koku bırakmak İçin yapıyorlar bunu. Kısır değilse kısırlaştırmanızı öneririm.

Anonymus552223

Evet sebebini bulunca cozumunu de bulabilirsiniz, sonucta bubyaşa kadar yapmamis neden simdi yapiyo? Bir sure salonun kapisini kapatin unutur belki.