Kedilere Mama

DumanveNecati

Merhaba bizim sokak kedileri kuru mama yemiyorlar. Ne tür mama vermeliyim veya evde mi hazırlamalıyım?

18 CEVAP

Sudeckmkc

Ev yemeklerinden verilmesine alışmışlardır. Tavuk ciğeri taşlık gibi ucuz etleri kabak patatates havuç makarna ekmek gibi şeylerle karıştırıp haşlayıp verebilirsiniz. Sarımsaksız soğansız etli tavuklu ev yemeklerinizi ve yoğurdu papara yapıp verebilirsiniz pişmiş her türlü yumurta verebilirsiniz. Evde bunların hiçbiri yoksa ya da çok maliyetli geliyorsa iki bulyonla bir paket makarna ya da bulgur pirinç bile haşlayıp verebilirsiniz.

Sudeckmkc

Bütçeniz kaldırabiliyorsa en basitinden konserve mama verebilirsiniz

DumanveNecati

Zaten felix yaş mama veriyordum. Fakat yine de sorayım dedim :)

sand_cat

Aman felix verme.Onun yerine;
-ND
-NATUREA
-SCHESİR
-NUTRİ

gibi içeriği güzel mamalar ver.

Bu arada belki de kuru mamayı beğenmedikleri için yemediler.Çeşitli markalar dene ve aromayı da değiştir ama önce numune iste .Yemezlerse boşa gitmesin.

Ben sokak kedilerine GOLOSİ öneriyorum Çooooooooooooooooooooooooooooooook ama çoooooook uyguna geliyor.

sand_cat

Eğer bütçen yoksa mırmır yaş mama olabilir.Taurin hariç AAFCO ve FEDİAF ı karşılıyor.Ayrıva FELİX ten ucuz ve kaliteli.

DumanveNecati

Bütçem var. Ama felix'i iyi zannediyordum Bundan sonra tavsiyenize uyacağım teşekkürler

sand_cat

Birşeydeğil.Bende kedilere ilk baktığımda felix aldım.Cahillik işte.Şindi Nd ve NATUREA kullanıyorum

sand_cat

Birşeydeğil.Bende kedilere ilk baktığımda felix aldım.Cahillik işte.Şindi Nd ve NATUREA kullanıyorum

DumanveNecati

Ben nd'yi kuru mama olarak kullanıyorum kendi kedime. Bundan sonra sokak kedilerine de kullanacağım

sand_cat

Eğe bütçen varsa sokak kedileri bayram edecak.çok şanslılar.her sokak kedisi nd yiyemez ;)

DumanveNecati

Hepsine dağıtabilsrk keşke ;)

sand_cat

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

(bazen sadece bu sitede ve kedimin yanında mutlu olduğumu far ediyorum)

DumanveNecati

Yeni olmama rağmen bende. İnsanın hayvanseverlerle dolu bir sitede olması bile huzur verici

Arthur4

Sandcat adama gizliden gizliye çok cahilsin demişsin yaaaa yazikkk bilmiyo olabilirrr :(((