Sürekli Miyavlaan Erkek Kedi

Minnakpatipuki

Lütfen birisi yol göstersin 8,5 aylık erkek tekir kedim uyumadığı zamanlar dışında sürekli miyavliyor. Kizginlikta mi bilmiyorum. Ne yapmam lazım delirmek uzereyim asla susmuyor asla bi yol gosterin kurban olayım ya

18 CEVAP

limis

Buyuk ihtimal. Koku birakmaya başlamadan kısırlaştırın.

Sselin1

En yakin zamanda kısırlaştırmanız lazim baska çözümü yok. Dişi kedi bulup cifleştirseniz bile ayni davranişlarda bulunmaya devam edecek.

Luckysmom

Katılıyorum ,dişi bulmak asla bi çözüm değil. Tekrar tekrar aynı bağıracak strese girecek.Sadece bağırmakla da kalmayacak, işemeye başlayacak duvara, eşyaların üstüne... Kısırlaştırmadığınız takdirde bunun önüne geçemezsiniz

Emre95

Kısırlaştırmalısınız veyada bir eş bulmalısınız yoksa bu miyavlar hiç durmaz benim duman sanki türkü söylüyordu kısırlaşmadan önce şuanda çok sakin ve miskin başka kedilerlede gayet güzel anlaşıyor 2 katta yaşıyorsanız balkondan atlama ihtimali çok yüksek tabi koku bırakmalarda başlıcaktır.

iremcelikks

Daha yeni erkek kedisini kısırlaştırmış biri olarak; inanın bizde çok küçüklükten oğlumuzun yanına kardeş aldık büyüsünler daha sonra çiftleşsinlet diye ama sonra dişi kedimiz kızgınlığa girmedi ve erkek kedimiz resmen o süre içerisinde sürekli miyavladı, kaçmak istedi açıkçası zor zamanlar geçirdi ama sadece koku bırakmadı. Kısırlaştırdık ve operasyon o kadar kolay geçti ki. 2-3 gün sürekli başında durduk ameliyatlı yerini yalamasın diye(başlıkla bile yalamayı öğrenmişti) ama daha sonra hiçbir problemimiz kalmadı bugün tam 1. Haftamız ve o kadar mutluyuz ki sakin bir kedi haline geldi artık saldırmıyor, eskisi kadar ısırmıyor ve hep sevilmek istiyor

PsLuna

1 yaş olayı hurafe kilosu anestezi almaya uygunsa ve sağlıklıysa kısırlaştırabilirsiniz.

Cansumuezza

kısırlaştırın bence artık küçük değil onada eziyet olmasın sizede

Anonymus552223

Kisirlastirmadan baska çozum yok

Kedicihanim

Kızgunlık döneminde. dişi bulmanız gerek ya da kısırlaştırmalısınız. Evden kaçabilir bu dönemlerde dikkat edin

Minnakpatipuki

Internette kısırlaştırmak icin 12. Ayı bekleyin diyor idrar yolu problemleri yaşamamak icin o yuzden kisirlastirmamistim. Ama dayanılır gibi değil. Veteriner yolu göründü :(

eylulduvarci

Bir an önce kısırlaştırmalı yada çiftleştirmelisiniz yada kısa vadeli ve bir kere mahsus olmak üzere doğum kontorl hapi verebilirsiniz fakat altını çizerek belirtmeliyim ki 1 kereye mahsus devamlılığında rahim kanseri olma riskleri çok fazla

eylulduvarci

tabi bir veterinere danışmanız daha sağlıklı olucaktır bu benim deneyimim

eliffdo

Veterinere danışmadan erkek kedinize o tarz haplar vermeyin bence. Erkek kedilerde sıkıntılar oluşturabilir.

Duygunur

Ben kedilerim 1 yaşından küçükken kısırlaştırdım bir sorun yok. (erkek biri)

Duygunur

Veteriner söylemeden herhangi bir ilaç vermeyin, buradan tavsiye etmek de yanlış.