Köpekle Uçağa Binmek

Ezgiyvz

Acil cevap verir misiniz? Köpeğimle uçağa bineceğiz şehirlerarası sağlık belgesine gerek var mı yoksa karnesi geçerli olur mu

5 CEVAP

bgenceli

Görevliye göre değişiyor. Umarım iyi birine denk gelirsiniz. Çok ters davranıyorlar zaten ben köpeğimle mart ayında bi yolculuk yaptım ücretini ödediğim halde sanki zorla taşıyorlarmış gibi kötü muamele gördüm. Köpeğinizi boxta götürmeyin boxtan çıkaracaklar boxun içinde bir şeg var mı arayacaklar ve siz köpeğinizi ikinci kez boxa girme stresine sokmuş olacaksınız. Kontrollerden sonra boxa koyun. Bence bi sağlık belgesi de edinin ne olur ne olmaz.

bgenceli

Görevliye göre değişiyor. Umarım iyi birine denk gelirsiniz. Çok ters davranıyorlar zaten ben köpeğimle mart ayında bi yolculuk yaptım ücretini ödediğim halde sanki zorla taşıyorlarmış gibi kötü muamele gördüm. Köpeğinizi boxta götürmeyin boxtan çıkaracaklar boxun içinde bir şeg var mı arayacaklar ve siz köpeğinizi ikinci kez boxa girme stresine sokmuş olacaksınız. Kontrollerden sonra boxa koyun. Bence bi sağlık belgesi de edinin ne olur ne olmaz.

Gozdetemizel

Kedi kopek ve gelincikler icin asi karnesi,kuduz asisi ve dis parazit asisina bakiyorlar.bunun disinda birsey istemeyecekler ic hatlarda.box la birlikte 8kg yi gecmemesi lazim ki kabine alabilin.ancak asilara bakiyolar kontuardakiler cunki fotokopisi cekilip kabin amirine yollaniyor.box a sokmanizi tavsiye ederim evet cikarttiracaklar ama okdr cok insani gorunce panikleyebilir,dahasi bu panikle birini isirabilir.saldirgan olmasi sebebiyle ucaga bile alinmayabilirsiniz.siz kutuya koyun boynunda tasma ,box in icinde minder olmasin.eger cikartmanizi isterlerse kapali bi odaniz varmi cikartirsam kacar deyin.ben 2 xrayden de bu sekilde gectim cunki benim kedim gercekten kacar.boxin ici gozukuyo zaten dediler ve cikarttirmadilar.size bu bilgileri 11 senelik kabin amiri olarak veriyorum.siz proseduru uygulayin gerisinde sorun yasamazsiniz.

Gozdetemizel

Buarada saglik belgesi dediginiz tarim mudurlugunden alinan mi?ben dishata giderken aldim,240 tl ucreti var.ustelik Turkiye’den cikarken bakmadilar bile,Arabistan’a girerken Arabistanin tarim bakanligindan aldigim saglik karnesini istediler.ordan sahiplendigimiz icin çip aşi vs kontrol ettiler ama bunu ichatta yaptiklarina hic sahit olmadim cunki gumruk yok ichatta.siz garantiye almak isterseniz veterinerinize gidip “hava&kara&deniz yoluyla seyahat etmesine engel herhangi bir bulasici hastaligi yoktur,aşilari tamdir” diye imzali kaşeli belge alabilirsiniz.cok uzun yazdim ama fikir olusmasi acisindan.

Tugce66

Uçuş için sadece kafes kimlik belgesi eger gıda tarım bakanlığı tarafından korumalı cinsten degilse iç hatlarda kabin içi 70 eger kiloluysa kafes büyükse kargoda 110 tl