Kedim Hastamı

Geçende bir soru açtım yarayla ilgili . Şimdide kesimde halsizlik ve iştahsızlık var.Sokak kedisi.Aminosol işe yarar mı ne önerirsiniz

19 CEVAP

PsLuna

Tatlım ailen böyle hiçbir şey yapmana izin vermezse o kedi elinizde ölecek. Veterinere götürmüyorlar yarasını temizlemiyorlar. Ne sıkıntı olduğunu anlamadan nasıl ilaç vereceksin? Nasıl iyileşecek o kedi öyle? Sana izin vermiyorlarsa sakince rica et kendileri yapsınlar eldivenle vs. Eğer o da olmuyorsa en azından iyileşene kadar geçici bir yuva bul o miniğe ya da tamamen sahiplendir. Kedinin her şeyi masraflıdır. Yaşın itibariyle bunu karşılayacak durumda değilsin. Biliyorum çok iyi niyetlisin ama bu şartlarda kedi beslemen senin için çok zor. Dost acı söyler. Bi abla olarak kedini sahiplendirmeni tasviye ediyorum. Yanlış anlama sen beceremediğin için değil imkanların yeterli olmadığı ve ailen istemediği için. Ailenden bağımsız olamazsın bu sıkıntıyı anlatıcaksın ilerde başka sıkıntılar olacak üzüleceksin. Yazık ikinize de

limis

Bi sey olmaz. Küserse de küsssün iyileşsinde bi gönlünü alması kalsın.

İnşallah aminosol işe yarar

Bütçeye ailem karşılayacak aminosol iyiyse onu alabiliriz netten başka nerede olur bu tarz ilaçlar

limis

Nesi oldugu dusunuyorsunki? Aminosol bagisiklik guclendirmek icin degilmi?

Ya işte bende onu sordum hayvan ağız halsiz ve iştahsız bazı yerlerde iyi geldiği yazıyo

limis

Yarasını temziledin mi ? Pirelidir de o simdi üşüşürler açık yaraya canı yanmasın. Ben hiç aminosol kullanmadim valla ama yemek yoluyla besin alamayan hayvanlara veriliyormuş. Açlığına çare olur herhalde

Özür dilerim ama benim nakış ailem yarayı temizleme izin vermiyor bir tane geçirir diyor.maalesef temizleyemedim.

limis

Küçüksün sanırım. Belediyenin veterineri yok mu danışsan? Kediyi götüremesen de fikir sahibi olursun. Daha neyi var onu bile anlayamadık...

Gamzessven

Bence de birinden yardım al

Evt 13 yaşındayım.Ailem arama bile izin vermiyor

Sizi anlıyorum ama onun annesi yoktu ona bakım ellerimle besledim ve nneredelerden geldi buraya.Ondan ayrılamamamın 3 sebebi var.

1-Benim dışında ona kimse elleyemiyor
2-Onunla bağım güçlü
3- 1 aylık yazruları var
Veteriner arayıp hallederim belki.Yada VATEMATE ten fotoğrafını atarım ama ben ondan ayrılamam gerçekten şuan gözlerim sdoldu hatta ağladım ama ii duygusallığa vurmayacağım.onun için vatemate yada biryerden ilaç öğreneceğim ve parasını biriktirip alacağım sizce olmaz mı.tmm doğru dedein @PsLuna ama o küçğkken tek başına yaşamaya çalıştı ve ben büyüttüm daha söz yok :(

PsLuna

Dediğim gibi iyi niyetinden şüphem yok. Ağlayıp üzülmeni istemediğim için söylüyorum. Sen para biriktirine kadar çok geç olabilir onun için. O zaman yavrular annesiz kalırlar. Yavrular büyüdükçe masrafların katlanacak. En azından geçici bir yuva da sana yakın yerlerde oturan yardım edebilecek birini bulmaya çalış. İnan üzülüyorum :(

Ahsenbb

Bu yaşta bilinç sahibi olduğun için öncelikle seni tebrik ediyorum.Ama problem şurda;
Bu kızımızın ağzında enfeksiyon olabilir ve sonu ağzının çürümesi olabilir,dişlerinde yangı olabilir,bir hayvanla kavga edip ısırmışta olabilir,birşey yüzünden yaralanmış da olabilir bu çoğaltılır bi veteriner görüp teşhis koyması gerekiyor ki ona göre işlem yapılsın.Muayene ücreti almayan çok tatlı veterinerler de var durumunu anlatırsan ve sokak kedisi olduğunu belirtirsen yardım edecektir.Yanlış verilen ilaçlarla ve geç müdahaleyle durumu daha kötüye gidebilir

aNNEME VETE GİDELİM DEDİĞİNDE SANA KÜSER ONU KAFESE KPOYAMAYIZ DEDİ