Mantar Konusunda Bilgisi Olanlar Lütfen

Deliladilan

1 haftadir bende bu yavru daha henuz dokulme yokken veteriner mantar var diyip ilac yazdi. Her bir kapsülü 6 gunde bitecek dedi. 1 ay surecek kadar ilac var icinde. Bugun 6. Gün fakat duzelme yok tam tersi fotoğraftaki kadar dökülme oldu. Ne yapmalıyım bilenler yardımcı olsun lütfen

18 CEVAP

ballokumu

Özelden de her konuda yardımcı olabilirim mantar da master yapmak üzereyim

Gamzessven

Ne kullanmanız gerektiğini bilmiyorum ama bulaşıcı olduğunu biliyorum. Diğer kediyle olan temaslarını kısıtlayın bence

ballokumu

Kendinizi de korumalısınız bu arada

Ilaydaaulus

Kesinlikle ecosin alın kullananlar çok memnun hap vermesine şaşırdım açıkçası bence başka bir veterinere götürün genelde sprey tarzı ilaçlar veriyorlar

Adoptme

  1. Mantar= bağışıklık sistemi düştü

  2. Profesyonel mama, vitamin, mineral

  3. Bolca Baticon günde en az 5-10 defa bastıra bastıra küçük pamukla

ballokumu

Sirke ile kendime bulaşan mantarları bir haftadan kısa sürede geçirdim. Market sirkesiydi bu arada

Deliladilan

evde 1 tane de 10 aylık sağlıklı bir kedim daha var. sürekli temas içindeler oyun oynadıkları için. ona da bulaşır mı? :(

Deliladilan

kimse bilmiyor mu gerçekten?

ballokumu

Neden hemen hap?
Evet bulaşır.
Reklam gibi oldu ama ecosin alın. Ben de mantarla uğraşıyorum ve sanırım yendim.

Deliladilan

itraspor diye bir ilaç verdi. mavi pembe kapsüller.

ballokumu

Kapsül kc yorduğu için şaşırdım açıkçası ilk tercihin bu olduğuna. Benim vet de en başta funit verelim dedi. Ama ben araştırdım ve doğru olmadığını gördüm

Gozdetemizel

Ecosin kullanin mutlaka.

Umutttt

Evet bulaşır hatta size bile başka veterinere gidip aşı yaptırın en hızlı çözüm

Deliladilan

çok teşekkür ederim herkese

beautifulcat

Tıbbi ilaçları pek bilemiyorum ancak doğal birkaç önerim var. Hindistan cevizi yağı doğal bir antiseptiktir, soğuk sıkım organik hindistan cevizi yağı ile mantar olan bölgelere eldivenle masaj yapabilir, hatta günde yarım çay kaşığı ağız yoluyla yedirebilirsiniz. Soğuk sıkım olması çok önemli. The LifeCo markasına güveniyorum ben.
Onun dışında sirke de mantar için çok faydalı. 1-2 çay kaşığı sirke, yarım tatlı kaşığı soğuk sıkım zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı kefir ile hazırladığınız karışımı her gün yedirebilirsiniz (şırınga ile de verilebilir). Yine eldivenle kedinin cildine sulandırılmış sirke sürebilirsiniz. Yalnız sirkenin fermente olması önemli, marketlerde göreceğimiz fabrikasyon usul sirkeler ne yazık ki asitten başka birşey değil. Evde yapılmış sirkelerden kullanabilirsiniz yada organik marketlerde görebileceğiniz doğal fermente sirkelerden kullanabilirsiniz. İnternette de satılıyor fermente sirkeler. Geçmiş olsun