Mama Bulamıyorum

10 kilosu 100 TL mama önerebilecek olan var mı ?

Diğer sorunda bunu sorduğumda kimse cevap yazmadı da.

Ailem 10 kilosu 100 yani kilosu 10 dan fazla izin vermiyor.

Ben reflex plus Kuzulu alınca kilosu 11 desem de anlamadılar.

Eğer bende para koyarsam ve ikna olurlarsa alacağım.

Eğer olmazlarsa ne önerirsiniz.

29 CEVAP

Tam1cat

İyi de sabahtan beri sana mama konusunda yardımcı oluyoruz hatta durmadan mamalar ile ilgili yardımcı oluyoruz. Aro almanı önerdik. Eeee bir daha bir daha neden soruyorsun ki bir de kimse yardımcı olmadı diyorsun. Sana içeriğine kadar buldum ya

Tam1cat

@limis 10 ya da 15 kilosu maksimum 100 lira olan mamada et aramak da akıntıya kürek çekmek gibi olur. Zaten bulamaz. Aroda un, yan ürün veya türev demiyor. Şu an için elindeki parayla alacağının en iyisi. Benim tepki gösterdiğim nokta bu mama konusuyla ilgili sık sık soru soruyor insanlar söylüyor yol gösteriyor ama o insanların dediğinin bir önemi yokmuş gibi yeni bir başlık aynı soru. Ben dün aro yu sırf bu kardeşimiz için araştırdım ettim bir saat sonra bakıyorum mama bulamadım diye başlık açılmış.

Tam1cat

Hayır kavgalık bir durum yok ama her seferinde aynı soruları soruyorsunuz. İnsanlar cevap veriyor sanki aman siz ne bilirsiniz der gibi aynı soruyu açıp başka yanıtlar bekliyorsunuz. Gir *** e aramaya 15 kg kuzulu kedi maması yaz, ucuzdan pahalıya sıralama seçeneğini seç. O paraya alacağın her mama zaten tok tutmak dışında bir şeye yaramayacak. Tek kriterin tavuklu olmaması. Bu kadar basit.

Tam1cat

Et miktarı güzel de ben yine de golosi yerine bunu almam mesela. Pancar, tuz, mısır gluteni var. Pirinç oranı bayağı yüksek golosi de %4 ile %8 arasında değişiyor. Bu saydıklarımın hiç biri yok. Katkı maddesi ve renklendirici de yok. O yüzden golosi yerine tercih etmem ama sokak hayvanları için uygun fiyatlı mama arayanların işine yarayacak bir mama gibi görünüyor. Zaten bu fiyat aralığındaki mamalarda bu maddeler bulunuyor

limis

Içinde bilmemne unu , türevleri, proteini, islenmis gibi kelimeler geçiyorsa seçme. İçinde et varsa ilk sıralarda olması önemli. Oran vermiyorsa bile ilk yazılan en çok olandır içerikte. Buna dikkat etsen yeter cok didik didik etmene gerek yok. Bütçenle alabileceğin en iyi mama aro zaten (10 lira daha ekleyip 30kg alabilirsin)

bayfelix

ARO Kuzu Etli Pirinçli Yetişkin Kedi Kuru Mama 10 Kg

İçindekiler: Kurutulmuş kuzu eti(%30), buğday,
pirinç(%15), mısır, buğday kepeği, hayvansal
yağ(tavuk yağı), bira mayası, ciğer aroması,
balık hidrolizatı, kurutulmuş şeker pancarı,
vitamin ve mineraller, aminoasit(taurin), peynir
altı suyu tozu, tuz, keten tohumu, mısır gluteni

bayfelix

gercekten golosi den ucuz ve daga fazla et var sasırttı beni

bayfelix

aroyu daga yeni duyuyorum ama ambalajı pek kaliteli bir mamaya benzer hali yok ve aynı zamanda petlebide ve baktıgım diger 2 stede aro marka satmıyorlar sadece *** de buldum bu arada ev kedisi icin soyluyorum

Arthur4

Yeter he milletle dalga mı geciyon kızım geçen diyodun sokak kedilerine brit care alcam şimdi ne diyosun ondan önce dedin etsiz mama nası yapabilirim ondan önce başka bişey dedin her seferinde aynı şeyi yazıyor herkes sana şımarık çocuklardan gına geldi artık

Belki bşklrı un fikri vardır dedim.Reflex mi ARO mu onunda sormak istedim.Eğer bu bir hata ise affola.Af yok derseniz de...

:((

Im sorry @Tam1cat

Lütfen kvga olmasın.

Ayrıca şunuda bilin ben cansu değlim

Galiba kaliteli olup olmaması öne li değil sadece karınları doysun.Fkat bence içeriğe de bak dediniz

Natura mama buldum ma nasıl diye sormasam dah iyi olur

İşlenmiş kuzu proteini,buğday,mısır,hayvansal protein,pirinç,tavuk yağı,psladyum klorür, ciğer aroması,tuz,taurin,