Kayseride Kedi Üreticisi

gravitation

Gittiğim veterineri instagramda aradığımda karşılaştığım utanç verici manzarayı sizlerle paylaşmak istedim. Bir cins kedi üreticisi sürekli sürekli persian ve chinchilla cinsi kedilerini çiftleştirip ücretli sahiplendirme adı altında satıyor. Üstelik bunu veterinerde biliyor ve kimse tepki göstermiyor. (Kedilerin bakımını gittiğim o veterinerde yaptırıyor, tabiki veterinerin işine geldiği için tepki göstermiyordur.) Maalesef bu şehirde okuyorum bu veterineri önermişlerdi ama artık buna da gitmeyeceğim. Kimseye güvenim kalmadı.

Bu kedi satışı yapan yaratık hakkında yapabileceğim bir şey var mı? Üstelik paylaştığı hikayeyi görünce cinnet geçirdim. Böyle insanların umarım bir an önce soyu tükenir. -> https://instagram.com/persian_chinchilla_evi?igshid=13u0e1vk3vywc

8 CEVAP

Tam1cat

Ne diyim ki. Güzel bir savunma bulmuş kendine. Geçen bir kedinin memesi koptu, başka biri kan işeyip duruyor. özel ırk olmayan, para eden kedilerde değil biblo gibi olan, emek, sevgi ve zaman ile üretilen kedilerde oluyor bunlar. Ben demiyorum ki tekirlerde sağlık problemleri olmuyor. Uzun süreli doğuma maruz kalan her hayvanda olan şeyler bunlar.
Maalesef bu karakterinin babası belli olmayan insancık için bir şey yapamazsınız. Üretecek, damızlık kedilerini evinde tutacak onlar ölünce yavruları görevi devralacak.

gunesozgu

Maalesef hiçbir şey yapamazsınız. Onların ellerindeki canlara çok üzülüyorum. Bunlardan kedi alanlara da almak isteyenlere de Allah akıl fikir vicdan versin. Veteriner de...

Yaptığı açıklamaya bak. Vicdanını böyle rahatlatıyor herhalde. Yazıklar olsun...

Luckysmom

Kayserideki hayvanseverlere durumu anlatabilirsiniz, insanları bilinçlendirmekten başka yapacak bişey yok. Umarım kimse almaz o kedileri de bu işi bırakır daha fazla can acı çekmez.

Ayrıca kastığı duyara bakar mısınız şunun; sokak hayvanlarını ucuz mamayla beslemeyin o zaman tarzı yazmış. Kendisi bunun önüne engel koyuyor olabilir mi cins üreterek? Türcülükten bahsetmiş ,tavuk balık satışından bahsetmiş ama kendisi tüm bu sorun pastasının üstüne krema oluyor cins satışı yaparak. İnsanlar pet sevmiyor ki tüm hayvanları sevsin.Böyle devrimler yavaş yavaş gerçekleşir. Kendisi de iyi olan hiçbir şey için çabalamıyıp iğrenç bi ticaret gerçekleştiriyor.

gravitation

Bunlar için bir şey yapamamak çok sinir bozucu ve üzücü. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Betull_

Sürekli bende karşılaşıyorum özellikle instagramda ama elden birşey gelmiyor çok sinir bozucu

guineapigela

Cook var boyle sayfalar cok... Insanlari satin almama konusunda bilinclendirmekten baskada yapabilecegimiz birsey yok maalesef ki

VASVIYE

benimde iran kedim var ablam satın almıştı keşke almasaydık diyorum o zamanlar bu bilinçte değildim sonra birde sokaktan 2 can sahiplendik .maalesefki bende birçok yerde böyle şeylerle karşılaşıyorum ücretli sahiplendirme adı altında kibarlaştırmaya çalışıyorlar yaptıkları şeyi