Petlebi İlanını Gören Kişiye Dün Kedimi Teslim Ettim, Kötü Bir Durumla Karşılaştık. Lütfen Yardım!!!

Gzn

Merhaba. 10.04.2019 tarihinde, kedimizin yeni yuvasını bulması için Petlebi'ye ilan vermiştim. 8.06.2019 tarihinde bir kişi ilan görüntüsü ile whatapp üzerinden ulaşarak sahiplenmek istediğini söyledi. Kendisine inandık, güvendik ve dün ailem ile bir dış mekânda bu şahıs ile buluşup kızımızı teslim ettik. (Eşyaları ve aşı kartı ile biikte) Ellerim kırılsaydı da vermeseydim!Kadın teslimden sonra, teslimde bildirmemize rağmen o akşam ve bugün bir foto&video göndermedi. Kedinin ne halde olduğunu, başkasına para ile mi satıldı yoksa başına bir şey mi geldi bilmiyoruz. 7/24 kendisi ile iletişim kurup bilgi istemeyecektik elbet ama tek bir iyi haber verilmemesi, foto vs gönderilmemesi bizi çok yaraladı. Büyük üzüntü ve vicdan azabı içindeyim. Şahsın sadece adının Altın olduğunu, Türkmen uyruklu olduğunu, Küçükçekmecede oturduğunu ve bir cep nosunu biliyorum. Numarası 539 364 36 **
Kendisi şu an mesajlara cevap yazmıyor ve telefonu da açmıyor. Elimde bir tek whatsapptan gönderdiği fotosu var, fotolara ekliyorum. Bu şahsı tanıyan bilen varsa ne olur bana ulaşsın. Ayrıca bu kişi bu şekilde kedileri alıp başkasına para ile satış mı yapıyor ya da buradan başka birine daha bu şekilde ulaştı mı bilmek istiyoruz. Lütfen böyle bir durumu yaşayan burada başkaları da olduysa haber versin ne olur. (Biz ücretsiz olarak, iyi bir yuvası olur diye vermiştik) Hukukçu arkadaşlar varsa bu durumda ne yapılabilir bana yol göstersin ne olur. Bu şahsa güvenmiyorum artık ve kediyi geri almak istiyorum, hatta hayatından endişeliyim. Ne olur yardım edin ve tanıyan bilen varsa ya da bezer olay yaşayan varsa bilgi paylaşın. Savcıya gitsem bile elimde net bilgi yok. Insanlık namına yardım bekliyorum. Ben dolduruşa geldim, basiretim bağlandı o an sanki. Ama hayvan dostuna yeni yuva arayan herkes çok dikkatli olsun. Bakın böyle şeyler de oluyor ve insanın hayatı alt üst oluyor. Iyice tanımadan kimse teslim etmesin. Bana yardımcı olabilecek birilerine muhtacım şu an. Bu mesajın altına yazabilirsiniz.

31 CEVAP

guineapigela

Keske sozlesme vb imzalatirsaydiniz ama gecti artik. Polis vb basvurun ilgilenirlermi bilemem ama bi sansinizi deneyin

guineapigela

Keske sozlesme vb imzalatirsaydiniz ama gecti artik. Polis vb basvurun ilgilenirlermi bilemem ama bi sansinizi deneyin

GULLUKAVAK

telini verin durmadan arayalım allah kahretsin böyle pislikleri

Çok yazık ☹️ İnstagramda büyük sayfalara yazın kayıp ilanı verin en iyisi. Bulunursa buraya da yazabilir misiniz biz de merakta kalmayalım

Just_Midas

Öncelikle geçmiş olsun.. Ve üzülerek söylüyorum Türk Ceza Kanununda 'canlarımız' mal olarak geçiyor.. Yani birisinin kedisine köpeğine zarar verseniz dava yaralamadan değil, mala zarar vermekten açılıyor.. Kısacası savcılık, polis vs. ilgilenmeyecektir.. Ama içini ferah tut, kendini de üzme.. Satıldıysa bile kimse iyi bakmayacağı bir kediye para vermez.. Keyfi yerindedir Kokoş'un, merak etme..

Anonymus552223

Bu arada kedi brazilia shorthair degil sanirim tekir. Belki de cins diye aldi cins olmadigini ogrenince saldi bir yere:(

Sudeckmkc

Brazillian short hair her ne kadar amerika ve ingiltere tarafından özel bir cins olarak kabul edilse de aslında brezilyadaki sokak kedileridir. Bizim türkiye sokaklarında gördüğümüz bütün kedilerden bir farkı yoktur her şekil desen ve renkte görülebilirler. Yani kedinizin satılmadığından emin olabilirsiniz. Sözleşme imzalatmadıysanız hukuki yollardan yapabileceğiniz pek bir şey de yok ne yazık ki. Başka bir numaradan aramayı deneyin belki telefonunda bir sorun vardır iyiyi düşünmeye çalışın

LIGHTNING

geçmiş olsun, ilanda brazilian shorthair yazmasından da kaynaklı bu durum, tekir yazıyor olsaydı bu durum olmayabilirdi

ballokumu

Ben tam arayacaktım son iki hane yazmadığınızı fark ettim. Numarayı verin pişman edelim

shevys

Çok üzücü bir durum. Ben de bebekleri bu yüzdem sahiplendirirken ikilem de kalıyorum :( Keşke hiç yaşanmasaydı. Kendinizi suçlamayın, nereden bilecektiniz ki... Bence de farklı bir numaradan aramak işe yarayabilir. Belki de her şey yolundadır, sadece o kişi ilgisizlik yapıyordur. Umarım en kısa zamanda ulaşırsınız.

Anonymus552223

Cok uzuldum. Bir kez benim de basima geldi, kediyi evden almislardi, ilk kez kedi sahiplendirmistim ve vicdan azabini hala cekiyorum o kedinin. Sahiplendirecek olanlar, eve teslim etsin. Bir dahaki kedileri hep oyle yaptim cok sukur sorun cikmadi. Kendi elimle goturuyorum birakiyorum ve evi de gormus oluyorum. Evinin adresini vermis insanin da yamuk yapma olasiligi azaliyor.

Anonymus552223

Bu arada ben verdigim kisinin facebooktan akrabalarina ulasmistim. Oyle bir imkaniniz var mi bilmiyorum. Numarasini facede aratin bakalim cikacak mi

minnoskoss_123

Gelişmeleri bekliyoruz, umarım bulunur:(

GULLUKAVAK

Ben watsaap tan konustum kediye alıcıyım diyue yaklaştım bana kedisinin satılık olmadıgını söyledi epey sohbet ettık sizinle konusmasını söyledim çalışıyormus ondan teli açamıyormus akşam dahi olsa arayın dedim bilginize

Numarayı nerden buldunuz @GULLUKAVAK